Geriausios dovanų idėjos
Norite padovanoti išskirtinę ir įsimintiną dovaną? Pakruojo dvaras suteikia galimybę ne tik pasigrožėti nuostabia gamta ir istoriniu paveldu, bet gali pasiūlyti ir puikų laiko praleidimą įvairaus amžiaus atstovams. Čia galima romantiškai praleisti laiką su antrąja puse, linksmai pasibūti su draugais ar kolegomis, pasimėgauti pramogomis visai šeimai arba tiesiog atsipalaiduoti po darbų.

Atsipalaidavimui ir romantiškam laiko praleidimui

Pakruojo dvaro Spa ir pirties paslaugos gali būti puiki dovana norintiems atsipalaiduoti po sunkių savaitės darbų. Yra galimybė užsakyti nakvynę vėjo malūne arba apgyvendinimą viešbutyje „Stadala", kuris įsikūręs ant Kruojos upės kranto.

Suteikiame puikias sąlygas norintiems romantiškai praleisti laiką dviese. Jaunavedžių ir sužadėtinių apartamentai, maitinimas Lietuvos kulinarinio paveldo patiekalais karčiamoje Traktierius, malūne esantis dvaro kinas, kur žvakių šviesoje rodomi įvairūs filmai, nuo istorinių iki romantinių tik dviem ir nuostabi galimybė planuojantiems pasipiršti, nes tai jie gali padaryti Meilės saloje, kurioje baronų Ropų kartos piršosi savo mylimosioms.

Susipažinimui su dvaro gyvenimu

Pakruojo dvare vyksta įvairios edukacinės programos, kuriose galima susipažinti su veiklomis, kurios buvo aktualios dvaro gyvenime ir patiems išbandyti save dvaro darbuose:

 • Nuo amžiaus pradžios Pakruojo dvare veikė alaus bravoras, nes tuo metu alaus turėjo turėti kiekvienas dvaras. Edukacinė programa apie alų ir jo gamybą, gali būti gera dovana alaus mėgėjams, nes jie turės galimybę paragauti gryno, pagal ilgaamžę receptūrą pagaminto pakruojietiško alaus bei patys prisidėti prie jo gamybos.
 • Norintiems susipažinti su kalvystės amatu ir patiems jį išbandyti, vykdoma edukacinė programa kalvėje ,,Nuo velnio iki Plieno" nusikalant pinigėlį. Programos metu, dalyviai gali sau nusikalti dvaro monetą – talismaną ir laimės vinį.
 • Programoje Parfumerio edukacija lankytojai turi galimybę apsilankyti atkurtoje parfumerio laboratorijoje ir patys pasigaminti norimą eterinių aliejų mišinį.
 • Taip pat yra galimybė apsilankyti Aptiekoriaus darže, kuriame galima rasti savomis rankomis užaugintų įvairių kvapnių, vaistinių žolelių, išmokti jas atskirti, paragauti žolelių arbatos ir žolelėmis gardinamų patiekalų.
 • Jei norite pradžiuginti mažuosius, siūlome įsigyti apsilankymą dvaro ūkyje, kuriame galima susipažinti su avimis, ožkomis, triušiais, vištomis, žąsimis ir kitais paukšteliais bei gyvūnėliais.
Pasiilgusiems šiurpuliukų

Apsilankymas Baudžiavos laikų bausmių muziejuje gali tikti tiems, kurie ieško dovanos aštresnių pojūčių mėgėjams ir stipresnių nervų atstovams. Viduramžio rūsiuose pamatysite tai, ko dar neregėjote, susipažinsite su senovinėmis bausmėmis ir jų įrankiais, kurie privers pašiurpti odą.

Norintiems pasipuošti ir įsiamžinti

Jeigu norite pasijusti tikrais dvariškiais, apsilankykite dvaro kostiuminėje, kurioje galėsite pasipuošti dvariškais kostiumais ir nusifotografuoti autentišku dizainu įrengtame kambaryje ar dvaro kieme. Pasidabinus, siūlome ekskursiją su baroniene Aleksandra po dvarą ir slapčiausias jo kerteles.

Norintiems įsiamžinti gimtadienio, jubiliejaus, vestuvių jubiliejaus ar bet kokia kita proga, siūlome tai padaryti senovinėse nuotraukose. Pakruojo dvare daromos momentinės, vienkartinės fotografijos senoviniu aparatu – penkiaminute, rezultatą gaunant iš karto ant popieriaus.

