Geriausios dovanų idėjos
Norite padovanoti išskirtinę ir įsimintiną dovaną? Pakruojo dvaras suteikia galimybę ne tik pasigrožėti nuostabia gamta ir istoriniu paveldu, bet gali pasiūlyti ir puikų laiko praleidimą įvairaus amžiaus atstovams. Čia galima romantiškai praleisti laiką su antrąja puse, linksmai pasibūti su draugais ar kolegomis, pasimėgauti pramogomis visai šeimai arba tiesiog atsipalaiduoti po darbų.

Atsipalaidavimui ir romantiškam laiko praleidimui

Pakruojo dvaro Spa ir pirties paslaugos gali būti puiki dovana norintiems atsipalaiduoti po sunkių savaitės darbų. Yra galimybė užsakyti nakvynę vėjo malūne arba apgyvendinimą viešbutyje „Stadala", kuris įsikūręs ant Kruojos upės kranto.

Suteikiame puikias sąlygas norintiems romantiškai praleisti laiką dviese. Jaunavedžių ir sužadėtinių apartamentai, maitinimas Lietuvos kulinarinio paveldo patiekalais karčiamoje Traktierius, malūne esantis dvaro kinas, kur žvakių šviesoje rodomi įvairūs filmai, nuo istorinių iki romantinių tik dviem ir nuostabi galimybė planuojantiems pasipiršti, nes tai jie gali padaryti Meilės saloje, kurioje baronų Ropų kartos piršosi savo mylimosioms.

Susipažinimui su dvaro gyvenimu

Pakruojo dvare vyksta įvairios edukacinės programos, kuriose galima susipažinti su veiklomis, kurios buvo aktualios dvaro gyvenime ir patiems išbandyti save dvaro darbuose:

 • Nuo amžiaus pradžios Pakruojo dvare veikė alaus bravoras, nes tuo metu alaus turėjo turėti kiekvienas dvaras. Edukacinė programa apie alų ir jo gamybą, gali būti gera dovana alaus mėgėjams, nes jie turės galimybę paragauti gryno, pagal ilgaamžę receptūrą pagaminto pakruojietiško alaus bei patys prisidėti prie jo gamybos.
 • Norintiems susipažinti su kalvystės amatu ir patiems jį išbandyti, vykdoma edukacinė programa kalvėje ,,Nuo velnio iki Plieno" nusikalant pinigėlį. Programos metu, dalyviai gali sau nusikalti dvaro monetą – talismaną ir laimės vinį.
 • Programoje Parfumerio edukacija lankytojai turi galimybę apsilankyti atkurtoje parfumerio laboratorijoje ir patys pasigaminti norimą eterinių aliejų mišinį.
 • Taip pat yra galimybė apsilankyti Aptiekoriaus darže, kuriame galima rasti savomis rankomis užaugintų įvairių kvapnių, vaistinių žolelių, išmokti jas atskirti, paragauti žolelių arbatos ir žolelėmis gardinamų patiekalų.
 • Jei norite pradžiuginti mažuosius, siūlome įsigyti apsilankymą dvaro ūkyje, kuriame galima susipažinti su avimis, ožkomis, triušiais, vištomis, žąsimis ir kitais paukšteliais bei gyvūnėliais.
Pasiilgusiems šiurpuliukų

Apsilankymas Baudžiavos laikų bausmių muziejuje gali tikti tiems, kurie ieško dovanos aštresnių pojūčių mėgėjams ir stipresnių nervų atstovams. Viduramžio rūsiuose pamatysite tai, ko dar neregėjote, susipažinsite su senovinėmis bausmėmis ir jų įrankiais, kurie privers pašiurpti odą.

Norintiems pasipuošti ir įsiamžinti

Jeigu norite pasijusti tikrais dvariškiais, apsilankykite dvaro kostiuminėje, kurioje galėsite pasipuošti dvariškais kostiumais ir nusifotografuoti autentišku dizainu įrengtame kambaryje ar dvaro kieme. Pasidabinus, siūlome ekskursiją su baroniene Aleksandra po dvarą ir slapčiausias jo kerteles.

Norintiems įsiamžinti gimtadienio, jubiliejaus, vestuvių jubiliejaus ar bet kokia kita proga, siūlome tai padaryti senovinėse nuotraukose. Pakruojo dvare daromos momentinės, vienkartinės fotografijos senoviniu aparatu – penkiaminute, rezultatą gaunant iš karto ant popieriaus.

Aktyvios veiklos mėgėjams

Pakruojo dvare užsakomos ir aktyvios veiklos dovanos, tokios kaip pasijodinėjimas legendiniais žemaitukais dvaro žirgyne, jodinėjimo pamokos, dalyvavimas stovykloje "Vasara balne", pasivažinėjimas karieta.

Taip pat galima išsinuomoti valtis romantiškam, linksmam pasiplaukiojimui ar pasivažinėti dviračiais, kas suteiks galimybę pasigėrėti nuostabia gamta ir greičiau apžiūrėti dvaro teritoriją.Susisiekite su Pakruojo dvaro viešbučio komanda, kad drauge sukurtumėte asmeninį dovanų kuponą jūsų brangiam žmogui (hotel@pilys-dvarai.lt).


Nepraleiskite progos pradžiuginti savo artimuosius – padovanokite jiems galimybę prisiliesti prie istorinio dvaro gyvenimo ir linksmai praleisti laiką Pakruojo dvare!

Pažvelkite į dovanų parduotuvę!
Didžiausias Lietuvoje Pakruojo dvaras, kuriame verda tikras XIX amžiaus gyvenimas - kupinas paslapčių bei kartu atradimo ir pažinimo džiaugsmo. Viską vien tik aprėpti akimis, pačiupinėti savomis rankomis ir papasakoti nepakaks - norisi iš ten pasidovanoti sau ar padovanoti artimui bent dalelę to puošnaus, kvapnaus, šilto ir jaukaus Pakruojo dvaro gyvenimo.

Žvilgtelėkite - tikrai rasite savąją dvariško gyvenimo kruopelę!
Dvariško elgesio taisyklės
Gerbiamieji mylistos, Pakruojo dvaro svečiai,

Pirmas parėdymas
Žirgus, arklius ir ristūnus, ratus, karietas ir vežimus, kuriais atvykote, statykite, kaip prigula, tam skirtose vietose, idant nubyrėtų kelio dulkės ir visam pasimirštų, ką užnugaros palikote.
Tegul mylistos įsitemyja, kad iš dvaro išvyks kitokie negu atvyko.

Antras parėdymas
Didžiai gerbiamus svečius pirmiausia kviečiame į dosnią dvaro DRABUŽINĘ išsirinkti prigulantį parėdą ar puošmeną, idant dvaras (ar dvaro širdis) Jus atpažinęs priimtų ir atvertų savo paslaptis, būtų dvariškai malonu ir tinkama.

Trečias parėdymas
Jūsų mylistos! Gerbdami kiekvieną, su kuriuo prasilenkiate ar susitinkate dvaro erdvėse, prielankiai SVEIKINKITĖS ir LABINKITĖS!
Jaunesnis tegu pirmas pasveikina vyresnįjį, vyras – moterį.
Pasveikinus moterį vyrui dera laukti, kol moteris išties jam ranką, išskirtinis simpatijos ir pagarbos sveikinimosi gestas – rankos pabučiavimas.
Prasilenkiant alėjoje, užėjus į patalpą, susipažįstant, dėkojant ar atsisveikinant dera linktelėti galva.
Vienas svarbiausių gestų vyrui – skrybėlės kilstelėjimas. Pagarbą vyrai reiškia tvirtu rankos paspaudimu.
Pagarbą dera reikšti kiekviename žingsnyje tiek savo palydovams, tiek kiekvienam sutiktajam, tiek visai dvaro aplinkai.

Ketvirtas parėdymas
"Didžiai gerbiami ponai ir ponios, panelės ir ponaičiai, Jūsų mylistos,
Viena svarbiausių mandagaus DVARO SVEČIO elgesio manierų – ŠYPSENA. Šypsena yra dovana, kurią galite dosniai dovanoti kiekviename dvariškame žingsnyje.
Pagarbą dera reikšti KIEKVIENAME ŽINGSNYJE tiek savo palydovams, tiek kiekvienam sutiktajam, tiek visai dvaro aplinkai".
Ištrauka iš "DVARO SVEČIO IR VIEŠNIOS tinkamo etiketo išdėstymo kaip dvare elgtis dera".

Penktas parėdymas
Tegu didžiai gerbiami mylistos įsitėmyja, kad viena svarbiausių mandagaus DVARO SVEČIO elgesio manierų – LĖTA ir ROMI EIGASTIS, idant karštligis skubėjimas neatimtų deramo orumo, o dvarišką dieną švęstumėte įsiklausydami ir maloniai žaisdami.

Šeštas parėdymas
Maloningieji! Gerbiantiems taip malonią ir širdžiai mielą dvaro pavėsių RAMYBĘ, šiukštu čia kelti balsą, rėkalioti, laidyti vulgarybes, mostaguoti galūnėmis ar, dar blogiau, leisti triukšmą iš savo atsineštų aparatų, idant kitiems tokia draugija neapkarstų.

Septintas parėdymas
Gerbiamieji! Paleistas pavėjui ar paliktas voliotis jūsų maišų ar kišenių turinys bado akis ir kuria didžiai nedarnią dvaro aplinką, tad tegu jūsų mylistos įsidėmija, kad bjaurinti aplinkui yra didžiulė negarbė.

Aštuntas parėdymas
(Patarimai mandagiems vaikams)
"Gerai išauklėti ponaičiai ir panelės neatsikalbinėja ir nesiginčija su savo vyresniaisiais, bet noriai daro, ką vyresnieji jiems nusako. Visada atsistoja, jei į patalpą įeina vyresni, laukia, kol vyresnysis pirmas pradės pokalbį, nepertraukinėja pokalbio, pats pirmas paskuba tėvams paduoti kėdę".
Ištrauka iš "DVARO SVEČIO IR VIEŠNIOS tinkamo etiketo išdėstymo kaip dvare elgtis dera".

Devintas parėdymas
(Bendri pastebėjimai didžiai gerbiamiems mylistoms)
"Džentelmenas ar dama turi būti matomi, bet ne užuodžiami.
Spjaudytis yra prastas papratimas, tačiau negražu praryti tai, ką reikėtų išspjauti, todėl iškilus būtinybei spjauti, spjaukite į savo nosinę, kurią derėtų iš karto sulankstyti ir įsidėti į kišenę. Nesant nosinės tenka spjauti ant žemės, tik nespjaukite taip toli, kad paskui reiktų ieškoti, kur nukrito seilės, norint jas užtrinti koja.
Kai dama stovi, vyras tegul nesėdi.
ro gadinimą stenkitės užgožti kosuliu".
Ištrauka iš "DVARO SVEČIO IR VIEŠNIOS tinkamo etiketo išdėstymo kaip dvare elgtis dera".

Dešimtas parėdymas
(Mandagiam pokalbiui pritinkančios manieros)
"Pokalbyje su kitais džentelemenui nedera kalbėti apie save ar savo svarbą, o kalbama apie tai, kas įdomu visiems. Galimos pokalbių temos – knygos, pokyliai, metafizika, kelionės ar oras. Be to, nepatariama rodyti savo apsiskaitymo tiems, kurie vis tiek neįvertins dėl išprusimo stokos.
Netinkama maniera užduoti tiesmuką klausimą, jį dera užduoti aptakiai. Džentelmenas neturėti klausti damos to, kas ją žeistų ar liūdintų. Mandagioje draugijoje nereiktų tarti vulgarybių, kurios dera tik žemų pasilinksminimų vietose".
Ištrauka iš "DVARO SVEČIO IR VIEŠNIOS tinkamo etiketo išdėstymo kaip dvare elgtis dera".

Būti dvariškiu – tai Jūsų orus apsisprendimas saugoti, gerbti ir puoselėti dvarišką kultūrą, būti dvariško gyvenimo dalimi!
Kvietimas tapti dvariškiu
Dvariškio statusas suteikia garbę mėgautis ypatingomis dvaro privilegijomis atvykus į dvarą daugiau nei vieną sykį. Taip pat jis teikia nuolaidas panorus apsigyventi visuose Barono palociuose (rūmuose), taip pat išalkus ar nusprendus surengti savo asmeninę puotą dvare. Nelieka nuskriausti ir jaunieji ponaičiai/panelytės – jiems suteikiama nuolaida viešėti vasaros jojimo stovykloje.

Dvariškiais tampama tik po iškilmingos Barono inauguracijos iš anksto paskirtu laiku, kai Jums asmeniškai įteikiamas dvariškio liūdymas ir pasirašote dvariškių registracijos knygoje. Ceremonija vyksta centriniuose dvaro rūmuose.

