Geriausios dovanų idėjos
Norite padovanoti išskirtinę ir įsimintiną dovaną? Pakruojo dvaras suteikia galimybę ne tik pasigrožėti nuostabia gamta ir istoriniu paveldu, bet gali pasiūlyti ir puikų laiko praleidimą įvairaus amžiaus atstovams. Čia galima romantiškai praleisti laiką su antrąja puse, linksmai pasibūti su draugais ar kolegomis, pasimėgauti pramogomis visai šeimai arba tiesiog atsipalaiduoti po darbų.

Atsipalaidavimui ir romantiškam laiko praleidimui

Pakruojo dvaro Spa ir pirties paslaugos gali būti puiki dovana norintiems atsipalaiduoti po sunkių savaitės darbų. Yra galimybė užsakyti nakvynę vėjo malūne arba apgyvendinimą viešbutyje „Stadala", kuris įsikūręs ant Kruojos upės kranto.

Suteikiame puikias sąlygas norintiems romantiškai praleisti laiką dviese. Jaunavedžių ir sužadėtinių apartamentai, maitinimas Lietuvos kulinarinio paveldo patiekalais karčiamoje Traktierius, malūne esantis dvaro kinas, kur žvakių šviesoje rodomi įvairūs filmai, nuo istorinių iki romantinių tik dviem ir nuostabi galimybė planuojantiems pasipiršti, nes tai jie gali padaryti Meilės saloje, kurioje baronų Ropų kartos piršosi savo mylimosioms.

Susipažinimui su dvaro gyvenimu

Pakruojo dvare vyksta įvairios edukacinės programos, kuriose galima susipažinti su veiklomis, kurios buvo aktualios dvaro gyvenime ir patiems išbandyti save dvaro darbuose:

  • Nuo amžiaus pradžios Pakruojo dvare veikė alaus bravoras, nes tuo metu alaus turėjo turėti kiekvienas dvaras. Edukacinė programa apie alų ir jo gamybą, gali būti gera dovana alaus mėgėjams, nes jie turės galimybę paragauti gryno, pagal ilgaamžę receptūrą pagaminto pakruojietiško alaus bei patys prisidėti prie jo gamybos.
  • Norintiems susipažinti su kalvystės amatu ir patiems jį išbandyti, vykdoma edukacinė programa kalvėje ,,Nuo velnio iki Plieno" nusikalant pinigėlį. Programos metu, dalyviai gali sau nusikalti dvaro monetą – talismaną ir laimės vinį.
  • Programoje Parfumerio edukacija lankytojai turi galimybę apsilankyti atkurtoje parfumerio laboratorijoje ir patys pasigaminti norimą eterinių aliejų mišinį.
  • Taip pat yra galimybė apsilankyti Aptiekoriaus darže, kuriame galima rasti savomis rankomis užaugintų įvairių kvapnių, vaistinių žolelių, išmokti jas atskirti, paragauti žolelių arbatos ir žolelėmis gardinamų patiekalų.
  • Jei norite pradžiuginti mažuosius, siūlome įsigyti apsilankymą dvaro ūkyje, kuriame galima susipažinti su avimis, ožkomis, triušiais, vištomis, žąsimis ir kitais paukšteliais bei gyvūnėliais.
Pasiilgusiems šiurpuliukų

Apsilankymas Baudžiavos laikų bausmių muziejuje gali tikti tiems, kurie ieško dovanos aštresnių pojūčių mėgėjams ir stipresnių nervų atstovams. Viduramžio rūsiuose pamatysite tai, ko dar neregėjote, susipažinsite su senovinėmis bausmėmis ir jų įrankiais, kurie privers pašiurpti odą.

Norintiems pasipuošti ir įsiamžinti

Jeigu norite pasijusti tikrais dvariškiais, apsilankykite dvaro kostiuminėje, kurioje galėsite pasipuošti dvariškais kostiumais ir nusifotografuoti autentišku dizainu įrengtame kambaryje ar dvaro kieme. Pasidabinus, siūlome ekskursiją su baroniene Aleksandra po dvarą ir slapčiausias jo kerteles.

Norintiems įsiamžinti gimtadienio, jubiliejaus, vestuvių jubiliejaus ar bet kokia kita proga, siūlome tai padaryti senovinėse nuotraukose. Pakruojo dvare daromos momentinės, vienkartinės fotografijos senoviniu aparatu – penkiaminute, rezultatą gaunant iš karto ant popieriaus.

Aktyvios veiklos mėgėjams

Pakruojo dvare užsakomos ir aktyvios veiklos dovanos, tokios kaip pasijodinėjimas legendiniais žemaitukais dvaro žirgyne, jodinėjimo pamokos, dalyvavimas stovykloje "Vasara balne", pasivažinėjimas karieta.

Taip pat galima išsinuomoti valtis romantiškam, linksmam pasiplaukiojimui ar pasivažinėti dviračiais, kas suteiks galimybę pasigėrėti nuostabia gamta ir greičiau apžiūrėti dvaro teritoriją.



Susisiekite su Pakruojo dvaro viešbučio komanda, kad drauge sukurtumėte asmeninį dovanų kuponą jūsų brangiam žmogui (hotel@pilys-dvarai.lt).


