Tamsieji Pakruojo dvaro atradimai
Tai - apie ką, galbūt, girdėjote, bet savo akimis neregėjote...
Užmirškite visas girdėtas istorijas apie mūsų dvarą ir ten nutikusius įvykius... Ne viskas buvo tiesa.
Dvaro gyvenimas - ne tik puošnūs kostiumai, rankų pabučiavimai bei pasivažinėjimai karieta. Čia vyko tokių dalykų, kuriuos istorija dažniausiai nutyli, nes nejauku apie tai viešai kalbėti.

Atėjo laikas atskleisti dvaro tamsąsias paslaptis, kurios ilgai tūnojo paslaptyje, nes jos skinasi kelią iš praeities ir nori būti atskleistos iš pirmų lūpų, žmogaus, kuris buvo tų įvykių pašonėje.

Šie pasakojimai ir artefaktai – neoficialiosios dvaro istorijos liudijmas.
Parašykite savo kontaktinę informaciją
Jūsų e-paštas
Jūsų vardas
Jūsų telefono numeris
HARMONINGAS LAIKAS dvariško gyvenimo sanatorijoje
Pirma diena

Nuo 14 val. svetingos sutiktuvės jaukiame Pakruojo dvaro Malūnininko namo viešbutyje. Pavaišinsime barono von derr Ropo svečių sutiktuvių gėrimu. Apsigyvensite jaukiame dviviečiame viešbučio kambaryje.

Jums paskirtu laiku lauks 1 val. trukmės atpalaiduojantis, jėgų ir optimizmo teikiantis masažas žvakių šviesoje bei 1 val. saunos malonumai.

Nuo 18 val. esate kviečiami sočios dvariškos vakarienės su patiekalais iš Šiaurės Lietuvos kulinarinio paveldo lobynų su vokišku prieskoniu. Galite pasirinkti vakarieniauti savo kambaryje arba poilsio kambaryje (jei tuo metu neužimtas).


Antra diena:

Nuo 9.30 val. svetingosios dvaro gaspadinės pavaišins sočiais ir gardžiais pusryčiais su kvapnia kava ar dvaro Aptiekoriaus arbata. Numeryje arba poilsio kambaryje.

12 val. Atvirlaiškių rašymas tikra žąsies plunksna. Išlydėtuvės. Atsisveikinsime iki kito karto!

Į šį pasiūlymą įeina:

- nakvynė dviviečiame kambaryje su sočiais pusryčiais;
- atpalaiduojantis arba energizuojantis masažas dviems po 1 val.;
- aromaterapinė sauna 1 val. dviems;
- turtinga vakarienė dviems į numerį arba poilsio kambaryje.

Kaina - 249 Eur.

* Papildomos ekskursijos, SPA procedūros ir pramogos pagal išankstinį susitarimą.
Apie paskirtą masažo laiką informuojame telefonu arba elektroniniu paštu.

REZERVACIJA: hotel@pakruojo-dvaras.lt

DAUGIAU PASIŪLYMŲ PAGAL JŪSŲ POMĖGIUS IR PAGEIDAVIMUS GAUSITE SUSISIEKĘ SU VIEŠBUČIO ADMINISTRACIJA.
Pažintinė-teatralizuota programa
Tamsieji Pakruojo dvaro atradimai
Programos metu susipažinsite su XIX a. dvaro gydytojo kasdienybe: jo darbo kabinetu, autentiškais medicininiais įrankiais ir prietaisais, ekscentriška kolekcija bei slaptais eksperimentais. Išvysite ne tik anatominius, zoomorfinius objektus, bet ir išgirsite tamsiųjų dvarų paslapčių: kokių ligų labiausiai bijojo aristokratai ir kokie buvo netikėčiausi jų gydymo būdai, taip pat bus paliesti keisčiausi didikų polinkiai ir pomėgiai, dar negirdėtos europietiškų dvarų pramogos. Pastarąsias atskleis apsilankymas dvaro Panoptikume.

Kadaise savotiška ir neįprasta "pramogų" vieta buvo ir Bausmių rūsys, kuris dvare skaičiuoja jau bene tris šimtus metų. Ši vieta atvira ir šiandien išvysti visa savo akimis - nuo prieblandoje paskendusio rūsio iki įrankių, prietaisų, skirtų kankinti ir bausti nusikaltusius.