DVARIŠKIUI PRIVALU:

1. Laikytis 10 dvaro taisyklių.

2. Deramai elgtis prie stalo, paisyti stalo etiketo.

3. Mokytis dvariško jojimo. Tiek kavalieriams, tiek damoms, taip pat ir ponaičiams, ir panelytėms.

4. Mokytis dvariškų šokių. Dvaro šokių mokytoja visada pamokins ir padės nugludinti šokio judesius artėjantiems pokyliams.

5. Rašyti laiškus savo artimiesiems tikra plunksna, kaip tai daro mūsų Baronas ir visa kanceliarija.

6. Nešti gerą žinią apie Pakruojo dvarą garbingiems ir dvarišką kultūrą mylintiems žmonėms.

7. Būti aktyviems - dalintis su kitais Pakruojo dvarui naudinga informacija ir pasiekimais, tik Jums žinoma dvaro istorija ar legendomis – skleisti dvarišką kultūrą visais užmojais.

8. Stengtis daryti dvarą žinomu, įdomiu ir pasiekiamu daugumai garbingų ir dvarišką kultūrą sekančių žmonių – siųsti aktualią informaciją, nepamirštant ir savo artimųjų, draugų, pažįstamų.

9. Gerbti dvariškio statusą, ji puoselėti ir būti tikrais aristokratais visose gyvenimo situacijose.

Ir te padeda Jums Dievas!DVARIŠKIO PRIVILEGIJOS

Dvariškiui panorėjus:

** Atvykus į Gyvąjį muziejų antrą ir kitus kartus, su dvariškio liūdymu yra suteikiama 25% nuolaida programai. (Su savimi reikia turėti dvariškio liūdymą ir asmens tapatybę įrodantį dokumentą).

** Norint surengti asmeninę šventę ar puotą Pakruojo dvare, visoms erdvėms taikoma 5% nuolaida.

** Apsigyventi Barono palociuose (rūmuose) bus galima su 5% nuolaida.

** Visuose restoranuose suteikiama 5% nuolaida sąskaitai. (Išskyrus dienos pietus Baltojoje pokylių salėje).

** Aplankius Baroną ir Gyvąjį muziejų ne mažiau kaip du kartus per metus, dvariškio gimtadienio dieną, Kancleris suteikia jubiliatui gimtadieninę 30% nuolaidą kambariui Barono palociuose.

** Visoms esamoms dvare pramogoms, renginiams, organizuojamoms šventėms, puotoms ir koncertams taikoma 5% nuolaida.

Kiekvieną sykį atvykus, dvariškis/dvariškė privalo pateikti liūdymą dvaro oficinoje, kur Kancleris uždės atvykimo žymę (antspaudą).


DVARIŠKIŲ ORDINAI

DVARIŠKOSIOS ŠEIMOS ORDINAS. Šis titulas suteikiamas tik šeimos nariams, įsigyjant iškart du ir daugiau dvariškių liūdymų. Šeimai suteikiama 10% nuolaida restoranuose, visuose Barono palociuose ir vaikų vasaros jojimo stovyklai.

GARBINGOJO BARONETO ORDINAS. Šis titulas dvariškiui suteikiamas surinkus penkis Kanclerio antspaudus. Tuomet visoms dvariškių privilegijose išvardintoms paslaugoms suteikiama 10% nuolaida.

DIDINGOJO BARONO ORDINAS. Šis titulas turi ypatingą svarbą ir reikšmę tiek pačiam dvariskiui, tiek Pakruojo dvarui. Jis yra gaunamas už padarytus reikšmingus nuopelnus dvarui, kurie puoselėja dvarišką kultūrą, jo vystymą ir gerbūvį. Dvariškiai, surengę dvaro erdvėse parodas, plenerus, muzikinius vakarus, poezijos skaitymus, reikšmingas dvariškas puotas ar parėmę dvarą 1000 EUR yra pagerbiami įtraukiant į DIDINGOJO BARONO ORDINĄ.

Šis garbingas ordinas dvariškiui/-ei suteikia:

* visoms dvaro paslaugoms 25% nuolaidą inauguruotajam ir jo kompanionei (-ui).

* Taip pat kartą per metus suteikiama svetinga nakvynė su pusryčais pasirinktuose Barono palociuose.

* Dvaro gaspadinės pavaišins romantiška vakariene dviems asmenims.

* Nemokamas įėjimas į Gyvojo muziejaus programą visus metus.

* 50% nuolaida visiems dvaro organizuojamiems renginiams.

SVARBU:

**** Su savimi turėti dvariškio liūdymą ir dokumentą, liudijantį asmens tapatybę ir šeimos narių

statusą (vaikų gimimo liudijimus, santuokos liudijimą).

**** Nuolaidos taikomos tik tam dvariškiui/-ei, kuris yra nurodytas/-a dvariškio liūdyme.

**** Dvariškio liūdymas galioja metus.

**** Dvariškio liūdymai įteikiami TIK po inauguracijos.Daugiau informacijos info@pakruojo-dvaras.lt arba +3706 574 9700

PAKRUOJO DVARAS
Tikras XIX a. gyvenimas
Renginiai
Artimiausi
Gyvasis muziejus

GYVOJO MUZIEJAUS PROGRAMA
11.30 val. Atveriami dvaro vartai. Atvyksta didžiai laukiami svečiai.

12.00 val. Šventinis Barono sutikimas.

12.15 val. Gaspadoriaus žirgai rodo zabovas ant pievos.

12.30 val. Tijūnas puikuojasi dvaro ūkio technikos stebuklais.

12.30 val. Atvykusius Gaspadoriaus svečius pasveikina Baronaitės. Aukštuomenės plepalai ir dvariškų valdų rodymas.

12.30 val. Mažuosius ponaičius Baronaitė Viktorija pakviečia drauge padūkti, žaisti mėgstamiausių dvariškų žaidimų.

13.30 val. Ponaičiai ir panelytės su tėveliais žiūri šešėlių spektaklį vaikams „Lapė ir Vilkas".

14.00 val. Prancūzų kalbos lavinimas su panele Mokytoja ant pievos. Dorovingųjų mergelių pamoka.

14.15 val. Barono sugrįžimo garbei – iškilmingi pietūs Baltojoje pokylių salėje. Arbatėlės gėrimas, naujienų aptarimas kiemelyje.

15.00 val. Žaldokas ištraukia volą, atkemša pirmą bačką alaus ir dosniai vaišina Gaspadoriaus svečius.

15.15 val. Barono aistra – žirgų lenktynės.

16.30 val. Apsivogusio baudžiauninko Pranciškaus viešas „mūčijimas" Bausmių rūsyje.

16.45 val. Barono pasididžiavimas - dvaro muzikantų įspūdingas klasikinės muzikos koncertas. Meilės eilių skaitymas.

17.30 val. Mėgstamiausias Barono vaidinimas – dvaro kumečių užsatalės spektaklis „Vestuvės pas Žaldoką" Linksmybių pratęsimas iki pirmųjų gaidžių. Važnyčiotojas kartu su Čigonu budi iki paryčių, pavargusius ponus išvežioja karietaite...
Bilieto kaina nuo 8 Eur
Nakties serenados su romantiška vakariene
Pasak vietinių krašto senolių, menančių anuos laikus, vasaros naktys vokiečių aristokratų von der Roppų valdomame Pakruojo dvare visada buvo ypatingos - kupinos kūrybingos, neišmatuojamos romantikos ir jie tą metą vadindavo - "Ich liebe dich" laiku. Tik diena vakarop ir jau pasigirsdavo kanopų kaukšėjimas, karietų dunksėjimas. Susirinkdavo stotingi ponai, greta jų - išsipusčiusios ponios, o svarbiausia visi būdavo kupini to vasariškai karšto jausmo ir laimingi...

Tad tęsdami šią dvarišką romantikų tradiciją, kviečiame Pakruojo dvaro didybėje ir atmosferoje mėgautis vasaros vakarų meilės serenadomis su romantiška vakariene žvakių šviesoje naujajame prabangiame rūmų restorane (kur prieš šimtą metų patys dvaro valdovai puotaudavo!).

Paverskite šeštadienio vakarą nepaprastu, kupinu ore tvyrančios romantikos ir šildančio jausmo su šiais pasirinkimais:

* Vasaros naktų serenadų koncertas su prabangia vakariene žvakių šviesoje naujajame dvaro rūmų restorane dviems - 59 EUR.

* Vasaros naktų serenadų koncertas be vakarienės - 10 EUR.

* Vasaros naktų serenadų koncertas su prabangia vakariene žvakių šviesoje naujajame dvaro rūmų restorane ir aristokratiška nakvyne rūmuose dviems - 179 EUR.

Skirkite ypatingą laiką sau ir savo artimam žmogui ir te Jūsų širdis užlieja nuostabi muzika, smuiko ir akordeono garsai!


Jausmingųjų serenadų pradžia - 21 val., jei romantiškai vakarieniausite, vakarienės pradžia - 19 val.

Te kerinti praeitis tampa realybe!
________________________________________________

Vakarienės pasirinkimai:

1. Dienos ypatinga sriuba
Dvariška putpelė
Caille farcie au couscous perlé
Kepta putpelė, įdaryta perliniu margaspalviu kuskusu. Patiekiama
su troškintais baravykais, pastarnokų padažu bei paskaninta
žolelių padažu.

2. Dienos ypatinga sriuba sriuba
Triušio kojelė su krienų tyre ir ankštiniais žirniais
Gigot de lapin aux petits pois
Lėto gaminimo triušio kojelė patiekiama su krienų tyre ir
apkepintais ankštiniais žirniais.

Jei renkatės pasiūlymą su nakvyne centrinių rūmų viešbutyje - atvykimas nuo 14 valandos. Pusryčiai įskaičiuoti.

Dėl pasiūlymo su viešbučiu rezervacijos kreiptis hotel@pilys-dvarai.lt arba 865749700.
Daugiau informacijos telefonu 865752693 arba el. paštu jovita@pilys-dvarai.lt
Bilieto kaina nuo 10 Eur
Pasirinkite kitą datą
Pakruojo dvaras
didžiausias Lietuvoje, gyvenantis jam įprastą senovinį XIX a. pab. gyvenimą ir kiekvieną dieną priimantis svečius.
Dvare visi pakirsta anksti - iškart po skardžiųjų gaidžių - su pirmaisiais saulės spinduliais prasideda ir nauja, kupina darbų bei įspūdžių XIX a. pab., diena.

Pirmiausia apeinamas ūkis - vyriausiojo kumečio Broniaus paliepimu palesinami paukščiai, pagirdomi gyvuliai. Darbščioji Enzelmutė prižiūri, kad būtų pamelžtos karvės ir ožkos, surinkti kiaušiniai, sumušta šviežio sviesto ir prislėgta sūrio...

Susitvarkius stalus po sočių vėlyvų pusryčių ir išblizginus indus, dvaras pasiruošęs Jus, gerbiamieji, priimti ir kviečia:

* visą dieną vaikštinėti ir grožėtis didžiausio Lietuvos dvaro teritorija bei parku;
* nuo 12 iki 18 val. užsukti į didinguosius dvaro rūmus ir pažinti tikrąją aristokratiško gyvenimo atmosferą;
* nuo 12 iki 18 val. apžiūrėti dvaro ūkį ir žirgyną, susipažinti su jo gyventojais;
* nuo 10 iki 20 val. išsinuomoti dviratį ar valtį bei apžvelgti dvarą iš kito kampo;
* nuo 12 iki 16 val. pasižiūrėti, kaip pluša dvaro amatininkės bei patiems viską kartu su jomis išbandyti: bitininkė prižiūrės biteles ir lies vaškines žvakes, vėlėja šukuos vilną ir iš jos vels mandriausius apdarus;
* nuo 12 iki 20 val. papietauti ir pasigardžiuoti vietinio paveldo patiekalais karčiamoje Traktierius;
* nusprendus ilgiau pasilikti dvare - apsistoti viename iš dvaro viešbučių.

Maloniai kviečiame ir nekantriai laukiame Jūsų svečiuose!

Jei kiltų klausimų ar norėtumėte iš anksto suderinti nepaminėtas dvariškas atrakcijas, prašome susisiekti telefonu +37065752693 arba el. paštu info@pilys-dvarai.lt
Pakruojo dvaras
didžiausias Lietuvoje, gyvenantis jam įprastą senovinį XIX a. pab. gyvenimą
Šią, poilsio ant viso dvaro, dieną Baronas su šeima yra išvykęs. Dėl ekskursijų, erdvių lankymo, pramogų ir kitų veiklų bei reikalų, maloniai prašome susisiekti su dvaro ekonomu:

telefonu: +37065752693 arba el. paštu info@pakruojo-dvaras.lt
Gyvasis muziejus

GYVOJO MUZIEJAUS PROGRAMA
11.30 val. Atveriami dvaro vartai .Atvyksta didžiai laukiami svečiai.