Aktyvios veiklos mėgėjams

Pakruojo dvare užsakomos ir aktyvios veiklos dovanos, tokios kaip pasijodinėjimas legendiniais žemaitukais dvaro žirgyne, jodinėjimo pamokos, dalyvavimas stovykloje "Vasara balne", pasivažinėjimas karieta.

Taip pat galima išsinuomoti valtis romantiškam, linksmam pasiplaukiojimui ar pasivažinėti dviračiais, kas suteiks galimybę pasigėrėti nuostabia gamta ir greičiau apžiūrėti dvaro teritoriją.Susisiekite su Pakruojo dvaro viešbučio komanda, kad drauge sukurtumėte asmeninį dovanų kuponą jūsų brangiam žmogui (hotel@pilys-dvarai.lt).


Nepraleiskite progos pradžiuginti savo artimuosius – padovanokite jiems galimybę prisiliesti prie istorinio dvaro gyvenimo ir linksmai praleisti laiką Pakruojo dvare!

Pažvelkite Į dovanų parduotuvĘ!
Didžiausias Lietuvoje Pakruojo dvaras, kuriame verda tikras XIX amžiaus gyvenimas - kupinas paslapčių bei kartu atradimo ir pažinimo džiaugsmo. Viską vien tik aprėpti akimis, pačiupinėti savomis rankomis ir papasakoti nepakaks - norisi iš ten pasidovanoti sau ar padovanoti artimui bent dalelę to puošnaus, kvapnaus, šilto ir jaukaus Pakruojo dvaro gyvenimo.

Žvilgtelėkite - tikrai rasite savąją dvariško gyvenimo kruopelę!
Pakruonos
Pakruonos - nuo 2017 metų gegužės 1 dienos - oficiali, visuotinai pripažinta ir patvirtinta - Pakruojo dvaro valiuta.

Pakruojo dvaras idėją turėti savo valiutą brandino ilgai. Savų pinigų išleidimas į apyvarta - itin svarbus XIX a. pab. dvaro gyvenimo momentas – dar vienas žingsnis link atskiros, išskirtinai savarankišką gyvenimą gyvenančios respublikos.

Šią valiutą palaimino ir bankininkas, diplomatas, vadovavęs Lietuvos bankui lito įvedimo laikotarpiu ir dėl to kartais vadinamas „lito tėvu" – Romualdas Visokavičius. Kai buvo pasirašytas pinigų perdavimo aktas, jis dvarui įteikė ir vertingą dovaną – pirmųjų Lietuvos litų – nuo 1 iki 50 nominalų ant kurių vėliau uždėjo ir savo parašus.

Kviečiame ir skatiname dvare atsiskaitinėti oficialia jo valiuta - pakruonomis ar bent jau pačiupinėti naujus, dar niekur nematytus pinigus. Be to, perkant pakruonomis pietus ar atsiskaitant už kitas pramogas - pigiau!
Dvariško elgesio taisyklĖs
Gerbiamieji mylistos, Pakruojo dvaro svečiai,

Pirmas parėdymas
Žirgus, arklius ir ristūnus, ratus, karietas ir vežimus, kuriais atvykote, statykite, kaip prigula, tam skirtose vietose, idant nubyrėtų kelio dulkės ir visam pasimirštų, ką užnugaros palikote.
Tegul mylistos įsitemyja, kad iš dvaro išvyks kitokie negu atvyko.

Antras parėdymas
Didžiai gerbiamus svečius pirmiausia kviečiame į dosnią dvaro DRABUŽINĘ išsirinkti prigulantį parėdą ar puošmeną, idant dvaras (ar dvaro širdis) Jus atpažinęs priimtų ir atvertų savo paslaptis, būtų dvariškai malonu ir tinkama.

Trečias parėdymas
Jūsų mylistos! Gerbdami kiekvieną, su kuriuo prasilenkiate ar susitinkate dvaro erdvėse, prielankiai SVEIKINKITĖS ir LABINKITĖS!
Jaunesnis tegu pirmas pasveikina vyresnįjį, vyras – moterį.
Pasveikinus moterį vyrui dera laukti, kol moteris išties jam ranką, išskirtinis simpatijos ir pagarbos sveikinimosi gestas – rankos pabučiavimas.
Prasilenkiant alėjoje, užėjus į patalpą, susipažįstant, dėkojant ar atsisveikinant dera linktelėti galva.
Vienas svarbiausių gestų vyrui – skrybėlės kilstelėjimas. Pagarbą vyrai reiškia tvirtu rankos paspaudimu.
Pagarbą dera reikšti kiekviename žingsnyje tiek savo palydovams, tiek kiekvienam sutiktajam, tiek visai dvaro aplinkai.