Nepraleiskite progos pradžiuginti savo artimuosius – padovanokite jiems galimybę prisiliesti prie istorinio dvaro gyvenimo ir linksmai praleisti laiką Pakruojo dvare!

Pažvelkite į dovanų parduotuvę!
Dvaro istorija
Pakruojo dvarvietė pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose minima 1531 m. Dvaro įkūrėjas ir pirmasis savininkas buvo Rietavo tijūnas M. Vakavičius, vėliau dvarą valdė V. Martinavičius, A. Koleckis, S. Juškevičius, didikai Zabielos, grafai Miunsteriai. Grafaitei Aleksandrai Miunsterytei 1786 m. ištekėjus už Vilhelmo fon Ropo, dvaras kaip kraitis tapo Ropų giminės nuosavybe.

Pakruojo dvarą valdė kelios Ropų kartos: Teodoras (1783-1852), Hermanas (1810-1890), Leonas (1860-1940), Julius (1910-1944).
Pirmieji dvaro pastatai buvo mediniai. Mūrinis dvaro rūmų ansamblis pastatytas 1817-1840 m. iš vietinių medžiagų. Dvaras buvo plečiamas iki 1890 m. Dvaro statybas pradėjo Vilhelmas fon Ropas, vėliau pastatus projektavo ir statė T. Ropas. 1835-1840 m. dvare buvo užveistas didelis angliško stiliaus parkas.
Pagrindinis Pakruojo dvaro ansamblio akcentas – puošnūs dviaukščiai rūmai su portiku ir dorėnų stiliaus kolonomis, piliastrais, kapiteliais, arkomis bei vazomis balkonų kampuose. Rūmai buvo dengti čerpėmis, šildomi krosnimis ir židiniais. Jie buvo pilni meno turtų. Tarp jų ypač įdomi ir reta buvo
vaizduojamosios dailės – tapybos, grafikos ir skulptūros kolekcija. Kolekcijos pradininku laikomas Teodoras Ropas, apkeliavęs Prancūziją, Italiją, Ispaniją ir į dvarą parsigabenęs daug italų, olandų, prancūzų dailininkų kūrinių. Kolekcija buvo pildoma, pardavinėjama, keliavo po Ropų dvarus Lietuvoje ir Latvijoje. Iš parduotų kolekcijos darbų žinomi tik keli, kurie pateko į viešas Vokietijos ir Italijos kolekcijas. Po 1940 m. nacionalizacijos 19 kolekcijos paveikslų pateko į Kauno M. K. Čiurlionio dailės muziejų, vienas paveikslas ir 2 skulptūros – į Šiaulių „Aušros" muziejų.

Greta dvaro rūmų buvo nedidelis sandėlis, arklidės ir ledainė. Vakarinį kompleksą sudarė alaus darykla, pieninė ir kiaulidės pastatai, rytinį – tvartas ir gyvenamieji korpusai, pietinį – du svirnai. Už tvenkinio stovėjo dvaro ūkiniai trobesiai. Nuo centrinių dvaro rūmų, atskirti didžiulio parko, buvo kalvė, smuklė, vėjo malūnas, Pakruojo simboliu tapęs arkinis tiltas – Kruojos užtvanka bei vandens malūnas, sumūrytas iš lauko akmenų ir dolomito.

Dvaro savininkai Ropai valdė apie 6500 dešimtinių žemės. Jau nuo barono Vilhelmo Ropo laikų dvare buvo plėtojamas prekinis ūkis, kuris duodavo daug pajamų. 1866 m. buvo įsteigta dvaro vaistinė, kuri aptarnavo 3956 gyventojus, buvo dvylikos lovų ligoninė. 1897 m. Pakruojyje veikė pavyzdinė kredito draugija, vadovaujama barono L. Ropo, 1909 m. dvare veikė alaus darykla ir garinis malūnas. Po Pirmojo pasaulinio karo Pakruojo dvaras buvo pavyzdinis ūkis, garsėjęs pramonine gyvulininkyste.

Po 1922 m. žemės reformos Ropų ūkis sumažėjo: jiems buvo paliktas dvaro centras ir 300 ha žemės. Dvare buvo atlikta melioracija, toliau plėtojama gyvulininkystė, sodininkystė, bitininkystė. 1940 m. dvarą pagal testamentą paveldėjo Julius Ropas. Per karą dvare buvo įkurdintas vokiečių repatriacijos štabas. 1944 m. J. Ropas su karo pabėgėliais traukėsi į Vakarus ir, matyt, žuvo, nes apie jo likimą nieko nežinoma.

Po karo Pakruojo dvare buvo įkurtas tarybinis ūkis. 1959 m. rūmai buvo remontuojami, juose iki 1979 m. veikė žemės ūkio technikumas, vėliau – žemės ūkio kadrų kvalifikacijos kėlimo mokykla.

Šiuo metu rekonstruotuose Pakruojo dvaro pastatuose teikiamos apgyvendinimo, maitinimo, salių nuomos, renginių organizavimo, aktyvaus poilsio paslaugos, organizuojamos teminės ekskursijos ir pramogos. Siekiame Pakruojo dvaro sodybą padaryti veikiančiu „gyvu" architektūriniu paveldu, kuris būtų skirtas bendruomenei, svečiams ir turistams iš Lietuvos ir viso pasaulio.