12.00 val. Šventinis Barono sutikimas

12.15 val. Gaspadoriaus žirgai rodo zabovas ant pievos

12.30 val.Tijūnas puikuojasi dvaro ūkio technikos stebūklais

12.30 val. Atvykusius Gaspadoriaus svečius pasveikina Baronaitės. Aukštuomenės plepalai ir dvariškų valdų rodymas

12.30 val. Mažuosius ponaičius Baronaitė Viktorija pakviečia drauge padūkti, žaisti mėgstamiausių dvariškų žaidimų

13.30 val. Ponaičiai ir panelytės su tėveliais žiūri šešėlių spektaklį vaikams „Lapė ir Vilkas"

14.00 val. Prancūzų kalbos lavinimas su panele Mokytoja ant pievos. Dorovingųjų mergelių pamoka

14.15 val. Barono sugrįžimo garbei – iškilmingi pietūs Baltojoje pokylių salėje. Arbatėlės gėrimas, naujienų aptarimas kiemelyje

15.00 val. Žaldokas ištraukia volą, atkemša pirmą bačką alaus ir dosniai vaišina Gaspadoriaus svečius

15.15 val. Barono aistra – žirgų lenktynės

16.30 val. Apsivogusio baudžiauninko Pranciškaus viešas „mūčijimas" Bausmių rūsyje

16.45 val. Barono pasididžiavimas -dvaro muzikantų įspūdingas klasikinės muzikos koncertas . Meillės eilių skaitymas

17.30 val. Mėgstamiausias Barono vaidinimas – dvaro kumečių užsatalės spektaklis „Vestuvės pas Žaldoką" Linksmybių pratęsimas iki pirmųjų gaidžių. Važnyčiotojas kartu su Čigonu budi iki paryčių, pavargusius ponus išvežioja karietaite...


Bilieto kaina nuo 8 Eur
Gyvasis muziejus

GYVOJO MUZIEJAUS PROGRAMA
11.30 val. Atveriami dvaro vartai .Atvyksta didžiai laukiami svečiai.

12.00 val. Šventinis Barono sutikimas

12.15 val. Gaspadoriaus žirgai rodo zabovas ant pievos

12.30 val.Tijūnas puikuojasi dvaro ūkio technikos stebūklais

12.30 val. Atvykusius Gaspadoriaus svečius pasveikina Baronaitės. Aukštuomenės plepalai ir dvariškų valdų rodymas

12.30 val. Mažuosius ponaičius Baronaitė Viktorija pakviečia drauge padūkti, žaisti mėgstamiausių dvariškų žaidimų

13.30 val. Ponaičiai ir panelytės su tėveliais žiūri šešėlių spektaklį vaikams „Lapė ir Vilkas"

14.00 val. Prancūzų kalbos lavinimas su panele Mokytoja ant pievos. Dorovingųjų mergelių pamoka

14.15 val. Barono sugrįžimo garbei – iškilmingi pietūs Baltojoje pokylių salėje. Arbatėlės gėrimas, naujienų aptarimas kiemelyje

15.00 val. Žaldokas ištraukia volą, atkemša pirmą bačką alaus ir dosniai vaišina Gaspadoriaus svečius

15.15 val. Barono aistra – žirgų lenktynės

16.30 val. Apsivogusio baudžiauninko Pranciškaus viešas „mūčijimas" Bausmių rūsyje

16.45 val. Barono pasididžiavimas -dvaro muzikantų įspūdingas klasikinės muzikos koncertas . Meillės eilių skaitymas

17.30 val. Mėgstamiausias Barono vaidinimas – dvaro kumečių užsatalės spektaklis „Vestuvės pas Žaldoką" Linksmybių pratęsimas iki pirmųjų gaidžių. Važnyčiotojas kartu su Čigonu budi iki paryčių, pavargusius ponus išvežioja karietaite...


Bilieto kaina nuo 8 Eur
Gyvasis muziejus

GYVOJO MUZIEJAUS PROGRAMA
11.30 val. Atveriami dvaro vartai .Atvyksta didžiai laukiami svečiai.

12.00 val. Šventinis Barono sutikimas

12.15 val. Gaspadoriaus žirgai rodo zabovas ant pievos

12.30 val.Tijūnas puikuojasi dvaro ūkio technikos stebūklais

12.30 val. Atvykusius Gaspadoriaus svečius pasveikina Baronaitės. Aukštuomenės plepalai ir dvariškų valdų rodymas

12.30 val. Mažuosius ponaičius Baronaitė Viktorija pakviečia drauge padūkti, žaisti mėgstamiausių dvariškų žaidimų

13.30 val. Ponaičiai ir panelytės su tėveliais žiūri šešėlių spektaklį vaikams „Lapė ir Vilkas"

14.00 val. Prancūzų kalbos lavinimas su panele Mokytoja ant pievos. Dorovingųjų mergelių pamoka

14.15 val. Barono sugrįžimo garbei – iškilmingi pietūs Baltojoje pokylių salėje. Arbatėlės gėrimas, naujienų aptarimas kiemelyje

15.00 val. Žaldokas ištraukia volą, atkemša pirmą bačką alaus ir dosniai vaišina Gaspadoriaus svečius

15.15 val. Barono aistra – žirgų lenktynės

16.30 val. Apsivogusio baudžiauninko Pranciškaus viešas „mūčijimas" Bausmių rūsyje

16.45 val. Barono pasididžiavimas -dvaro muzikantų įspūdingas klasikinės muzikos koncertas . Meillės eilių skaitymas

17.30 val. Mėgstamiausias Barono vaidinimas – dvaro kumečių užsatalės spektaklis „Vestuvės pas Žaldoką" Linksmybių pratęsimas iki pirmųjų gaidžių. Važnyčiotojas kartu su Čigonu budi iki paryčių, pavargusius ponus išvežioja karietaite...


Bilieto kaina nuo 8 Eur
Tijūno pietūs su pakruonomis pigiau!
Nuo šiol Tijūnas ne tik turi tvirtą žodį dvare, tačiau ir savo vardo pietus!

Pagal tai, ką Tijūnas tą dieną išsirinks pietums, Jums siūlome:

* dienos sriuba
* karkutė/dešrelės/šonkauliukai (pagal Tijūno norus) su troškintais kopūstais ir pagruzdintomis bulvėmis.

Tijūno pietūs pasotins net ir labiausiai išalkusį, jau dabar gardus aromatas tvyro ore...

Ir svarbiausia nepamiršti, šie pietūs perkant čia arba vietoje oficialia dvaro valiuta - pakruonomis - kainuoja pigiau!
1 Eur = 1 Pak
Tik 6 Pak
Tijūno pietūs su pakruonomis pigiau!
Nuo šiol Tijūnas ne tik turi tvirtą žodį dvare, tačiau ir savo vardo pietus!

Pagal tai, ką Tijūnas tą dieną išsirinks pietums, Jums siūlome:

* dienos sriuba
* karkutė/dešrelės/šonkauliukai (pagal Tijūno norus) su troškintais kopūstais ir pagruzdintomis bulvėmis.

Tijūno pietūs pasotins net ir labiausiai išalkusį, jau dabar gardus aromatas tvyro ore...

Ir svarbiausia nepamiršti, šie pietūs perkant čia arba vietoje oficialia dvaro valiuta - pakruonomis - kainuoja pigiau!
1 Eur = 1 Pak
Tik 6 Pak
Tijūno pietūs su pakruonomis pigiau!
Nuo šiol Tijūnas ne tik turi tvirtą žodį dvare, tačiau ir savo vardo pietus!

Pagal tai, ką Tijūnas tą dieną išsirinks pietums, Jums siūlome:

* dienos sriuba
* karkutė/dešrelės/šonkauliukai (pagal Tijūno norus) su troškintais kopūstais ir pagruzdintomis bulvėmis.

Tijūno pietūs pasotins net ir labiausiai išalkusį, jau dabar gardus aromatas tvyro ore...

Ir svarbiausia nepamiršti, šie pietūs perkant čia arba vietoje oficialia dvaro valiuta - pakruonomis - kainuoja pigiau!
1 Eur = 1 Pak
Tik 6 Pak
Tijūno pietūs su pakruonomis pigiau!
Nuo šiol Tijūnas ne tik turi tvirtą žodį dvare, tačiau ir savo vardo pietus!

Pagal tai, ką Tijūnas tą dieną išsirinks pietums, Jums siūlome:

* dienos sriuba
* karkutė/dešrelės/šonkauliukai (pagal Tijūno norus) su troškintais kopūstais ir pagruzdintomis bulvėmis.

Tijūno pietūs pasotins net ir labiausiai išalkusį, jau dabar gardus aromatas tvyro ore...

Ir svarbiausia nepamiršti, šie pietūs perkant čia arba vietoje oficialia dvaro valiuta - pakruonomis - kainuoja pigiau!
1 Eur = 1 Pak
Tik 6 Pak
Gyvasis muziejus

GYVOJO MUZIEJAUS PROGRAMA
12.00 val. Dvariškos dienos pradžia prie Centrinių Rūmų.

12.15 val. Ekskursija su Baronaite Centriniuose rūmuose.

13.00 val. Viliojantys kvapų pasaulio atradimai parfumerio Žako laboratorijoje.

13.20 val. Pažintis su bitelių gyvenimu ir kleboniškų žvakių liejimo pamokėlė pas dvaro bitininką.

13.35 val. Vilnos manufaktūra.

14.00 val. Dvariški pietūs karčiamoje „Traktierius".

15.15 val. Tamsieji susitikimai Baudžiavos laikų bausmių rūsyje.

15.30 val. BRAVORAS

16.00 val. Pakruojo dvaro ansamblio koncertas poezijos ir žvakių šviesoje.


Bilieto kaina nuo 8 Eur
Gyvasis muziejus

GYVOJO MUZIEJAUS PROGRAMA
12.00 val. Dvariškos dienos pradžia prie Centrinių Rūmų.

12.15 val. Ekskursija su Baronaite Centriniuose rūmuose.

13.00 val. Viliojantys kvapų pasaulio atradimai parfumerio Žako laboratorijoje.

13.20 val. Pažintis su bitelių gyvenimu ir kleboniškų žvakių liejimo pamokėlė pas dvaro bitininką.

13.35 val. Vilnos manufaktūra.

14.00 val. Dvariški pietūs karčiamoje „Traktierius".

15.15 val. Tamsieji susitikimai Baudžiavos laikų bausmių rūsyje.

15.30 val. BRAVORAS

16.00 val. Pakruojo dvaro ansamblio koncertas poezijos ir žvakių šviesoje.Bilieto kaina nuo 8 Eur
Gyvasis muziejus

GYVOJO MUZIEJAUS PROGRAMA
12.00 val. Dvariškos dienos pradžia prie Centrinių Rūmų.

12.15 val. Ekskursija su Baronaite Centriniuose rūmuose.

13.00 val. Viliojantys kvapų pasaulio atradimai parfumerio Žako laboratorijoje.

13.20 val. Pažintis su bitelių gyvenimu ir kleboniškų žvakių liejimo pamokėlė pas dvaro bitininką.

13.35 val. Vilnos manufaktūra.

14.00 val. Dvariški pietūs karčiamoje „Traktierius".

15.15 val. Tamsieji susitikimai Baudžiavos laikų bausmių rūsyje.

15.30 val. BRAVORAS

16.00 val. Pakruojo dvaro ansamblio koncertas poezijos ir žvakių šviesoje.


Bilieto kaina nuo 8 Eur
Gyvasis muziejus

GYVOJO MUZIEJAUS PROGRAMA
12.00 val. Dvariškos dienos pradžia prie Centrinių Rūmų.

12.15 val. Ekskursija su Baronaite Centriniuose rūmuose.

13.00 val. Viliojantys kvapų pasaulio atradimai parfumerio Žako laboratorijoje.

13.20 val. Pažintis su bitelių gyvenimu ir kleboniškų žvakių liejimo pamokėlė pas dvaro bitininką.

13.35 val. Vilnos manufaktūra.

14.00 val. Dvariški pietūs karčiamoje „Traktierius".

15.15 val. Tamsieji susitikimai Baudžiavos laikų bausmių rūsyje.

15.30 val. BRAVORAS

16.00 val. Pakruojo dvaro ansamblio koncertas poezijos ir žvakių šviesoje.Bilieto kaina nuo 8 Eur
VIEŠBUČIAI IR SPA
Viešbutis Malūninko namas
Ant Kruojos upės kranto įsikūręs, savo aplinka ir interjeru žavintis viešbutis bus tarsi prieglobstis ir ramybės oazė ištrūkus iš niekada nesustojančio miesto. Poilsis su mylimuoju ar mylimąja, draugais, šeima ar kolegomis – įsimintinas laikas skirtas tik Jums, Jūsų atsipalaidavimui ir bendravimui.

Galite rinktis iš unikalių vienviečių, dviviečių, triviečių, keturviečių ir net šeimyninių kambarių, kuriuose Jūsų patogumui veikia nemokamas Wi-Fi.

Viešbučio darbo laikas:

Be atskiro susitarimo atvykimas nuo 14 val. iki 18 val.