Ketvirtas parėdymas
"Didžiai gerbiami ponai ir ponios, panelės ir ponaičiai, Jūsų mylistos,
Viena svarbiausių mandagaus DVARO SVEČIO elgesio manierų – ŠYPSENA. Šypsena yra dovana, kurią galite dosniai dovanoti kiekviename dvariškame žingsnyje.
Pagarbą dera reikšti KIEKVIENAME ŽINGSNYJE tiek savo palydovams, tiek kiekvienam sutiktajam, tiek visai dvaro aplinkai".
Ištrauka iš "DVARO SVEČIO IR VIEŠNIOS tinkamo etiketo išdėstymo kaip dvare elgtis dera".

Penktas parėdymas
Tegu didžiai gerbiami mylistos įsitėmyja, kad viena svarbiausių mandagaus DVARO SVEČIO elgesio manierų – LĖTA ir ROMI EIGASTIS, idant karštligis skubėjimas neatimtų deramo orumo, o dvarišką dieną švęstumėte įsiklausydami ir maloniai žaisdami.

Šeštas parėdymas
Maloningieji! Gerbiantiems taip malonią ir širdžiai mielą dvaro pavėsių RAMYBĘ, šiukštu čia kelti balsą, rėkalioti, laidyti vulgarybes, mostaguoti galūnėmis ar, dar blogiau, leisti triukšmą iš savo atsineštų aparatų, idant kitiems tokia draugija neapkarstų.

Septintas parėdymas
Gerbiamieji! Paleistas pavėjui ar paliktas voliotis jūsų maišų ar kišenių turinys bado akis ir kuria didžiai nedarnią dvaro aplinką, tad tegu jūsų mylistos įsidėmija, kad bjaurinti aplinkui yra didžiulė negarbė.

Aštuntas parėdymas
(Patarimai mandagiems vaikams)
"Gerai išauklėti ponaičiai ir panelės neatsikalbinėja ir nesiginčija su savo vyresniaisiais, bet noriai daro, ką vyresnieji jiems nusako. Visada atsistoja, jei į patalpą įeina vyresni, laukia, kol vyresnysis pirmas pradės pokalbį, nepertraukinėja pokalbio, pats pirmas paskuba tėvams paduoti kėdę".
Ištrauka iš "DVARO SVEČIO IR VIEŠNIOS tinkamo etiketo išdėstymo kaip dvare elgtis dera".

Devintas parėdymas
(Bendri pastebėjimai didžiai gerbiamiems mylistoms)
"Džentelmenas ar dama turi būti matomi, bet ne užuodžiami.
Spjaudytis yra prastas papratimas, tačiau negražu praryti tai, ką reikėtų išspjauti, todėl iškilus būtinybei spjauti, spjaukite į savo nosinę, kurią derėtų iš karto sulankstyti ir įsidėti į kišenę. Nesant nosinės tenka spjauti ant žemės, tik nespjaukite taip toli, kad paskui reiktų ieškoti, kur nukrito seilės, norint jas užtrinti koja.
Kai dama stovi, vyras tegul nesėdi.
ro gadinimą stenkitės užgožti kosuliu".
Ištrauka iš "DVARO SVEČIO IR VIEŠNIOS tinkamo etiketo išdėstymo kaip dvare elgtis dera".

Dešimtas parėdymas
(Mandagiam pokalbiui pritinkančios manieros)
"Pokalbyje su kitais džentelemenui nedera kalbėti apie save ar savo svarbą, o kalbama apie tai, kas įdomu visiems. Galimos pokalbių temos – knygos, pokyliai, metafizika, kelionės ar oras. Be to, nepatariama rodyti savo apsiskaitymo tiems, kurie vis tiek neįvertins dėl išprusimo stokos.
Netinkama maniera užduoti tiesmuką klausimą, jį dera užduoti aptakiai. Džentelmenas neturėti klausti damos to, kas ją žeistų ar liūdintų. Mandagioje draugijoje nereiktų tarti vulgarybių, kurios dera tik žemų pasilinksminimų vietose".
Ištrauka iš "DVARO SVEČIO IR VIEŠNIOS tinkamo etiketo išdėstymo kaip dvare elgtis dera".

Būti dvariškiu – tai Jūsų orus apsisprendimas saugoti, gerbti ir puoselėti dvarišką kultūrą, būti dvariško gyvenimo dalimi!
Kvietimas tapti dvariškiu
Dvariškio statusas suteikia garbę mėgautis ypatingomis dvaro privilegijomis atvykus į dvarą daugiau nei vieną sykį. Taip pat jis teikia nuolaidas panorus apsigyventi visuose Barono palociuose (rūmuose), taip pat išalkus ar nusprendus surengti savo asmeninę puotą dvare. Nelieka nuskriausti ir jaunieji ponaičiai/panelytės – jiems suteikiama nuolaida viešėti vasaros jojimo stovykloje.

