Konkursas "Žiedų valdovai 2020"
Kviečiame į spalvingą ir kūrybingą reginį - "Žiedų valdovai 2020", kuris yra tarsi įžanga į visą vasarą truksiantį gėlių festivalį "Vasarvidžio nakties sapnas 2020".

Šių metų konkurso tema – ištrauka iš gėlių festivalį įkvėpusios romantinės komedijos „Vasarvidžio nakties sapnas" – „Todėl byloja meilė daug tikriau, Kur žodžių maža, o jausmų daugiau!"

Beveik trys dešimtys dalyvių komandų iki 5 asmenų savo vizijas paversti realybe turės per vieną dieną, o jų kūrinio dalimi galės tapti ne tik gėlės, bet ir įvairios natūraliai gamtoje randamos detalės. Šiemet dvare rengiamame konkurse dalyvaus ir patyrusios komandos gėlių kompozicijų kūrime, jėgas jau išbandžiusios užsienyje tokio tipo konkursuose užsienyje – „Glamour gėlės" su floristu Nerijumi Navicku priešakyje, „Gėlės idilė" su Jūrate Masliukaite. Tai – tik keli vardai, kurie drauge su kitomis komandomis išlaisvins savo fantaziją gėlių kūriniais.

Konkurso darbų vertinimas: kompozicijas vertins konkurso svečiai, padovanodami savo balsą labiausiai patikusiam kūriniui ir kompetetinga komisija, kuriai vadovaus Lietuvos gėlių augintojų sąjungos tarybos pirmininkė Daiva Gasiūnienė ir bene garsiausia Lietuvoje žolininkė ir vaistininkė Jadvyga Balvočiūtė. Dienos pabaigoje bus išrinktos įspūdingiausios sukurtos kompozicijoa pagal šiuos kriterijus:

Spalvų dermė;
Temos atitikimas;
Kompozicijos dermė;
Medžiagiškumo nuoseklumas;
Erdviškumas.

Nominacijos ir prizai:

I vietos nugalėtojams – 300 Eur
II vietos nugalėtojams – 200 Eur
III vietos nugalėtojams – 100 Eur

Nominacijos „Žiūrovų simpatijos" nugalėtojams – kvietimai į Grill vakarienę.
Nominacijos „Dvariškiausia kompozicija" nugalėtojams – vakarienė Centrinių dvaro rūmų restorane.

Pralaimėjusių nebus! Visi likusieji dalyviai bus apdovanoti „Žiedų valdovų" padėkomis bei pakvietimais į magišką vasaros gėlių festivalį.

P. S. Beje, visiems konkurso dalyviams bus suteikta garbė tapti svarbia dvaro bendruomenės dalimi – Pakruojo dvaro dvariškiais! Ir dar tos pačios dienos pabaigoje jie bus iškilmingai įnauguruoti į Dvariškius pagal visas dvaro tradicijas bei savo rankose galiausiai laikys Barono patvirtintus liudijimus.

Kompozicijų konkursas vyks ant Kruojos upės kranto pievos prie Malūnininko namo viešbučio birželio 6 d. nuo 10 iki 16 val. (galima stebėti NEMOKAMAI).
Augalininkystės žinovų sambūris
Šią vasarą gėlių festivalio metu dvaras stebins dar didesne įvairove gėlių rūšių, todėl savaitgalį suteikia galimybę lankytojams supažindinti su įvairiais augalais, jų įsigyti savo sodui ar kiemui tiesiai iš profesionalų rankų.

Šiemet prie renginio organizavimo komandos prisijungė ir žinoma gėlininkė Daiva Gasiūnienė, kurios iniciatyva čia bus galima įsigyti daugiamečių ir vasaros gėlių, dekoratyvinių augalų ir vaismedžių, lietuviškų produktų ir rankų darbo gaminių.

Pasak jos, šiame renginyje kiekvienas norintis galės ne tik grožėtis augalais, bet ir pasikonsultuoti su augalininkystės profesionalais, agronomais, mokslininkais, pašventusiems augalams savo gyvenimą ir laiką, tame tarpe ir su garsia žolininke Jadvyga Balvočiūte. „Šis išskirtinai lietuviškų augalų augintojų ir produkcijos gamintojų suvažiavimas dvaran – taip pat puiki galimybė paremti lietuvių smulkiuosius verslus", - priduria Lietuvos gėlių augintojų sąjungos tarybos pirmininkė Daiva Gasiūnienė.

Suvažiavimas vyks didžiuliame 10 ha plote, tad lankytojams bus suteikta galimybė laikytis reikalaujamų karantino metu atstumų.

Susibūrimas vyks ūkinėje dvaro dalyje birželio 6-7 d. nuo 10 iki 17 val. (galima lankytis NEMOKAMAI).
Apsilankymas dvaro parke ir rūmuose
Įžengus pro dvaro parko vartus išvysite elegantiškuosius, apsuptus gėlių, rūmus, turėsite galimybę apsilankyti juose, pasivaikščioti drauge su Baronaite, pajusti aristokratišką aurą. Tuo tarpu dvaro parke akį trauks ir žavės įspūdingosios, V. Šekspyro pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas" įkvėptos gėlių skulptūros ir kompozicijos, kurios šiais metais naujos, dar įspūdingesnės ir kūrybiškesnės, o gėlių rūšių įvairovė patenkins net išrankiausio lankytojo skonį. Dvaro parko teritorijoje taip pat galėsite užsukti pas amatininkus (parfumerę, siuvėją, bitininkę), patenkinti smalsumą „curiosity" (neįprastybių) erdvėje, aplankyti žirgyną ir plėšriųjų paukščių kampelį, atvykusius džiugins ir stebins netikėti, tarsi iš pjesės pasaulio nužengę spalvingi personažai.

SVARBU: esant didesniam lankytojų kiekiui, kad būtų užtikrintas saugus atstumas, srautai dvaro parke gali būti reguliuojami.

Vasarvidžio nakties sapnas 2020 Pakruojo dvare – vieta, kur skleidžiasi gėlių magija.

Bilietas galioja visą savaitgalį, tačiau jį panaudoti galima tik vieną sykį.