Kontaktai : +37065749700

El.paštas: hotel@pilys-dvarai.lt

 • Vienvietis kambarys – 47 EUR (su pusryčiais),
 • Dvivietis kambarys – 64 EUR (su pusryčiais),
 • Trivietis kambarys – 89 EUR (su pusryčiais),
 • Šeimyninis keturvietis kambarys – 114 EUR (su pusryčiais),
 • Papildoma lova - 25 EUR (su pusryčiais),
 • Vaikiška lovelė – nemokamai.
Viešbutis dvaro rūmuose
Šiems prabangiems, pačiuose dvaro rūmuose esantiems kambariams, pati Baronienė kūrė jų subtilų boutique stiliaus interjerą, o Baronas prižiūrėjo, kad rezultatas atitiktų visus jo dvariškus įnorius. 11 kambarių - visi unikalūs, kiekvienas su sava istorija ir interjerais. Čia nerasite televizorių, tačiau senovinę knygą ar plunksną, parašyti laiškui - bene kiekviename.

Dvariškiai jau džiaugiasi ir grožisi rezultatais, tad atėjo metas jais pasidalinti ir su norinčiais pasisvečiuoti Barono namuose.

Viešbučio administracija mielai suteiks daugiau informacijos bei priims rezervacijas:
telefonu +370 657 49700 arba el. paštu hotel@pilys-dvarai.lt

Pirmųjų saulės spindulių pasitikimas Vėjo malūne
Pakruojo dvaro vėjo malūnas – vieta, persmelkta laiko ir istorijos vingių, turinti savo dvasią ir žavesį, kviečianti Jus bent vienai nakčiai pabūti jos valdovais. Visas autentiškas malūnas ir jo kerinti atmosfera priklausys tik Jums!

Jaukiai įsitaisę paslaptingame vėjo malūne, visą laiką galėsite skirti tik vienas kitam ir laimingo gyvenimo planams. Kino salėje Jums siūlome romantišką filmą ir užburiančią žvakių šviesą, kurioje galėsite vienas kitam šnabždėti meilės žodžius.

Po filmo seanso, pakilus vienu aukštu, Jūsų lauks nepaprasta nakvynė po malūno stogu. Minkšti patalai, pro nedidelius langelius besiskverbianti nakties ramuma ir užburianti žvakių šviesa pavers Jūsų naktį kupina šilumos, jaukumo ir atsiskleidžiančios paslapties.

Ryte jus pažadins aukštai patekėjusi saulė ir vasaros gaivuma. Naują aktyvią dieną pakviesime pradėti skaniais ir sočiais dvariškais pusryčiais.

Jei norėsite už papildomą mokestį galėsite pasilepinti pirtyje ar pasimėgauti SPA malonumais.

Tik šiltuoju metų laiku.

NĖŠČIOSIOMS PASIŪLYMAS NEREKOMENDUOJAMAS

Kaina: 200 Eur

200€
Dvaro pirtis ir SPA
DVARO PIRTIS

Karšta dvariška pirtis įsikūrusi šimtamečiame autentiškame vandens malūne. Pasinerkite į sveiką jos karštį, taip apvalydami savo kūną ir mintis. Atsivėsinti galėsite viduje esančiuose dušuose arba pliūkštelėti į šalia tekančią Kruojos upę.

1 valanda pirtyje – iki 6 asm. – 45 EUR.

MASAŽAI

Kviečiame ištrūkti iš kasdienybės, pasinerti į masažo teikiamus pojūčius, o kartu ir įsimintinai praleisti laiką, nuvyti kasdienę rutiną, atgaivinti mintis, kūną ir sielą.

Masažo metu palepinamas visas kūnas įmasažuojant šiltą aliejų, ypatingas dėmesys skiriamas apatinei nugaros daliai. Naudojamo šilto natūralių aliejų mišinio dėka organizmas valomas nuo toksinų ir šlakų, įsitempęs kūnas atsipalaiduoja. Malonios procedūros metu nutolstama nuo slegiančių minčių, susikaupusių rūpesčių, o kartais ramiai atsipalaidavus ir viską apmąsčius mus aplanko geriausi problemų sprendimai.

Šiuo metu Pakruojo dvariškomis SPA procedūromis ir jų teikiama nauda organizmui gali pasimėgauti kiekvienas. Pas mus masažai – malonumas skirtas ne tik kūno, bet ir sielos palaimai.

SIŪLOMI MASAŽAI:

1. ATPALAIDUOJANTIS VISO KŪNO MASAŽAS

Švelnus, pakankamai gilus raumenų masažas padeda atgauti jėgas. Masažuojant raumenų skaidulos tampa elastingesnės, padidėja deguonies pasisavinimas, suaktyvinamas raumenų darbingumas, kas labai aktualu sportuojantiems su fiziniais krūviais – tokio pobūdžio procedūros padės atpalaiduoti sunkią treniruotę patyrusius raumenis ir greičiau juos atstatys, todėl bus išvengiama nemalonių skausmo pojūčių.

Taip pat puikiai veikiama sąnarių sistema: pagerėja sąnarių aprūpinimas krauju, sustiprėja sausgyslės ir raiščiai, sumažėja patinimai. Subalansuojama vidaus organų veikla, sumažėja sąnarių, nugaros, galvos skausmai, pagerėja miego kokybė. Natūralūs šilti aliejai pamaitina odą, ją išvalo, skatina ląstelių atsinaujinimą. Po masažo jaučiamas palengvėjimas, dvasinė ramybė. Nėra nė vienos kūno vietos, kuri nebūtų pamaloninta šio užburiančio masažo.

Atpalaiduojantis masažas tinka visiems, norintiems atsipalaiduoti po sunkios dienos, užsimiršti bei pabėgti nuo kasdienės rutinos.

TRUKMĖ - 1 valanda.
KAINA - 40 EUR.

2. STIMULIUOJANTIS (energijos suteikiantis) VISO KŪNO MASAŽAS

Šis masažas daug stipresnis ir intensyvesnis už atpalaiduojantį. Jo metu naudojami stipresni, greitesni bei gilesni judesiai, suaktyvinantys viso kūno kraujotaką bei medžiagų apykaitą. Stimuliuojantis masažas puikiai padeda atsigauti po sunkios darbo dienos, stimuliuoja viso organizmo veiklą bei suteikia energijos. Masažuojama priekinė ir nugarinė kojų dalis, rankos, pilvas, veidas, nugara, kaklas, galva.

Šios procedūros kiekvieno žmogaus organizmui atlieka teigiamą ir ilgai išliekantį poveikį, kadangi jų metu aktyviai stimuliuojamos kraujo, kvėpavimo ir kitos fiziologinės kūno sistemos dalys. Naudojamo šilto natūralių aliejų mišinio pagalba organizmas yra valomas nuo toksinų ir šlakų, atjauninamos audinių ląstelės, sumažėja arba dingsta galvos, sąnarių ir nugaros skausmai, pašalinamas stresas, depresija, taip pat nuovargio pėdsakai. Tai – masažas, kurio sudėtingumu niekas neabejoja, kaip ir stipriausiu jo poveikiu.

TRUKMĖ - 1 valanda.
KAINA - 40 EUR.

3. ATPALAIDUOJANTIS (arba intensyvus) NUGARINĖS KŪNO DALIES MASAŽAS (pėdos, kojos, nugara, rankos, kaklas, galva)

Šis masažas apima visą nugarinę kūno dalį, ypač daug dėmesio skiriant nugaros ir pečių sričiai, kuriose kaupiasi daugiausia įtampos. Tai tikrai efektyvi procedūra, kurios metu per trumpiausią laiką galima gauti maksimaliai gerą rezultatą. Masažas bus itin naudingas žmonėms, patiriantiems nemažai streso, didelį darbo krūvį, kadangi jo metu stiprinama ir stimuliuojama nervų sistemos, vidaus organų, kraujotakos veikla, mažinamas įtampos poveikis organizmui.

TRUKMĖ - 35 min.
KAINA - 20 EUR.


MAITINIMAS
Traktierius
Karčiama Traktierius - vieta, kur autentiškoje aplinkoje, skambant senovinei muzikai, galite išragauti įvairių, dar nematytų ir negirdėtais pavadinimais, vietinio kulinarinio paveldo patiekalų.

Kad suprastumėme šios vietos dvasią, svarbu paminėti, kad karčiamos nuo senų laikų buvo labai svarbi susitikimų, bendravimo ir net verslavimo vieta. Lietuvoje karčiamos pradėtos kurti nuo XIV a. ir buvo gausiai lankomos dar ir dėl tos priežasties, kad namuose valstiečiai gamintis svaigiųjų gėrimų negalėjo. Karčiamos taip pat buvo steigiamos ir prie vienuolynų, didikų valdose, prie dvarų ar miesteliuose, ypač kryžkelėse, kelių išsišakojimo vietose.

Į Traktierių galite užsukti kasdien ne tik papietauti, pavakarieniauti, paragauti Pakruojo krašto alaus, tačiau ir jame surengti šventę ar sudalyvauti lygių smagumu neturinčioje "Svečiuose pas Malūnininką" programoje.


Baltoji pokylių salė
Baltoji pokylių salė pavergia savo erdve ir didingumu vos į ją įžengus. Joje pietauti, pramogauti ar švęsti svarbią progą gali apie 300 žmonių vienu metu.

Savaitgaliais, Gyvojo muziejaus metu, ši vieta kviečia visus svečius atsipūsti ir skirti valandėlę gardiems dvariškiems pietums, skambant jaukiai muzikai ir ramiai plazdant žvakių šviesoms greta. Čia rasite patiekalų ir Garbingam šlėktai, ir Grafienei, ir Kapelai... Net išrankiausias gomurys liks patenkintas!

Taip pat šioje salėje savaitgaliais vyksta ir gyvai atliekamos kamerinės muzikos koncertai.
Dvaro rūmų restoranas
Būkite pakerėti didingų dvaro rūmų prabangos ir kartu aristokratiško jaukumo. Rūmų restorane, Jūs sėdėsite ir gardžiuositės išskirtiniais patiekalais toje pačioje vietoje, kur valgydavo patys dvaro valdovai von der Roppai, kur sklandė elegancija ir rafinuotumas.

Restorano patiekalai - išskirtinio skonio, ilgai ieškoti ir atrasti, siekiantys net pačių Radvilų virtuvę - jų skonis palepins net ir patį jautriausią gomurį.

Rūmų didybė, prabanga, žvakių šviesa ir dvariška atmosfera - viskas, ko reikia ypatingam laikui ar svarbiai progai paminėti dviese ar su kompanija, taip pat ir išbandyti kažką naujo, neatrasto, nepajausto.
Rekomenduojamos programos
Svečiuose pas Malūnininką
Dvaro Malūnininkas papasakos unikalią Pakruojo dvaro malūnų istoriją, pakvies visus į XVIII a. vėjo malūną susipažinti su senosiomis darbo jame tradicijomis, miltų ir naminės duonos gamybos procesais.
29 eur
Alaus degustacija su dvaro Žaldoku
Apsilankymas autentiškame XIX a. alaus bravore ir jame vykstanti Alaus kelio programa - bene linksmiausia Pakruojo dvare. Ji buvo nominuota kaip geriausia Lietuvos gastronominė 2015 metų programa.
8 eur
Priėmimas pas Baroną
Pakruojo dvaro Baronas kviečia visus šviesaus mąstymo mėgėjus dalyvauti dvariškoje puotoje.
nuo 100 eur
PRAMOGINĖ-EDUKACINĖ PROGRAMA
Svečiuose pas Malūnininką
Dvaro Malūnininkas papasakos unikalią Pakruojo dvaro malūnu istoriją, pakvies visus į XVIII a. vėjo malūną susipažinti su senosiomis dvaro malūnininko darbo tradicijomis, miltų ir naminės duonos gamybos procesais. Kiekvienam norinčiam išbandyti jėgas sukant girnas ir, savo rankomis susimalus gardžių miltų, bus pasiūlyta bent trumpam „prisiliesti" prie miltuoto malūnininko gyvenimo…

Dvaro ansamblio teritorijoje esančioje karčemoje „Traktierius" ragausite vietinio regiono alaus, mėgausitės patiekalais, kuriuos gaminant naudojamas alus, susipažinsite su alaus gamybos procesais ir tradicijomis bei sužinosite įdomių faktų apie alų. Na, o alus neatsiejamas nuo skanaus maisto, linksmos kompanijos bei geros nuotaikos.

Programą sudaro ekskursija po Malūnininko valdas, edukacinės dalys „Alaus kelio pažinimas", „Duonos kelias" ir smagioji dalis Traktieriuje, kurios metu privaloma garsiai kaukšėti padais, alaus bokalus kilnoti, juoktis iki ausų, mėgautis maistu ir mylėti vieni kitus.

Kaina: 29 EUR asmeniui.
Vaikams iki 3 metų nemokamai, 3-12 metų vaikams – 19 Eur

Trukmė: apie 3 val.