Dvariškiais tampama tik po iškilmingos Barono inauguracijos iš anksto paskirtu laiku, kai Jums asmeniškai įteikiamas dvariškio liūdymas ir pasirašote dvariškių registracijos knygoje. Ceremonija vyksta centriniuose dvaro rūmuose.

DVARIŠKIUI PRIVALU:

1. Laikytis 10 dvaro taisyklių.

2. Deramai elgtis prie stalo, paisyti stalo etiketo.

3. Mokytis dvariško jojimo. Tiek kavalieriams, tiek damoms, taip pat ir ponaičiams, ir panelytėms.

4. Mokytis dvariškų šokių. Dvaro šokių mokytoja visada pamokins ir padės nugludinti šokio judesius artėjantiems pokyliams.

5. Rašyti laiškus savo artimiesiems tikra plunksna, kaip tai daro mūsų Baronas ir visa kanceliarija.

6. Nešti gerą žinią apie Pakruojo dvarą garbingiems ir dvarišką kultūrą mylintiems žmonėms.

7. Būti aktyviems - dalintis su kitais Pakruojo dvarui naudinga informacija ir pasiekimais, tik Jums žinoma dvaro istorija ar legendomis – skleisti dvarišką kultūrą visais užmojais.

8. Stengtis daryti dvarą žinomu, įdomiu ir pasiekiamu daugumai garbingų ir dvarišką kultūrą sekančių žmonių – siųsti aktualią informaciją, nepamirštant ir savo artimųjų, draugų, pažįstamų.

9. Gerbti dvariškio statusą, ji puoselėti ir būti tikrais aristokratais visose gyvenimo situacijose.

Ir te padeda Jums Dievas!DVARIŠKIO PRIVILEGIJOS

Dvariškiui panorėjus:

** Atvykus į Gyvąjį muziejų antrą ir kitus kartus, su dvariškio liūdymu yra suteikiama 25% nuolaida programai. (Su savimi reikia turėti dvariškio liūdymą ir asmens tapatybę įrodantį dokumentą).

** Norint surengti asmeninę šventę ar puotą Pakruojo dvare, visoms erdvėms taikoma 5% nuolaida.

** Apsigyventi Barono palociuose (rūmuose) bus galima su 5% nuolaida.

** Visuose restoranuose suteikiama 5% nuolaida sąskaitai. (Išskyrus dienos pietus Baltojoje pokylių salėje).

** Aplankius Baroną ir Gyvąjį muziejų ne mažiau kaip du kartus per metus, dvariškio gimtadienio dieną, Kancleris suteikia jubiliatui gimtadieninę 30% nuolaidą kambariui Barono palociuose.

** Visoms esamoms dvare pramogoms, renginiams, organizuojamoms šventėms, puotoms ir koncertams taikoma 5% nuolaida.

Kiekvieną sykį atvykus, dvariškis/dvariškė privalo pateikti liūdymą dvaro oficinoje, kur Kancleris uždės atvykimo žymę (antspaudą).


DVARIŠKIŲ ORDINAI

DVARIŠKOSIOS ŠEIMOS ORDINAS. Šis titulas suteikiamas tik šeimos nariams, įsigyjant iškart du ir daugiau dvariškių liūdymų. Šeimai suteikiama 10% nuolaida restoranuose, visuose Barono palociuose ir vaikų vasaros jojimo stovyklai.

GARBINGOJO BARONETO ORDINAS. Šis titulas dvariškiui suteikiamas surinkus penkis Kanclerio antspaudus. Tuomet visoms dvariškių privilegijose išvardintoms paslaugoms suteikiama 10% nuolaida.

DIDINGOJO BARONO ORDINAS. Šis titulas turi ypatingą svarbą ir reikšmę tiek pačiam dvariskiui, tiek Pakruojo dvarui. Jis yra gaunamas už padarytus reikšmingus nuopelnus dvarui, kurie puoselėja dvarišką kultūrą, jo vystymą ir gerbūvį. Dvariškiai, surengę dvaro erdvėse parodas, plenerus, muzikinius vakarus, poezijos skaitymus, reikšmingas dvariškas puotas ar parėmę dvarą 1000 EUR yra pagerbiami įtraukiant į DIDINGOJO BARONO ORDINĄ.

Šis garbingas ordinas dvariškiui/-ei suteikia:

* visoms dvaro paslaugoms 25% nuolaidą inauguruotajam ir jo kompanionei (-ui).