Kur mirtis - ten ir gyvybė. O "gyvybė" pirmiausia dvare atsiranda spirito varykloje, pradėjusioje veikti dar sėkmingais 1623-aisiais, kai vieniems iš pirmųjų dvaro valdytojų Martinavičiams buvo suteikta privilegija gaminti Aqua vitae - "gyvybės vandenį". Čia jums bus išdėstyta tikra istorija apie Aptiekai distiliuojamus produktus ir jų panaudojimo būdus gūdžiais laikais.

Šiandien Istorinės spirito varyklos distiliuojami produktai skirti ne tik žaizdoms gydyti, bet ir pasimėgavimui. Dvaro spirito varykloje sukurti skoniai nuo veiklos atnaujinimo skina medalius ir įvertinimus visame pasaulyje: Amerikoje, Berlyne, Londone.

Užsukus į varyklą galima švysti lig šiol veikiančius varinius distiliacinius indus ir paragauti jais distiliuotų ir vis plačiau pasaulyje žinomų gėrimų.

PROGRAMOS TRUKMĖ - 1 val.
PROGRAMOS DALYVIŲ SKAIČIUS - nuo 10 asm.
PROGRAMOS KAINA ASMENIUI - 16 €
Gydytojo kabinetas
Pakruojo dvaras, žvelgiant daugiau nei amžių atgal, turėjo ne tik savo bažnyčią, vaistinę, bet ir ligoninę. Naturalu, kad turėjo ir savo gydytoją, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, turėjo ir kitą, tamsiąją savo gyvenimo ir darbo pusę.
Panoptikumas
PANOPTIKUMAS (Neįprastybių-keistenybių kabinetas) – taip vadintos prabangios, išskirtinio skonio kolekcijos, kuriose turtingieji kaupdavo keistus, retus, egzotiškus artefaktus.
Bausmių rūsys
Nekaltai skambantys bausmių įrenginių pavadinimai "Ispaniškas ožys", "Ispaniškas batas" po apsilankymo šiame rūsyje Jūsų pasąmonėje turės jau kitas reikšmes.
Istorinė spirito varykla
Dvaro spirito varykla - viena seniausių spirito varyklų Lietuvoje. Ji įkurta dvaro ūkyje, kur įvairūs gėrimai pradėti gaminti dar XVI a. pr. Čia sukurtų receptūrų antpilai ir tinktūros buvo naudojami ne tik dvare, bet ir parduodami visame krašte.

Šiandien čia vėl gaminami gėrimai, pelnantys aukščiausius apdovanojimus visame pasaulyje. Gėrimaindistiliuojami senoviniuose, rankų darbo, autentiškuose, malkomis kūrenamuose variniuose distiliavimo induose.
Atvykite su nakvyne!
Ramiam poilsiui galite apsistoti autentiško interjero ir atmosferos viešbutyje ant Kruojos upės kranto - Malūnininko name arba istorinės prabangos kupiname Dvaro rūmų viešbutyje.

Abiejuose viešbučiuose - kiekvienas kambarys unikalus, kas prideda dar daugiau išskirtinumo jūsų įsimintinai viešnagei.
Jūsų taip pat dvare galite:
Prie bendro įsimintino laiko dvare prisidės (apsilankyti galima iki vakarinės programos, darbo dienos laiku): Technikos dirbtuvės, kur sukaupta įvairi pažangaus dvaro ūkio technika bei rakandai, senovinių automobilių kolekcija, galima susitikti su amatininkais, išbandyti dominančio amato subtilybes savomis rankomis, pasivažinėti keturviete karieta, pajodinėti žirgais, plaukioti valtimis ar važinėtis senoviniais dviračiais.
Norite paklausti ar rezervuoti? Susisiekime.
Telefonu: +370 61812298
El. paštu: renginiai@pakruojo-dvaras.lt
Karčiamos g. 9, Pakruojo k., Pakruojo r.
Sutinku, kad mano pateikti asmens duomenys būtų tvarkomi pagal Pakruojo dvaro Privatumo politika
Klausimai? Palikite savo telefono numerį ir mes Jums paskambinsime!
Arba skambinkite mums jau dabar!
+370 657 526 93
Sutinku, kad mano pateikti asmens duomenys būtų tvarkomi sutinkamai su Privatumo politika