Malūnininko pietūs ir visos ulevonės vyks susirinkus mažiausiai 20 dalyvių, kad linksmiau ir triukšmingiau pašėltume.
Programa NErekomenduojama vaikams iki 14 metų.

29 €
PAKRUOJIS-LIETUVOS ALAUS TRADICIJŲ SOSTINĖ
Pats Žaldokas pamokins, kaip „pirmoką" atpažint, o „antroką" reiks pavirt. Na, „trečiokas" liks mergikėm arba dvaro davatkikėm! Viską patys pamatysit, kaštavosit ir pavirsit!

♦ Sutiktuvės su armoška dvaro Bravore;

♦ Supažindinimas su senovinio alaus gamybos procesu;

♦ Degustuosite tikro Lietuvos alaus tradicijų sostinėje virto - pirmoko, antroko ir trečioko ;

♦ Su dainomis ir linksmais Žaldoko pamokymais galėsite paskanauti būtent Jums bravoro krosnyje Žaldokienės iš salyklo keptų ypatingų blynų, pagardintų kanapėmis.

Programos trukmė: 1 valanda;

Kaina vienam asmeniui*: 8 EUR;

* – edukacinė programa vykdoma grupėms ne mažesnėms kaip 20 asmenų.

8 €
DVARIŠKA VAKARIENĖ
Priėmimas pas Baroną
Pakruojo dvaro Baronas kviečia visus šviesaus mąstymo mėgėjus dalyvauti dvariškoje puotoje. Kaip ir pridera svetingam šeimininkui, Baronas atvykusius supažindins su savo dvaru, aprodys rūmų erdves, savo medžioklės, jodinėjimo ir kitų pomėgių eksponatus. Išgirdus gongą svečiai bus kviečiami prie stalo, kur dvaro virtuvės meistrai mėgins pasipuikuoti gardžiausiais dvaro patiekalais.

Po vakarienės bus metas atokvėpiui su nekaltomis nuodėmėmis. Vyrai pypkiuos, apžiūrinės Barono stereoskopą ir aptars svarbius tuometinius reikalus. Damos buduare „pudruosis nosytes", dvaro parfumerė demonstruos iš įvairių šalių parsivežtus kvapus, kosmetikos gaminius, Baronienė dalinsis vėduoklių ir gėlių kalbos paslaptimis. Joks dvaro sanbūris neapsieina be saloninio muzikavimo, tad rūmų salėje skambės kamerinio dvaro ansamblio koncertas. O vakarą vainikuos pozavimas „Gyvajam paveikslui" - senovinei nuotraukai, kurią meistriškai įamžins dvaro fotografas.

Kviečiame patirti dvarišką kultūrą ir aristokratiškų sanbūrių malonumus!

Atvykti galite su visa šeima ar draugų būriu. Puotoje gali dalyvauti nuo 20 iki 50 žavingų damų ir galantiškų džentelmenų.

Dvariškos puotos trukmė: 3 valandos (ženklą neužsibūti per ilgai duos gęstančios žvakės)
nuo 100 €
Ekskursijos
 • Kviečiame pasivaikščioti po dvaro teritoriją su gidu, nes taip ne tik apžiūrėsite dvaro teritoriją ir joje esančius pastatus, bet ir sužinosite, kokie valdovai Pakruojo dvare gyveno, kokie darbai jame buvo dirbami bei kokios istorijos ir legendos yra apipynusios senojo dvaro sienas. Ekskursijos metu apžiūrėsite dvaro didinguosius rūmus, šimtametį parką, per Kruojos upę įrengtą arkinį tiltą, malūnininko namą, kuriame dabar įsikūręs viešbutis, vandens ir vėjo malūną, kuriame rasite vis dar išlikusius, senovinius miltų gamybos įrenginius.
 • Teatralizuotose ekskursijose turėsite galimybę dar labiau įsijausti į dvaro gyvenimą ir artimiau prisiliesti prie dvaro istorijos. Visų pirma, dvaro kostiuminėje apsirengsite dvariškais drabužiais ir pasipuošite to laikmečio aksesuarais, o tada, su baronaite Aleksandrina, keliausite po dvaro apylinkes, aplankydami slapčiausias dvaro kerteles ir išgirsite pikantiškiausias dvaro istorijas, gyvenimo ypatumus bei išmoksite dvaro etiketo. Šios ekskursijos metu nusikelsite 100 metų atgal ir pasijusite tikrais dvaro aristokratais. Ir dar turėsite galimybę tokioje aplinkoje įsiamžinti, kas vėliau bus itin malonus prisiminimas.
PROGRAMOS IR PRAMOGOS
 • Dvaro parfiumerė supažindins Jus su kvapų istorija ir kvepalų gamybos subtilybėmis, o Jūs savo uoslės dėka galėsite pakeliauti istorijos takeliais ir pasimėgauti dvaro kvapų puokšte.
 • Senieji amatai-manufaktūros
  Dvare lankytojai kviečiami išbandyti seniausią amatą pasaulyje - puodininkystę, patirti daug smagių akimirkų kerpant avį, o po to veliant gražiausius ir šilčiausius daiktus iš ką tik nukirptos vilnos, o kur dar kalvystė - laimės vinys, pasagos ir visa kita...
 • Kviečiame susipažinti su eikliaisiais dvaro žirgais, pajusti ir pamatyti jojimo grožį ir eleganciją.
 • Puošni dvaro kostiuminė kviečia bent jau kelioms minutėms nusikelti į senus laikus, pajusti anų laikų grožį, eleganciją ir istorinę dvasią.
 • Jus galėsite susipažinti su avimis, ožkomis, triušiais, vištomis, žąsimis ir kitais mielais naminiais paukščiais ir gyvulėliais.
 • Norintys išvysti, tai ko dar niekur neregėjo, pasiilgę nuo netikėtumo ir baimės pašiurpusios odos - turi galimybę tai pajusti vieninteliame Lietuvoje Baudžiavos laikų bausmių muziejuje.
 • Puoselėti sveiką gyvenseną, greičiau nei pėstute pamatyti ir pažinti didžiausio dvaro teritoriją, joje išsiraizgiusius takelius, visą gamtos grožį ir didybę.
 • Dvaro kino teatras įsikūręs autentiškame vėjo malūne, kur žvakių šviesoje rodomi įvairūs filmai
 • Dvaro fotografas penkminutės fotosesijos metus įamžins Jus senovinėje fotografijoje, kuri ilgai primins viešnagę tikrame, dvariškame XIX amžiuje.
 • Dvaro dirbtuvės ir jose esanti senovinių technikos stebuklų gausa vaizdingai primins klestinčio XIX a. dvaro ūkio laikus.
Alaus degustacija su dvaro Žaldoku
Apsilankymas autentiškame XIX a. alaus bravore ir jame vykstanti Alaus kelio programa - bene linksmiausia Pakruojo dvare. Ji buvo nominuota kaip geriausia Lietuvos gastronominė 2015 metų programa.

Šiek tiek pakruojietiško alaus istorijos

Pakruojo dvare alus buvo verdamas jau nuo XVI a. ne tik pramogai, paskanavimui, bet ir pardavimui. Pakruojo dvaro produkcija buvo žinoma visame krašte. Iš to gauti pinigiai gana ženkliai papildydavo dvaro pajamas.

PROGRAMOS

Bene vienintelis Lietuvoje Pakruojo dvaro Žaldokas alų verda autentiškuose mediniuose kubiluose ir brandina statinėse. Čia svečiai išgirsta ir susipažįsta su Barono nuostatais ir visame krašte itin vertinamo alaus bei bravoro istorija. Čia Jūsų laukia neįtikėtina alus kelio pažinimo programa. Ekskursijų metu galima pačiam prisliesti prie alaus gamybos paslapčių , degustuojamas įvairiaus stiprumo alaus, pagaminto pagal ilgametes dvaro tradicijas. Nuobodžiauti čia nebus kada, nes ketvirtos kartos aludarių šeima supažindins su kiekviena alaus rūšimi ir papasakos nuotaikingų, niekur negirdėtų tikrų istorijų, kurios nutinka gaminant alų.

PAKRUOJIS-LIETUVOS ALAUS TRADICIJŲ SOSTINĖ

Pats Žaldokas pamokins, kaip „pirmoką" atpažint, o „antroką" reiks pavirt. Na, „trečiokas" liks mergikėm arba dvaro davatkikėm! Viską patys pamatysit, kaštavosit ir pavirsit!

♦ Sutiktuvės su armoška dvaro Bravore;
♦ Supažindinimas su senovinio alaus gamybos procesu;
♦ Degustuosite tikro Lietuvos alaus tradicijų sostinėje virto - pirmoko, antroko ir trečioko ;
♦ Su dainomis ir linksmais Žaldoko pamokymais galėsite paskanauti būtent Jums bravoro krosnyje Žaldokienės iš salyklo keptų ypatingų blynų, pagardintų kanapėmis.

Programos trukmė: 1 valanda;
Kaina vienam asmeniui*: 8 EUR;
* – edukacinė programa vykdoma grupėms ne mažesnėms kaip 20 asmenų.

ARBA kiekvieną savaitgalį GYVOJO MUZIEJAUS metu: http://www.pakruojo-dvaras.lt/

ASMENINIO ALAUS GAMYBA DVARO BRAVORE

Tai - galimybė PATIEMS pasigaminti tikro, lietuviško, naminio, mediniuose kubiluose virto, alaus.

♦ Alaus bravore kartu su mūsų aludariu patys virsite alų;
♦ Atliksite visas gaminimo procedūras: malsite ir saldinsite salyklą, virsite apynius, tekinsite misą, rauginsite alų.
♦ Pailsėję dvaro viešbutyje Stadala - košite į medines bačkas "pirmoką", "antroką" ir "trečioką".
♦ Rekomenduojame alų virti kartu su 10-30 bičiulių kompanija.
♦ Visas procesas trunka 5-6 valandas.

Nėra ypatingų alaus gamybos paslapčių – svarbiausia Žaldoko patirtis ir gera bičiulių kompanija!
Kaina: 50 EUR/asmeniui.

Smalsu, kaip visa tai vyksta? Norite sužinoti, koks yra tikrasis alaus kelias ir paskanauti pagal autentiškas tradicijas pagaminto alaus? O gal svajojate patys tokį pagaminti? Suderinkite Jums tinkančią datą ir su draugų kompanija atvykę išbandyti!

nuo 8€
Senieji amatai
Kalvystė

Autentiškoje dvaro kalvėje kviečiame susipažinti su kalvio amatu, sužinoti jo subtilybes ir net patiems jį išbandyti. Prisiminimui apie išbandytą kalvio amatą galite nusikalti dvaro monetą kaip talismaną, priviliojantį turtus ir laimės vinį – laimingam gyvenimui!

Puodininkystė

Užsukę pas dvaro puodžių sužinote ir savo akimis išvystate, kaip yra ruošiamas molis, kaip su juo dirbama ir kas galų gale po rankų prisilietimo gimsta. Dvaro lankytojai mokomi ir net raginami savo rankomis pabandyti puodininkystės amatą. Nors pagaminti nediduką molinį kūrinėlį ilgai netrunka, tačiau kad jis būtų tvirtas ir tinkamas naudoti, yra degamas 2 kartus, o krosnyje temperatūra siekia apie 1000 laipsnių. Taip pat daug kruopštumo reikalauja ir dekoravimas norimomis spalvomis, piešinėliais.

Audėja

Audimas - ypač senas amatas, menantis net II-III a. Jaunos merginos į stakles sėsdavo besirūpindamos savo kraičiu, o vyresnio amžiaus moterims rūpėjo, kad šeimos nariai būtų apsirengę, o namus puoštų gražiausi kilimai, staltiesės bei lovatiesės.
Tautodailės tyrinėtojai pastebi, jog senieji lietuvių liaudies audeklai pasižymėjo ne tiek technikos tobulumu, kiek detalių gausa.
Pastebimas ir tuometinių audėjų gebėjimas derinti raštus bei spalvas. Tačiau tai išmanė tik išradingiausios šio amato puoselėtojos. Paprastos kaimo moteriškės gebėjo austi tik drobes, nesudėtingų raštų lovatieses, rankšluosčius bei staltieses.
Kviečiame ne tik išbandyti atgimusį senajį amatą, sužinoti jo subtilybes, tačiau ir nusiausti sau KRAITĮ!