* Taip pat kartą per metus suteikiama svetinga nakvynė su pusryčais pasirinktuose Barono palociuose.

* Dvaro gaspadinės pavaišins romantiška vakariene dviems asmenims.

* Nemokamas įėjimas į Gyvojo muziejaus programą visus metus.

* 50% nuolaida visiems dvaro organizuojamiems renginiams.

SVARBU:

**** Su savimi turėti dvariškio liūdymą ir dokumentą, liudijantį asmens tapatybę ir šeimos narių

statusą (vaikų gimimo liudijimus, santuokos liudijimą).

**** Nuolaidos taikomos tik tam dvariškiui/-ei, kuris yra nurodytas/-a dvariškio liūdyme.

**** Dvariškio liūdymas galioja metus.

**** Dvariškio liūdymai įteikiami TIK po inauguracijos.Daugiau informacijos info@pakruojo-dvaras.lt arba +3706 574 9700

OPEN-SPACE OFFICE PAKRUOJO DVARE
Susikurkite sau netradicinę ir įkvepiančią darbo vietą unikalioje aplinkoje!
Naujos darbo vietos kviečia dirbti/mokytis/kurti gamtos apsuptyje arba istoriniuose pastatuose

Didžiausias Lietuvos dvaras siūlo atviras, netradicines darbo erdves kolektyvams. Puikiai tiks įmonėms, vieniems ar kitiems jų skyriams pasisemti kūrybinio įkvėpimo, naujų idėjų. Galima dirbti lauko erdvėse arba istorine dvasia alsuojančiuose dvaro pastatuose. Kas itin aktualu šiuo sudėtingu viruso laikotarpiu - jaukios darbo vietos paruošiamos su reikalaujamais atstumais.
Dvaro rūmai
Vandens malūnas
Baltoji salė
Didžiausias Šiaurės Lietuvoje netradicinis dvaro konferencijų centras siūlo jums persikelti iš savųjų ofisų į istorines dvaro sales, kuriose patogiai susėda nuo 10 iki 500 svečių.
Jūsų laukia ištaigingos patalpos centriniuose dvaro rūmuose, dvaro Aptiekoje, Baltojoje salėje. Vandens malūno salėje galima ne tik padirbėti vienumoje, bet ir užsukus kolegoms ar partneriams organizuoti konferencijas ir pasitarimus.

Patogiam darbui duosime visas reikalingas priemones: ekraną, projektorių, rašymo lentą su markeriais ir kt. Sklandžiam darbui veiks nemokamas Wi-fi interneto ryšys. Su nešiojamu internetu atsivers dar didesnės dvaro žaliosios erdvės dirbti po atviru dangumi.
Kitos erdvės
Jums pageidaujant pasirūpinsime jūsų kavos pertraukėlėmis, pietumis, vakariene. Taip pat jūsų dvare lauks visa gausa įkvepiančių užsiėmimų bei edukacinių programų stiprinti komandinei dvasiai.
PATEIKITE SAVO KONTAKTINIUS DUOMENIS
El. paštas
Vardas
Telefono numeris
Išskirtinė aplinka verslo renginiams
Pakruojo dvare rengiamos ne tik miesto ar asmeninės šventės, bet ir įvairių sričių verslo renginiai: konferencijos, seminarai, mokymai ir kt. Renginiams siūlome net kelias skirtingas sales, su individualia aura, įrengimu, kurių dydį patariame pasirinkti atsižvelgus į dalyvaujančiųjų skaičių. Taip geriausiai išpildomas patalpos ir dalyvaujančiųjų erdvės pojūtis, nesijaučiama nejaukiai. Tačiau net jei dalyvaujančiųjų ir nėra daug, o Jus domina didelė salė, visuomet maloniai kviečiame renginį planuoti būtent joje.

Išskirtinė rami aplinka leis visiškai kitu kampu pažvelgti į aptariamas teorines žinias, kuomet net ir sudėtinga medžiaga neatrodys toks iššūkis, skatins renginių dalyvių kūrybiškesnį mąstymą, laisvesnį vaizduotės įtraukimą, randant nestandartinius sprendimus. Produktyvioms konferencijoms paruoštos salės - skatins susikoncentruoti ir sutelkti dėmesį pranešimui.

Salių talpinimo planą galite rasti čia
Ramus poilsis
Mūsų dvaro komanda pasirūpins ir patogiu jūsų poilsiu, jei planuojate likti su nakvyne.

