Pasinerkite į romantikos, pavasario gėlių, kerinčios muzikos ir aristokratiškų sambūrių malonumų kupinus vakarus dvare!
Su ilgais ir išskirtinai gėlėtais pavasario ir artėjančios vasaros vakarais dvaran sugrįžta primirštos tradicijos bei kerintis muzikos skambesys. Tai neabejotinai nukels į jaukias aristokratų susibūrimų dienas, skambant gražiausiems klasikos kūriniams.

Atvykus į dvaro rūmus, tradiciškai Jus pasitiks Baronas ir kaip pridera, būsite pavaišinti tauriu komplimentu iš Barono asmeninės kolekcijos.

Po to būsite palydėti į Ovaliąją rūmų salę, kur žvakių šviesoje gyva styginė muzika užlies iki sielos gelmių. Pertraukos metu čia taip pat lauks dvaro rūmų apžiūra su Baronu, pažintis su jo išskirtinėmis kolekcijomis iš viso pasaulio.

Prieš koncertą ir po koncerto galėsite mėgautis dvaro teritoriją išpuošusiu pavasario gėlių festivaliu su milijonais spalvingų žiedų. Panorus, po konceto galima vakarienė dvaro rūmų restorane (reikalinga išankstinė rezervacija).
APIE ŠEŠTADIENIO VAKARŲ KONCERTUS
Šeštadienių vakarai pavasario gėlių festivalyje dvare skambės vis kitaip - gražiausiais amžinosios klasikos kūriniais, įpintais į dvariško gyvenimo patirtis ir sambūrių žavesį.

Kiekvieną šeštadienio vakarą iki birželio 4 dienos jus pasitiks vis kitoks saloninis skambesys su ryškiausiais lietuvių ir ne tik klasikos kūrinių atlikėjais. Gegužę - styginių kvartetai, o jau birželio pirmą šeštadienį džiugins ugningojo fortepijono virtuozo Aleksandro Palėjaus pasirodymas su Raimondu Butvila.
GEGUŽĖS 28 DIENA
RINKTINIO STYGINIO KVARTETO KONCERTAS
BIRŽELIO 4 DIENA
Smuikininko Raimondo Butvilos ir pasaulinio garso pianisto iš JAV Alexander Paley koncertas
PAVASARIO GĖLIŲ FESTIVALIO ŽAVESYS
Nakvynės, vakarienės rezervacija
Telefonas: +370 65749700
El. paštas: hotel@pakruojo-dvaras.lt
Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Čiurlionio kvartetas kviečia į amžinosios klasikos koncertą Pakruojo dvare!

Čiurlionio kvartetas:

JONAS TANKEVIČIUS (I smuikas)
DARIUS DIKŠAITIS (II smuikas)
GEDIMINAS DAČINSKAS (altas)
ELENA DAUNYTĖ (violončelė)

Programoje skambės žymiausi W. A. Mozarto, J. Haidno bei lietuvių kompozitoriaus F. Latėno kuriniai.
Styginių kvartetas:

Rasa Vosyliūtė (I smuikas)
Artūras Šilalė (II smuikas),
Monika Kiknadzė (altas),
Onutė Švabauskaitė (violončelė)

RASA VOSYLIŪTĖ: Tarptautinio H. Ellerio smuikininkų konkurso Taline laureatė, koncertavo su Lietuvos ir Estijos nacionaliniais simfoniniais, Lietuvos, Šv. Kristoforo, Klaipėdos, Talino kameriniais orkestraiS. Rečitalius smuikininkė griežė Londone, Briuselyje, Vašingtone, Paryžiuje ir įvairiose Vilniaus salėse. Smuikininkė yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertmeisterė. E. Vosyliūtė yra koncertavusi su įvairiais ansambliais ir solistais, dalyvavusi Talino, Zalcburgo, Rostoko muzikos festivaliuose, padariusi įrašų Lietuvos radijui.

ARTŪRAS ŠILALĖ: Smuikininkas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.

MONIKA KIKNADZĖ: altininkė. Nuo 2011 m. Monika dalyvauja įvairiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose tiek kaip solistė, tiek kaip kamerinių ansamblių narė. Nuo 2015 m. Monika Kiknadzė yra šiuolaikinės muzikos ansamblio Synaesthesis narė, 2016 m. tapo Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro nare, o 2019 m. prisijungė prie ansamblio Nepaklusnieji.

ONUTĖ ŠVABAUSKAITĖ: ši atlikėja pasižymi itin plačiu muzikiniu akiračiu. Šv. Kristoforo orkestro violončelių koncertmeisterė griežė ir griežia įvairiuose baroko, klasikos, šiuolaikinės muzikos projektuose.

Programoje skambės:

A. Dvorak Kvartetas op. 96 Nr. 12 F-dur "Amerikietiškasis" pirma dalis Allegro ma non troppo
W.A. Mozart Kvartetas K465 C-dur "Disonansai" antra d. Andante cantabile, ketvirta d. Molto Allegro
M.K. Čiurlionis Styginių kvartetas c-moll, antra d. Andante (pastorale), trečia d. Menuetto grazioso
G. puccini Crisantemi,
M. Ravel Kvartetas F- dur pirma dalis Allegro moderato. Très doux, antra d. Assez vif. Très rythmé ir kiti.
Pianistas Alexander Paley garsėja savo unikalia charizma, ugningu temperamentu ir išskirtine technika. 1991 m. po debiuto su JAV nacionaliniu simfoniniu orkestru ilgainiui ėmė koncertuoti su garsiausiais pasaulio orkestrais.

Gausybe pasaulinio lygio apdovanojimų įvertintas pianistas savo pasirodymus yra surengęs ir visada laukiamas prestižiškiausiose koncertų salėse ir festivaliuose. Jų sąraše -„Radio France", „Theatre des Champs-Elysees", „Salle Pleyel", „Salle Gaveau" (Paryžius), „Grands Interprètes" (Lijonas), Lilio fortepijono festivalis, Bezansono operos teatras, „Leipzig Gewandhaus", „Concertgebouw" (Amsterdamas), „Laeiszhalle" (Hamburgas), koncertų salės Kinijoje ir kitur.

Bėgant metams, A. Paley žvaigždė negęsta – tarp Niujorko, Paryžiaus ir Vilniaus pianistas kasmet surengia apie 80 koncertų visame pasaulyje.

Nuo 2021 m. Alexander Paley yra Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Fortepijono katedros profesorius.

Raimondas Butvila - žymus lietuvių smuikininkas, pedagogas. Su Lietuvos kvartetu koncertavo Europos valstybėse, Kuboje. Surengė solinių koncertų su kameriniais ansambliais, simfoniniais orkestrais, dalyvavo muzikos festivaliuose užsienyje ir Lietuvoje. Repertuarą sudaro klasikinė ir 20–21 a. muzika. Pirmasis atliko ir redagavo kai kuriuos V. Barkausko, R. Biveinio, A. Klovos, F. Latėno, R. Mažulio kūrinius smuikui.

Koncerte rūmų Ovaliojoje salėje duetas gros:

Franz Schubert - Sonata D-dur, D.384
Franz Schubert - Sonata a-moll, D.385
Franz Schubert - Sonata g-moll, D.408 ir kt.