Vilnos manufaktūra

Vienas iš šimtmečius skaičiuojančių darbų bei amatų, kurį pabandžius pasisemiama žinojimo ir gerų emocijų - avių kirpimas ir vilnos vėlimas. Prieš jūsų akis senovinėmis žirklėmis labai atsargiai, kad nebūtų įkirpta aviai, kerpama nuo jos vilna. Po to nukirptas vilnos kiekis plaunamas, valomas, džiovinamas, šukuojamas, veliamas ir taip sukuriami įvairūs drabužiai, papuošalai, žaislai, apavas ir kita.
Avies vilna yra labai vertinama - ji yra ir šiluma, ir sveikata žmogui: užtikrina sveiką ir gilų miegą, antialergiška, naudinga odai (veikia tarsi akupunktūra), galima naudoti ištisus metus, saugi (sunkiai dega) ir lengvai prižiūrima.nuo 8€
Ekskursijos
Pažintinės po dvarą

Kviečiame pasivaikščioti po dvaro teritoriją su gidu, nes taip ne tik apžiūrėsite dvaro teritoriją ir joje esančius pastatus, bet ir sužinosite, kokie valdovai Pakruojo dvare gyveno, kokie darbai jame buvo dirbami bei kokios istorijos ir legendos yra apipynusios senojo dvaro sienas. Ekskursijos metu apžiūrėsite dvaro didinguosius rūmus, šimtametį parką, per Kruojos upę įrengtą arkinį tiltą, malūnininko namą, kuriame dabar įsikūręs viešbutis, vandens ir vėjo malūną, kuriame rasite vis dar išlikusius, senovinius miltų gamybos įrenginius.

Pažintinė ekskursija po Pakruojo dvaro sodybą ir centrinius rūmus.

Grupėms nuo 15 asmenų.

Trukmė: 60 min/ 90 min/ 120 min
Kaina: 4 EUR asmeniui/ 6 EUR asmeniui/ 8 EUR asmeniui.

Тeatralizuota ekskursija

Teatralizuotose ekskursijose turėsite galimybę dar labiau įsijausti į dvaro gyvenimą ir artimiau prisiliesti prie dvaro istorijos. Visų pirma, dvaro kostiuminėje apsirengsite dvariškais drabužiais ir pasipuošite to laikmečio aksesuarais, o tada, su baronaite Aleksandrina, keliausite po dvaro apylinkes, aplankydami slapčiausias dvaro kerteles ir išgirsite pikantiškiausias dvaro istorijas, gyvenimo ypatumus bei išmoksite dvaro etiketo. Šios ekskursijos metu nusikelsite 100 metų atgal ir pasijusite tikrais dvaro aristokratais. Ir dar turėsite galimybę tokioje aplinkoje įsiamžinti, kas vėliau bus itin malonus prisiminimas.

Grupėms nuo 15 asmenų.
Trukmė: 60 min/ 90 min/ 120 min
Kaina: 6 EUR asmeniui / 9 EUR asmeniui / 12 EUR asmeniui.

Dėl ekskursijų iš anksto susitarkite su gide.

Gidė Živilė: +37065788671; el.paštas zivile@pilys-dvarai.lt


nuo 4€
Kostiuminė
Elegantiška suknelė, subtilūs papuošalai, šilkinės pirštinaitės ir nuo saulės saugantis nėriniuotas skėtukas... Pasitempti įpareigojantis juodas frakas, dailus cilindras ir žaisminga lazdelė...
Puošni dvaro kostiuminė kviečia bent jau kelioms minutėms nusikelti į senus laikus, pajusti anų laikų grožį, eleganciją ir istorinę dvasią.
Pasidabinę dvariškais kostiumais ar jų atributais galite:

 • Pasidaryti nepamirštamą fotosesiją Kostiuminėje ar dvaro teritorijoje,
 • Pasidabinus su baronaite Aleksandrina keliauti į teatralizuotą ekskursiją po dvarą ir slapčiausias jo kerteles.

Apsilankymas su gidu

Galite Kostiuminę aplankyti ir su gidu. Jei norėsite persirengti – duos naudingų patarimų ir pavers Jus tikra to meto dama ar tikru to meto džentelmenu, papasakos apie baronų von der Roppų gyvenimo subtilybes ir rengimosi įpročius.
Pasidabinti galima ir kostiumų atributais, kurie taip pat leis pasijusti laiko valdovu ar valdove, o gidas padės pasirinkti Jums labiausiai tinkančius ir patinkančius, negailėdamas pažerti įdomių faktų apie vieną ar kitą atributą.

Fotosesija

„Ošiantis šimtametis parkas, didingai stovintys amžius skaičiuojantys dvaro pastatai, šiugždančios elegantiškos damų suknelės ir džentelmenams solidumo teikiantys frakai... Jūsų rankoje – žėrinti delninukė, o nuo saulės saugo daili skrybėlaitė ir nėriniuotas skėtukas. Jums už parankės – saulėje blizgančiu juodu cilindru pasidabinęs Jūsų džentelmenas..."

Tai – tik ištrauka iš galimos Jūsų dvariškos fotosesijos aprašo, kurią galite susikurti bet kokia proga. Gimtadienis, jubiliejus, vestuvių metinės, vardadienis ar kita Jums svarbi gyvenimo akimirka gali būti ypatingai įamžinta dvariškose nuotraukose.

Bent kelioms valandoms tapkite dvaro valdovais!


nuo 2€
Parfiumeris
Šiek tiek istorijos...
XIX a. pabaigoje į Pakruojo dvarą baronai von der Roppai pasikvietė pasisvečiuoti ir parodyti Lietuvos grožį pažįstamą parfumerį Žaką. Pastarąjį sužavėjo dvaras, jo atmosfera, grožis ir gamtos turtai, kuriuos jis puikiai panaudojo naujų aromatų ir grožio produktų gamyboje. Žako viešnagė Pakruojo dvare truko penkerius metus, per kuriuos jis ne tik kūrė kvepalus, tačiau ir pats augino įvairias žoleles, vietines ir atgabentas iš tolimųjų kraštų, gamino aliejus ir gaivinančius aromatingus vandenis ir kt. Šiandien Žako laboratorija atkurta ir vėl veikia, viliodama svaigiais kvapais ir grožiui skirtais turtais.

► Parfumerio edukacija pasigaminant savą eterinių aliejų mišinį: 10 EUR/asmeniui. Organizuojama grupėms nuo 10 asmenų.

10€
Žirgynas
Kviečiame susipažinti su eikliaisiais dvaro žirgais, pajusti ir pamatyti jojimo grožį ir eleganciją. Dvaro žirgyne Jūsų laukia 10 ristūnų, tarp kurių yra ir žymieji žemaitukai, kurių protėviai mena net Vytauto Didžiojo laikus, o jie patys – žygį prie Juodosios jūros ir jos vandens skonį.
Kviečiame užsukti ir į dvaro žirgyną bei jojimo maniežą!

Jojimo mokykla

Dvaro jojimo manieže ir jojimo mokykloje galima išmokti gražiausio dvariško pomėgio – jojimo ir sužinoti šimtmečius skaičiuojančių jo tradicijų.
Jojimo mokyklos tikslas – skatinti sveikesnį, aktyvesnį gyvenimo būdą, siekiant visapusiško išsilavinimo. Mūsų žirgynas ne tik sudaro puikias sąlygas mokytis profesionalaus jojimo meno, bet suteikia galimybę laisvalaikiu artimiau susipažinti, pabendrauti su žirgais, kas teikia raminančią naudą. Taip pat tai puikus būdas praleisti laiką su šeima, suburiant artimuosius įdomiai pramogai.

Ši jojimo mokykla kviečia ir jaunus, ir vyresnius jojimo mėgėjus. Ypatingai laukiame senjorų, kuriuos susipažinti su žirgais kviečiame nemokamai.

BŪTINA IŠANKSTINĖ REZERVACIJA tel.: +37065749700

 • Pajodinėti legendiniais žirgais – ištvermingaisiais žemaitukais. Kaina – 15 EUR. Trukmė - 30 min.
 • Jodinėjimas su instruktoriumi – 30 EUR. Trukmė - 1 valanda.
 • Pasivažinėti karieta po dvaro apylinkes 2-3 asmenims - 60 EUR. Trukmė - 30 min.
 • Sudalyvauti vasaros stovykloje "Vasara balne"

nuo 15€
Dvaro kinas
Dvaro kino teatras įsikūręs autentiškame vėjo malūne, kur žvakių šviesoje rodomi įvairūs filmai – nuo istorinio filmo apie pakartotą Vytauto Didžiojo žygį prie Juodosios jūros iki romantiškos juostos tik dviems...

Yra galimybė pasižiūrėti ir savo atsivežtą filmą ar nuotraukas: prisiminti Jūsų gyvenimo mielas ir brangias akimirkas, jaukiai įsitaisius ant minkštų pagalvėlių ir šieno maišų.

Uždaro kino seanso kaina (iki dešimties žmonių) - 60 EUR.

nuo 60€
Dvaro ūkis
XIX a. viduryje ir antroje pusėje Pakruojo dvaras buvo vienas stambiausių pavyzdinių prekinių ūkių. Kaip ir daugelyje kitų dvarų, karvidėse buvo laikomos stambiausios ir daugiausiai pieno duodančios karvės.

Šiandien čia nerasite šimtų karvių, tačiau galėsite susipažinti su avimis, ožkomis, triušiais, vištomis, žąsimis ir kitais mielais naminiais paukščiais ir gyvulėliais. Juos pamatysite, paglostysite, galėsite ir pašerti. Ypač smagu tai bus mažiesiems dvaro lankytojams.

Dvaro skalbykla

Kadangi dvaras buvo didelis ir klestintis, skalbimu, krakmolinimu, lyginimu rūpinosi ne viena moteris. Iš pradžių moterys drabužius skalbdavo Kruojos upėje, esančioje šalia dvaro, ar skobtinėse geldose, tačiau dvarui tobulėjant, palengvėjo ir skalbimas. Drabužius imta virinti, šutinti kubile, vadinamame žlugtu. Gręžimui taip pat nebereikėjo taip varginti rankų – atsirado gręžimo įrenginių.

Išbandyti senovinį skalbimą, gręžimą, lyginimą krakmolinimą ir sužinoti dar daugiau kviečiama kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį Gyvojo muziejaus metu nuo 11:30 valandos.

Dvaro pieninė

Pakruojo dvaras anksčiau turėjo ganėtinai didelį – apie 300 galvijų ūkį, kuris teikė visokeriopą naudą žmonėms ir verslui. Šiandien dvaras tokio ūkio nebelaiko, tačiau lankytojams vaizdžiai pristato kaip tuo metu viskas vykdavo.
Dvare, erdviame kumečių kieme, šiandien galima ne tik pamatyti, bet ir savo rankomis išbandyti senovinius sviesto gavimo būdus. Parodomos ir paaiškinamos dažnam nematytos tokios veiklos, kaip pieno seperavimas, pieno rauginimas procesas, grietinės atskyrimas, varškės gavimas, sūrių spaudimas.
Galima išbandyti ir senovinius medinius įrankius. Vienas iš jų - medinis sviesto mušimo įrankis, kuris vadinamas net ne vienu vardu - kalatauka, mušekliu, muštuke. Pats procesas yra nereikalaujantis nei specialių įgūdžių, nei daug jėgų, tad susimušti gardaus sviesto gali visa šeima pakaitomis, o jau po kelių valandų gali ir paskanauti savo pačių rankomis sumušto sviesto, pagardinto druska ir žolelėmis.

Prieš šimtą metų klestėjęs dvaro ūkis, kviečia sugrįžti į tas dienas savaitgaliais Gyvojo muziejaus metu ir išbandyti pienininkystės subtilybes.

Dvaro bitynas

Dvaro bitininkė Jums papasakos apie bičių gyvenimą, jų kasdienius mažus, bet labai svarbius darbus, ir kaip atsiranda saldusis gardusis medus. Dvare esančiuose aviliuose bitelės dūzgia dieną naktį, o stiklinis avilys leis į visus bitelių gyvenimo procesus ir darbus pažvelgti iš arčiau.
Taip pat ir savo akimis pamatysite, kaip naujoviškai ir senoviškai yra gaminamos, tiksliau, liejamos žvakės. Netrūks nei medaus kvapo, nei gražių žvakių, nei tinkamų ir naudingų patarimų, kaip tinkamai nulieti žvakę.

Su bitelėmis ir bitininke galite susitikti kiekvieną savaitgalį Gyvojo muziejaus programos metu arba
kitu sutartu laiku sudalyvaujant Žvakių liejimo edukacinėje programoje

Aptiekoriaus daržas

Nei vienas dvaras, nei vieni namai neapsieidavo be namie augintų daržovių ir žolelių. Savomis rankomis pasėtos, užaugintos, tad ir labai sveikos bei kvapnios vaistinės ir prieskoninės žolelės – ne tik vaistas, bet ir gardus maistas.
Galėsite susipažinti su Aptiekoriaus darže auginamomis žolelėmis, išmokti jas atskirti, o kartu ir paragauti kvapnios arbatėlės arba patiekalų, kurie jomis gardinami.

Vasaros stovykla vaikams
Jei norite, kad Jūsų vaikams vasaros atostogos būtų iš tiesų įsimintinos, jie jas praleistų turiningai ir linksmai, lavintų savo bendravimo įgūdžius, susipažintų su naujais draugais – vasaros stovykla Pakruojo dvare puiki galimybė jiems, juk stovykla vaikams yra puiki proga praplėsti akiratį!