Jaukiame Malūnininko namo viešbutyje, įsikūrusiame ant Kruojos upės kranto, galima apgyvendinti iki 70 asmenų. Pro viešbučio langus galima matyti upę ir Lietuvoje unikalų statinį – arkinį tiltą, kuris mena dar vėlyvojo klasicizmo laikus.

Prabangiame boutique stiliaus dvaro rūmų viešbutyje gali gyventi iki 25 asmenų. Tai - 11 Barono svečiams skirtų kambarių, kurie atveria duris visiems, norintiems ypatingo laiko, gero poilsio ir istorija alsuojančios prabangos.
Gardus maistas
Dažniausiai planuojami verslo susitikimai, renginiai tęsiasi nuo kelių valandų iki visos dienos ar kelių, todėl priklausomai nuo pageidavimų tiekiame maitinimo paslaugas.

Pertraukėlių metu patiekiami įvairūs užkandžiai, kava, arbata, gaivieji gėrimai, desertai. Jei reikia, pasirūpiname pietumis, vakariene, pusryčiais, kurių valgiaraštį deriname iš anksto.

Dvare veikia du, skirtingų virtuvių, restoranai: Traktierius ir Dvaro rūmų restoranas. Kiekvienas renginio dalyvis ras jam tinkamiausią ir gardžiausią patiekalą.
DvariškiŲ pramogos
Pakruojo dvaras – puiki vieta ne tik išgirsti verslo naujoves, aptarti strategijas, bet ir galimybė susipažinti su dvaro kultūra, senaisiais papročiais. Po renginio oficialiosios dalies dalyvių laukia dvariškos dvasios kupinos pramogos, kurios padės atsipalaiduoti ir leis geriau susipažinti su kolegomis neformalioje aplinkoje.

Dvare organizuojami verslo renginiai ne tik praturtina dalykinėmis naujovėmis, įgūdžiais, bet ir praplečia dalyvių žinias apie dvaro istoriją, praturtina suvokimu apie senuosius dvariškių gyvenimo ypatumus. Taigi po tokio renginio išvykstama su dvigubai didesniu žinių bagažu, pailsėjus ir su puikiomis emocijomis. Tam siūlome pramogines programas Svečiuose pas Malūnininką, Viešnagę pas Baroną, o taip pat ir edukacines veiklas pas parfumerę, aludarį Žaldoką, kitus dvaro amatininkus. Ir čia tik maža dalis visų veiklų, ką galima patirti Pakruojo dvare. Čia galima ir žirgais pajodinėti, ir valtimi upe paplaukioti, būti išgąsdintiems Bausmių rūsyje, apžiūrėti senovinius motorus ir rakandus Technikos muziejuje, susipažinti su dvaro ūkiu...

Dvariškos pramogos
PRAMOGINĖ-EDUKACINĖ PROGRAMA
Svečiuose pas Malūnininką
Dvaro Malūnininkas papasakos unikalią Pakruojo dvaro malūnų istoriją, pakvies visus į XVIII a. vėjo malūną susipažinti su senosiomis darbo jame tradicijomis, miltų, naminės duonos ir alaus gamybos procesais.
33 €
PRAMOGINĖ-DEGUSTACINĖ PROGRAMA
Alaus degustacija pas Žaldoką
Apsilankymas autentiškame XIX a. alaus bravore ir jame vykstanti Alaus kelio programa - bene linksmiausia Pakruojo dvare. Ji yra buvusi nominuota kaip geriausia Lietuvos gastronominė metų programa.
12 €
DVARIŠKA VAKARIENĖ

Priėmimas pas Baroną
Pakruojo dvaro Baronas kviečia visus šviesaus mąstymo mėgėjus dalyvauti dvariškoje puotoje.nuo 100 €
PAŽINTINĖ-EDUKACINĖ PROGRAMA
Pas dvaro parfiumerę
Dvaro parfiumerė supažindins Jus su kvapų istorija ir kvepalų gamybos subtilybėmis, o Jūs savo uoslės dėka galėsite pakeliauti istorijos takeliais ir pasimėgauti dvaro kvapų puokšte.

12 €
PRAMOGINĖ PROGRAMA
Apsilankymas Baudžiavos laikų Bausmių rūsyje
Nekaltai skambantys bausmių įrenginių pavadinimai "Ispaniškas ožys", "Ispaniškas batas" po apsilankymo šiame muziejuje Jūsų pasąmonėje turės jau kitas reikšmes.EKSKURSIJA SU BARONAITE
Nerašytos dvaro istorijos

Pirmą kartą atvykusiems į dvarą siūlome sudalyvauti pažintinėje
ekskursijoje po Centrinius dvaro rūmus. Kartu su Baronaite vaikštinėdami po slapčiausias rūmų
kerteles, Jūs sužinosite įdomiausias ir pikantiškiausias dvaro ir jo buvusių valdytojų istorijas.
EDUKACINĖS PROGRAMOS
Pas vėlėją, bitininkę, keramikę...

Pagal Jūsų kolektyvo pomėgius, norus ir pageidavimus, galimos veiklos, edukacinės programos ir pas kitus dvaro amatininkus, tokius, kaip vilnos vėlėja, siuvėja, bitininkė, keramikė, dailininkas... O galbūt norėtumėte įsiamžinti senovinėje nuotraukoje prieš tai pasidabinę dvariškais rūbais kostiuminėje?
GĖLIŲ FESTIVALIS
Vasarvidžio nakties sapnas 2020
Būdami gėlėčiausios vietos Lietuvoje po atviru dangumi dalimi grožėsitės milijonais žiedų, atskleisite meilės eliksyro gamybos paslaptis, dvaro gyvenimo subtilybes. Jūsų lauks dar daugiau nei praeitais metais gėlių ir skirtingų jų rūšių, praeitų metų kūrinių naujame amplua ir visiškai naujų, dar neregėtų mistinių gėlių skulptūrų, dvariškų užsiėmimų ir meninių sprendimų.
PRAMOGINĖ-EDUKACINĖ PROGRAMA
Svečiuose pas Malūnininką
Dvaro Malūnininkas papasakos unikalią Pakruojo dvaro malūnų istoriją, pakvies visus į XVIII a. vėjo malūną susipažinti su senosiomis dvaro malūnininko darbo tradicijomis, miltų ir naminės duonos gamybos procesais. Kiekvienam norinčiam išbandyti jėgas sukant girnas ir savo rankomis susimalus gardžių miltų, bus pasiūlyta bent trumpam „prisiliesti" prie miltuoto malūnininko gyvenimo…

Dvaro ansamblio teritorijoje esančioje karčemoje „Traktierius" ragausite vietinio regiono alaus, mėgausitės patiekalais, kuriuos gaminant naudojamas alus, susipažinsite su alaus gamybos procesais ir tradicijomis bei sužinosite įdomių faktų apie alų. Na, o alus neatsiejamas nuo skanaus maisto, linksmos kompanijos bei geros nuotaikos.

Programą sudaro ekskursija po Malūnininko valdas, edukacinės dalys „Alaus kelio pažinimas", „Duonos kelias" ir smagioji dalis karčiamojeTraktierius, kurios metu privaloma garsiai kaukšėti padais, alaus bokalus kilnoti, juoktis iki ašarų, mėgautis maistu ir mylėti vieni kitus.

Kaina: 33 EUR asmeniui.
Trukmė: apie 3 val.

Malūnininko pietūs ir visos ulevonės vyks susirinkus mažiausiai 15 dalyvių, kad linksmiau ir triukšmingiau pašėltume.
Programa NErekomenduojama vaikams iki 14 metų.

33 €
PRAMOGINĖ-EDUKACINĖ PROGRAMA
Nerašytos dvaro istorijos
Šioje ekskursijoje turėsite galimybę įsijausti į dvaro gyvenimą ir artimiau prisiliesti prie dvaro istorijos. Visų pirma, dvaro kostiuminėje pasipuošite to laikmečio aksesuarais, o tuomet su baronaite ar baronu keliausite į centrinius rūmus. Aplankysite mistiškąją dvaro palėpę, kur būsite svetingai sutikti ir pavaišinti ypatingų barono gėrimų. Linksmai nusiteikę keliausite į slapčiausias dvaro kerteles kur išgirsite pikantiškiausias dvaro ir jų valdytojų istorijas. Šios ekskursijos metu nusikelsite 100 metų atgal ir pasijusite tikrais dvaro aristokratais.

Grupėms nuo 10 asmenų. Jei dalyvių kompanija mažesnė - mokamas minimalus programos mokestis (už 10 asmenų).

Trukmė: 60 min.
Kaina asmeniui 7 eur.

Dėl ekskursijos kreiptis:

Telefonu +37065752693 arba el. paštu – renginiai@pilys-dvarai.lt

7 €
Gėlių festivalis VASARVIDŽIO NAKTIES SAPNAS 2020
Šią vasarą atverčiame naują V. Šekspyro pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas" puslapį, kuris jus nukels į gėlėtą ANTIKOS PASAULĮ – šekspyriškos fantazijos kupiną sapną 2020! Jame dvaras pražysta milijonais gėlių žiedų, kiekviena jo kertelė pasakoja savo istoriją, o gėlė – savo spalvingą ir kvapnų gyvenimą.