Stovykla vaikams: aktualumas bei akivaizdi nauda

Stovykla vaikams iš tiesų naudinga, o jos vertę kasmet suvokia vis daugiau žmonių, todėl vasarai prasidėjus rasti laisvą vietą bet kurioje stovykloje yra sudėtinga. Stovykla vaikams mėgsta tiek tėvai, tiek patys vaikai, kadangi tai puiki galimybė išmokti kažko naujo, pagilinti savo sugebėjimus bei susipažinti su bendraminčiais.

Stovyklose vaikai mokosi diskutuoti, yra savarankiškesni, labiau savimi pasitiki. Be to, tėvai gerai žino, jog poilsiui skirtas laisvas laikas nėra iššvaistomas veltui. Kadangi specializuotas bei įdomias stovyklas vaikams tėvai užsako dar pavasarį ar net baigiantis žiemai, siūlome iš anksto susipažinti ir kuo anksčiau suderinti stovyklos laiką, kadangi vėliau teks rinktis tik iš to, kas liko.

Stovykla vaikams Pakruojo dvare: jojimo menas – vaikų koordinacijai, geros savijautos gerinimui

Pakruojo dvaras kasmet organizuoja vasaros jojimo stovyklą vaikams "Vasara balne", kurioje mažieji patiria daug nuotykių, susipažįsta su dvaro apylinkėmis, pabūna bendraamžių būryje, leidžia laiką gamtoje bei, žinoma, išmoksta jojimo meno. Jojimo mokykloje instruktoriai moko ne tik jojimo technikos, bet ir skatina sveiką, aktyvų gyvenimo būdą.

Yra ištirta, kad jodinėjimas žirgais turi fizinį, psichologinį, socialinį bei edukacinį poveikį žmogaus organizmui. Jodinėjant gerėja raumenų tonusas, sąnarių judrumas, lavinama pusiausvyra ir koordinacija, lavinama jutimų integracija, todėl hipoterapija – gydomasis jojimas yra naudojamas netgi turintiems judėjimo sutrikimus. Psichologinis bei socialinis žirgų poveikis žmogaus organizmui pasireiškia tuo, kad žirgai yra labai ramūs ir neagresyvūs gyvūnai, taip pat - gan baikštūs, todėl stovykla, kur vaikai mokomi jodinėti ir susidraugauti su žirgais mažuosius taip pat išmoko švelnumo, adekvačiai reikšti savo emocijas. Rūpinantis žirgu yra ugdomas rūpestingumo, savarankiškumo bei atsakomybės jausmas. Mokant užmegzti ryšį su žirgu yra skatinamas bendravimas, vaikai tampa komunikabilesni, atviresni, įgauna pasitikėjimo savimi. Tokia stovykla vaikams itin naudinga.

Stovykla vaikams, kur įdomios edukacinės programos neleidžia nuobodžiauti

Pakruojo dvaras vaikams rengia įvairias edukacines programas, kurių metu vaikai susipažįsta su įdomia istorija bei tradicijomis, ne skaitydami knygas ar darydami namų darbus, o linksmai ir aktyviai leisdami laiką autentiškoje aplinkoje. Pakruojo stovykla vaikams kviečia:

 • susipažinti su dvariško gyvenimo įdomybėmis, kasdienybe bei tradicijomis. Vaikams informacija pateikiama praktiškai, iš arti susipažįstant su dvaro gyvenimu, klausantis įdomių istorijų, o ne sausų faktų, kuriuos paprasta sužinoti tiesiog internete.
 • Kad stovykla vaikams neprailgtų, priklausomai nuo dominančios srities vaikai gali dalyvauti ir savo galimybes išbandyti kuriant papuošalus, gaminant maistą, apsilankant pas kalvį, kuris moko nusikalti monetas, vinis. Taip pat mažieji gali mokytis kvapų meno, sukurti savo autentišką kvapą.
 • Stovykla yra lanksti, o jos programa gali būti koreguojama jau prasidėjus, atsižvelgiant į dalyvaujančiųjų poreikius, juk susipažįstant su nauja veikla, gali sudominti ir kažkas kita. Mūsų programa prisitaikanti, todėl mažieji, prižiūrimi savo srities profesionalų gali dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose ir daugiau laiko skirti kitoms nei iš anksto planuota, veikloms.
Stovykla 2017 m. vasarą vyks:

• I pamaina Liepos 2 d. - Liepos 7 d.

• II pamaina Liepos 9 d. - Liepos 14 d.

• III pamaina Liepos 23 d. – Liepos 28 d.

• IV pamaina Liepos 30 d. – Rugpjūčio 4 d.

Stovyklautojų amžius: nuo 9 iki 15 m.

Stovyklos kaina nuo 2017 04 10 (imtinai) – 249 Eur/asm.

Jaunieji raiteliai gyvens Pakruojo dvaro viešbučio malūnininko name esančiuose šeimyniniuose kambariuose. Maitinimas 4 kartus per dieną. (Prašome iš anksto pranešti, jei vaiko organizmas netoleruoja tam tikrų maisto produktų). Stovykloje bus jojama Trakėnų ir Žemaitukų veislės žirgais. Stovyklos dalyviai bus suskirstyti į nedideles grupes, kurių kiekviena turės tiesiogiai atsakingą vadovą ir trenerį. Stovyklautojams būtina turėti medicinos pažymą (forma 027-1a). Būtina turėti draudimą nuo nelaimingų atsitikimų.

Pakruojo dvare vykstančios programos ir teikiamos paslaugos yra puiki pramoga ir poilsis vaikams, turiningai praleidžiant laiką.

Daugiau informacijos apie stovyklą el. paštu: hotel@pilys-dvarai.lt arba telefonu: +37065749700

Interaktyvus spektaklis
Pakruojo dvaro svirno teatras kviečia visus ištroškusius linksmybių į interaktyvų spektaklį Vestuvės pas Žaldoką! Spektaklio metu visi susipažįsta su senaisiais piršimosi ir vestuvių papročiais, apskritai senovinėmis lietuvių vestuvėmis. O kokios jos be būrio svečių? Spektaklio žiūrovai tampa spektaklio dalimi. Per vestuves ne tik skamba lietuvių liaudies muzika, linksta grindys nuo šokių, dainų, bet galima ir padegustuoti vietinio dvare gaminto alaus.

Sudalyvauti spektaklyje galite savaitgaliais Gyvojo muziejaus metu (stebėkite programą ir Gyvojo muziejaus informaciją, nes kiekvieną savaitgalį ji gali šiek tiek kisti).

Valtys ir dviračiai
VALTELĖMIS:

Romantiškai ar linksmai, tačiau labai įsimintinai išvykai po dvarą upe, pamatyti jį kita perspektyva, išgirsti kaip auga lelijos, šnabžda bangos ir kalbasi žuvys...

SENOVINIAIS DVIRAČIAIS:

puoselėti sveiką gyvenseną, greičiau nei pėstute pamatyti ir pažinti didžiausio dvaro teritoriją, joje išsiraizgiusius takelius, visą gamtos grožį ir didybę. Juk toks malonumas pajusti greitį, gaivų orą ir vėją plaukuose!

Pasivažinėjimas dviračiais - 2 EUR/val.

Fotografas
Dvaro fotografas mielai įamžins Jus kerinčioje dvaro aplinkoje savo senoviniu fotoaparatu. Žvelgdami į nespalvotą, pablukusią senovinę fotografiją, kuri pagaminama per 10 minučių - galėsite drąsiai sakyti ir turėti įrodymą, kad tikrai buvote grįžę laiku, svečiavotės ir fotografavotės tikrame XIX a. dvare.
Dvaro dirbtuvės (Technikos muziejus)
XIX a. viduryje ir antroje pusėje Pakruojo dvaras buvo vienas stambiausių pavyzdinių prekinių ūkių. Karvidėse buvo laikomos stambiausios ir daugiausiai pieno duodančios karvės, kiek akys užmato driekėsi javais apsėti laukai. Tokiam dideliam ūkiui apeiti, nuimti derlių ir nudirbti kitus darbus, vien kumečių rankų nepakakdavo, tad dvaras turėjo nemažai tuo laiku pažangios technikos.

Su to laikmečio technika, padargais ir darbo įrankiais galite susipažinti apsilankę būtent šiame muziejuje savaitgaliais, Gyvojo muziejaus programos metu.
Dvaro pirtis

Kviečiame į jaukią dvarišką pirtį, įsikūrusią šimtmečius skaičiuojančiame vandens malūne.
Ten Jūsų lauks kūną ir sielą apvalantis karštis, kvapnios beržinės vantos ir smagus laikas, praleistas tik dviese, su šeima, draugais ar kolegomis. Atsivėsinti galėsite pliūkštelėti į šalia tekančią Kruojos upę.
PIRTIS:
1 valanda pirtyje – iki 6 asm. – 45 EUR.

Masažai, spa paslaugos

SPA paslaugos – tai įvairios procedūros, kurios yra skirtos pagerinti fizinę ir psichinę asmens sveikatą, skatinti gerą savijautą, palepinti savo kūną ir atsipalaiduoti.

Kviečiame ištrūkti iš kasdienybės, pasinerti į masažo teikiamus pojūčius, o kartu ir įsimintinai praleisti laiką, nuvyti kasdienę rutiną, atgaivinti mintis, kūną ir sielą. Masažo metu palepinamas visas kūnas įmasažuojant šiltą aliejų, ypatingas dėmesys skiriamas apatinei nugaros daliai. Naudojamo šilto natūralių aliejų mišinio dėka organizmas valomas nuo toksinų ir šlakų, įsitempęs kūnas atsipalaiduoja. Malonios procedūros metu nutolstama nuo slegiančių minčių, susikaupusių rūpesčių, o kartais ramiai atsipalaidavus ir viską apmąsčius mus aplanko geriausi problemų sprendimai.

Šiuo metu Pakruojo dvariškomis SPA procedūromis ir jų teikiama nauda organizmui gali pasimėgauti kiekvienas. Pas mus masažai – malonumas skirtas ne tik kūno, bet ir sielos palaimai.

SIŪLOMI MASAŽAI:

1. ATPALAIDUOJANTIS VISO KŪNO MASAŽAS

Švelnus, pakankamai gilus raumenų masažas padeda atgauti jėgas. Masažuojant raumenų skaidulos tampa elastingesnės, padidėja deguonies pasisavinimas, suaktyvinamas raumenų darbingumas, kas labai aktualu sportuojantiems su fiziniais krūviais – tokio pobūdžio spa procedūros padės atpalaiduoti sunkią treniruotę patyrusius raumenis ir greičiau juos atstatys, todėl bus išvengiama nemalonių skausmo pojūčių.Taip pat puikiai veikiama sąnarių sistema: pagerėja sąnarių aprūpinimas krauju, sustiprėja sausgyslės ir raiščiai, sumažėja patinimai. Subalansuojama vidaus organų veikla, sumažėja sąnarių, nugaros, galvos skausmai, pagerėja miego kokybė. Natūralūs šilti aliejai pamaitina odą, ją išvalo, skatina ląstelių atsinaujinimą. Po masažo jaučiamas palengvėjimas, dvasinė ramybė. Nėra nė vienos kūno vietos, kuri nebūtų pamaloninta šio užburiančio masažo. Atpalaiduojantis masažas tinka visiems, norintiems atsipalaiduoti po sunkios dienos, užsimiršti bei pabėgti nuo kasdienės rutinos.

TRUKMĖ - 1 valanda.
KAINA - 40 EUR.

2. STIMULIUOJANTIS (energijos suteikiantis) VISO KŪNO MASAŽAS

Šis masažas daug stipresnis ir intensyvesnis už atpalaiduojantį. Jo metu naudojami stipresni, greitesni bei gilesni judesiai, suaktyvinantys viso kūno kraujotaką bei medžiagų apykaitą. Stimuliuojantis masažas puikiai padeda atsigauti po sunkios darbo dienos, stimuliuoja viso organizmo veiklą bei suteikia energijos. Masažuojama priekinė ir nugarinė kojų dalis, rankos, pilvas, veidas, nugara, kaklas, galva.

Šios spa procedūros kiekvieno žmogaus organizmui atlieka teigiamą ir ilgai išliekantį poveikį, kadangi jų metu aktyviai stimuliuojamos kraujo, kvėpavimo ir kitos fiziologinės kūno sistemos dalys. Naudojamo šilto natūralių aliejų mišinio pagalba organizmas yra valomas nuo toksinų ir šlakų, atjauninamos audinių ląstelės, sumažėja arba dingsta galvos, sąnarių ir nugaros skausmai, pašalinamas stresas, depresija, taip pat nuovargio pėdsakai. Tai – masažas, kurio sudėtingumu niekas neabejoja, kaip ir stipriausiu jo poveikiu.

TRUKMĖ - 1 valanda.
KAINA - 40 EUR.

3. ATPALAIDUOJANTIS (arba intensyvus) NUGARINĖS KŪNO DALIES MASAŽAS (pėdos, kojos, nugara, rankos, kaklas, galva)

Šis masažas apima visą nugarinę kūno dalį, ypač daug dėmesio skiriant nugaros ir pečių sričiai, kuriose kaupiasi daugiausia įtampos. Tai tikrai efektyvi procedūra, kurios metu per trumpiausią laiką galima gauti maksimaliai gerą rezultatą. Masažas bus itin naudingas žmonėms, patiriantiems nemažai streso, didelį darbo krūvį, kadangi jo metu stiprinama ir stimuliuojama nervų sistemos, vidaus organų, kraujotakos veikla, mažinamas įtampos poveikis organizmui.

Atliekamas kojų ir pėdų masažas naudingas tuo, kad pėdose yra daugybė taškų, kuriuos stimuliuojant skatinama skrandžio, smegenų, kepenų, kasos ir kitų organų veikla. Atpalaiduojančio, intensyvaus masažo metu naudojamos įvairios masažo technikos bei plati judesių gama. Priklausomai nuo pageidaujamo poveikio, masažas gali būti atliekamas skirtingai: siekiant kuo gilesnio atpalaidavimo arba gauti naujos energijos pliūpsnį.

TRUKMĖ - 35 min.
KAINA - 20 EUR.


БАНЯ И СПА
ПОМЕСТНАЯ БАНЯ
Приглашаем в уютную баню, расположенную в старинной Водяной мельнице. Там вы сможете очистить тело и душу, попариться ароматными берёзовыми вениками и приятно провести время только вдвоём, с семьёй, с друзьями или коллегами. Для охлаждения можно окунуться в протекающую рядом реку Круоя.

1 час в бане – 45 евро (для группы не более 6 человек).

СПА И МАССАЖ
Предлагаем вырваться из повседневной жизни, предаться получаемым от массажа ощущениям и незабываемо провести время, забыть о рутине, оживить мысли, тело и душу. В тело втирается тёплое масло, особое внимание во время массажа уделяется нижнему отделу спины. Благодаря использованию тёплой смеси натуральных масел организм очищается от токсинов и шлаков, напряжённое тело расслабляется. Приятная процедура освобождает от тяжёлых мыслей, накопившихся проблем, а иногда полная релаксация и медитация позволяют найти оптимальные решения проблем.

В настоящее время СПА процедурами в Пакруойском поместье может воспользоваться каждый человек, заботящийся о своём организме. Массаж – это нега не только для тела, но и для души.

ВИДЫ МАССАЖА

РАССЛАБЛЯЮЩИЙ МАССАЖ ВСЕГО ТЕЛА
Мягкий, достаточно глубокий мышечный массаж помогает восстановить силы. Благодаря массажу мышечные волокна становятся более эластичными, улучшается усвоение кислорода, активизируется работоспособность мышц, что является очень актуальным для занимающихся силовыми видами спорта людей. СПА процедуры этого типа помогут расслабить мышцы после тяжёлой тренировки и быстрее восстановить их, избежать неприятных болевых ощущений. Кроме того, оказывается положительное воздействие на суставную систему: улучшается кровоснабжение суставов, укрепляются сухожилия и связки, опадают опухоли. Поддерживается баланс деятельности внутренних органов, притупляются суставные, спинные, головные боли, улучшается качество сна. Натуральные тёплые масла питают кожу, очищают её, вызывают регенерацию клеток. После массажа не покидает ощущение лёгкости, душевного умиротворения. Этот массаж обволакивает своей магией все до единой части тела. Расслабляющий массаж рекомендуется для релаксации после тяжёлого дня, для отключения от проблем обычной жизни.

ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОСТЬ – 1 час.
Стоимость – 40 евро.

СТИМУЛИРУЮЩИЙ МАССАЖ ВСЕГО ТЕЛА
Этот вид массажа более сильный и интенсивный по сравнению с расслабляющим массажем. Используются более сильные, быстрые и глубокие движения, активизирующие кровообращение во всём теле, а также обмен веществ. Данный массаж прекрасно помогает расслабиться после тяжёлого трудового дня, стимулирует деятельность всего организма, а также наполняет энергией. Массируются передняя и задняя части ног, руки, живот, лицо, спина, шея, голова.

Эти СПА процедуры оказывают положительное долгосрочное влияние на организм каждого человека, поскольку они способствуют активизации работы кровеносной, дыхательной и прочих физиологических систем тела. Благодаря использованию тёплой смеси натуральных масел организм очищается от токсинов и шлаков, регенерируются клетки тканей, притупляются или исчезают головные, суставные и спинные боли, снимается стресс, депрессия, а также усталость. Это – сложный, сильно действующий массаж.

ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОСТЬ – 1 час.

Стоимость – 40 евро.

РАССЛАБЛЯЮЩИЙ (или интенсивный) МАССАЖ ЗАДНЕЙ ЧАСТИ ТЕЛА (ступни, ноги, спина, руки, шея, голова)
Это массаж всей задней части тела, при этом особое внимание уделяется спине и плечевому отделу, где концентрируется наибольшее напряжение. Это на самом деле очень эффективная процедура, позволяющая достичь наилучшего результата в кратчайшие сроки. Массаж очень полезен людям, испытывающим стресс, большую нагрузку на работе, благодаря тому, что он укрепляет и стимулирует деятельность нервной системы, внутренних органов, кровообращения, нейтрализует воздействие стресса на организм.

Массаж ног и ступней полезен из-за того, что на ступнях находится много точек, стимулирование которых активизирует деятельность желудка, головного мозга, печени, поджелудочной железы и других органов. Используются различные техники расслабляющего интенсивного массажа, а также широкая амплитуда движений. В зависимости от цели массажа (для достижения максимально глубокого расслабления или для притока новой энергии) он выполняется различными способами.

ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОСТЬ - 35 мин.
Стоимость 20 евро.

СПА процедуры в Пакруойском поместье – это возможность физически и умственно отдохнуть, обрести внутреннюю гармонию, бодрость и работоспособность для успешного продолжения Ваших будничных дел.

APIE PAKRUOJO DVARĄ
DVARO ISTORIJA IR ANSAMBLIS
Pakruojo dvaras yra Lietuvos šiaurinėje dalyje esančiame Pakruojo krašte, garsėjančiame dolomito kasyklomis, giliomis aludarystės tradicijomis, didikų ir bajorų virtuvės valgiais bei savitomis istorijomis. Dauguma lietuvių su dvaro apylinkėmis yra pažįstami iš legendinio „svieto lygintojo" ir „razbaininko" Tado Blindos legendinių žygių, kilusių būtent šiame krašte.
Klasicistinio stiliaus Pakruojo dvaras yra didžiausias iki šių dienų išlikęs dvaro pastatų kompleksas Lietuvoje, įtrauktas į Lietuvos kultūros paveldo objektų registrą ir įrašytas į Lietuvos rekordų knygą, kaip didžiausia saugoma paminklosauginė dvaro sodyba.

DAUGIAU apie Pakruojo dvarą
Dvaro istorija
Pakruojo dvarvietė pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose minima 1531 m. Dvaro įkūrėjas ir pirmasis savininkas buvo Rietavo tijūnas M. Vakavičius, vėliau dvarą valdė V. Martinavičius, A. Koleckis, S. Juškevičius, didikai Zabielos, grafai Miunsteriai. Grafaitei Aleksandrai Miunsterytei 1786 m. ištekėjus už Vilhelmo fon Ropo, dvaras kaip kraitis tapo Ropų giminės nuosavybe.

Pakruojo dvarą valdė kelios Ropų kartos: Teodoras (1783-1852), Hermanas (1810-1890), Leonas (1860-1940), Julius (1910-1944).
Pirmieji dvaro pastatai buvo mediniai. Mūrinis dvaro rūmų ansamblis pastatytas 1817-1840 m. iš vietinių medžiagų. Dvaras buvo plečiamas iki 1890 m. Dvaro statybas pradėjo Vilhelmas fon Ropas, vėliau pastatus projektavo ir statė T. Ropas. 1835-1840 m. dvare buvo užveistas didelis angliško stiliaus parkas.
Pagrindinis Pakruojo dvaro ansamblio akcentas – puošnūs dviaukščiai rūmai su portiku ir dorėnų stiliaus kolonomis, piliastrais, kapiteliais, arkomis bei vazomis balkonų kampuose. Rūmai buvo dengti čerpėmis, šildomi krosnimis ir židiniais. Jie buvo pilni meno turtų. Tarp jų ypač įdomi ir reta buvo
vaizduojamosios dailės – tapybos, grafikos ir skulptūros kolekcija. Kolekcijos pradininku laikomas Teodoras Ropas, apkeliavęs Prancūziją, Italiją, Ispaniją ir į dvarą parsigabenęs daug italų, olandų, prancūzų dailininkų kūrinių. Kolekcija buvo pildoma, pardavinėjama, keliavo po Ropų dvarus Lietuvoje ir Latvijoje. Iš parduotų kolekcijos darbų žinomi tik keli, kurie pateko į viešas Vokietijos ir Italijos kolekcijas. Po 1940 m. nacionalizacijos 19 kolekcijos paveikslų pateko į Kauno M. K. Čiurlionio dailės muziejų, vienas paveikslas ir 2 skulptūros – į Šiaulių „Aušros" muziejų.

Greta dvaro rūmų buvo nedidelis sandėlis, arklidės ir ledainė. Vakarinį kompleksą sudarė alaus darykla, pieninė ir kiaulidės pastatai, rytinį – tvartas ir gyvenamieji korpusai, pietinį – du svirnai. Už tvenkinio stovėjo dvaro ūkiniai trobesiai. Nuo centrinių dvaro rūmų, atskirti didžiulio parko, buvo kalvė, smuklė, vėjo malūnas, Pakruojo simboliu tapęs arkinis tiltas – Kruojos užtvanka bei vandens malūnas, sumūrytas iš lauko akmenų ir dolomito.

Dvaro savininkai Ropai valdė apie 6500 dešimtinių žemės. Jau nuo barono Vilhelmo Ropo laikų dvare buvo plėtojamas prekinis ūkis, kuris duodavo daug pajamų. 1866 m. buvo įsteigta dvaro vaistinė, kuri aptarnavo 3956 gyventojus, buvo dvylikos lovų ligoninė. 1897 m. Pakruojyje veikė pavyzdinė kredito draugija, vadovaujama barono L. Ropo, 1909 m. dvare veikė alaus darykla ir garinis malūnas. Po Pirmojo pasaulinio karo Pakruojo dvaras buvo pavyzdinis ūkis, garsėjęs pramonine gyvulininkyste.

Po 1922 m. žemės reformos Ropų ūkis sumažėjo: jiems buvo paliktas dvaro centras ir 300 ha žemės. Dvare buvo atlikta melioracija, toliau plėtojama gyvulininkystė, sodininkystė, bitininkystė. 1940 m. dvarą pagal testamentą paveldėjo Julius Ropas. Per karą dvare buvo įkurdintas vokiečių repatriacijos štabas. 1944 m. J. Ropas su karo pabėgėliais traukėsi į Vakarus ir, matyt, žuvo, nes apie jo likimą nieko nežinoma.

Po karo Pakruojo dvare buvo įkurtas tarybinis ūkis. 1959 m. rūmai buvo remontuojami, juose iki 1979 m. veikė žemės ūkio technikumas, vėliau – žemės ūkio kadrų kvalifikacijos kėlimo mokykla.

Šiuo metu rekonstruotuose Pakruojo dvaro pastatuose teikiamos apgyvendinimo, maitinimo, salių nuomos, renginių organizavimo, aktyvaus poilsio paslaugos, organizuojamos teminės ekskursijos ir pramogos. Siekiame Pakruojo dvaro sodybą padaryti veikiančiu „gyvu" architektūriniu paveldu, kuris būtų skirtas bendruomenei, svečiams ir turistams iš Lietuvos ir viso pasaulio.Kontaktai
Telefonu:
Viešbutis: +370 657 497 00
Renginių organizavimas: +370 657 526 93
Restoranas Traktierius: +370 682 411 55


El. paštu:
Bendroji informacija: info@pakruojo-dvaras.lt
Viešbutis: hotel@pilys-dvarai.lt
Renginių organizavimas:jovita@pilys-dvarai.lt


Darbo valandos:
Traktierius
I-IV 12:00 - 20:00
V-VI 12:00 - 22:00
VII - 12:00 - 20:00
Viešbučio administracija
I-VII 09:00 - 18:00

Karčiamos g. 9 Pakruojo dvaras, Pakruojo kaimas, Pakruojo rajonas
Koordinatės:
 • 492539, 6206336 (LKS) (Lietuvos formatas)
 • 55.991093, 23.880423 (WGS) (Pasaulinis formatas)
 • 55° 59′ 27.93″, 23° 52′ 49.52″ (WGS
   Klausimai? Palikite savo telefono numerį ir mes Jums paskambinsime!
   Arba skambinkite mums jau dabar!
   +370 657 526 93