Viljamas Šekspyras (1564-1616 m.) – anglų rašytojas, poetas ir dramaturgas, kurio kūryba persmelkta gaivališka meile gyvenimui, filosofiniu susimąstymu, ryškiais charakteriais bei didele dramine įtampa.

Vienas jo žymiausių kūrinių – romantinė komedija „Vasarvidžio nakties sapnas" (sukurta apie 1594-1596 m.), kuri, manoma, buvo parašyta būtent aristokratiškoms vestuvėms, nukelia į kitokį pasaulį, mėnesienos nutviekstą paslaptingų būtybių kupiną mišką, Fėjų karalystę, kur skleidžiasi meilės kerai, kurių apžavėtam galima pamilti net ir asilą... Būdamas vos aštuoniolikos, įkvėptas šio kūrinio, vokiečių kompozitorius Feliksas Mendelsonas sukūrė to paties pavadinimo siuitą, kuris vėliau pramintas „Vestuvių maršu", o šiandien kūrinys yra žinomas tiesiog kaip „Mendelsono maršas" – neatsiejama kiekvienos meilės istorijos (vestuvių) dalis.

„Vasarvidžio nakties sapnas" – neaprėpiamos fantazijos ir interpretacijų kūrinys, kuris skleidžiasi Pakruojo dvare tarp milijonų gėlių, elegantiškojo Antikos pasaulio detalių ir teatro.

Brangieji Ponai ir mieliausios Ponios, tad sveikiname Jus patekus į gėlėmis išpuoštą Dvarą. Čia – spalvingi žiedai, meilė, ten – įsimylėjėlių intrigos ir, žinoma, įtraukiantis vasaros siautulys. Tegul šis meilės nuotykis ilgai primins Jums žieduose paskendusį dvarą, nes čia – vieta, kur skleidžiasi gėlių magija.

SAVAITGALIAIS DVARE NUO 12 IKI 20 VAL. ESATE KVIEČIAMI:

 • išvysti gėlių skulptūras, kompozicijas, žydinčias menines instaliacijas, jų fone įsiamžinti;
 • pasigrožėti bene trimis dešimtimis konkurso "Žiedų valdovai 2020" metu sukurtų gėlių kompozicijų (prie karčiamos Traktierius);
 • leistis į neįprastas patirtis: atsidurti peilio mėtytojo taikinyje ar akimirką patapti V. Šekspyro teatro aktoriumi, paragauti norų eliksyro ar išbandyti laimę sėkmės rate... Tai – galimybė jums pasiklysti tarp gėlių ir teatro pasaulio, kur fantazija susimaišo su realybe. Tad nesustebkite čia sutikę sparnuotą Fėją, Hermiją, jos mylimąjį Lisandrą, meilės eliksyro apžavėtus Demetrą bei Eleną ar net Tesėjų ir Ipolitą, besiruošiančius savo vestuvėms...
PJESĖS PERSONAŽAI TAMPA REALYBE:

I. Pradžia 12:30-12:45 val.
"Šekspyras per 15 min." 13:30-13:45 val.
Pabaiga 14:30-14:45 val.

KONCERTAS.

II. Pradžia 15:30-15:45 val.
"Šekspyras per 15 min." 16:30-16:45 val.
Pabaiga 17:15-17:30 val.

Režisuoja žymus ispanų gatvės teatro, cirko ir operos režisierius Adrianas Schvarzsteinas.

 • apsilankyti dvaro rūmuose, su Baronaite atskleisti jų ir viso dvaro istorijos vingius (papildomas mokestis);
 • papietauti ar pavakarieniauti karčiamoje Traktierius, jos terasoje ar Obelų sode ant Kruojos upės kranto (nuo 12 iki 21 val.);
 • užeiti į dvaro Alaus bravorą ir spirito varyklą, kur gimsta unikalūs skoniai, pripažinti aukso medaliais ne tik Europoje, tačiau ir už Atlanto;
 • apsilankyti pas kruopščiuosius dvaro amatininkus, kurie gėlių apsuptyje:
  • vilnos vėlėja iš spalvingos vilnos velia gėlių žiedus, namų puošmenas ir aksesuarus;
  • parfumerė gamina gėlių hidrolatus, rožių vandenį ir kitokius purškalus;
  • puodžius gamina ir dega bokalus, lėkštes ir molinukus, dekoruoja augalų motyvais;
  • bitininkė suka saldžiausią bitelių suneštą iš gėlių medų, lieja vaškines žvakes;
  • siuvėja savo dirbtuvėse siuvinėja Baronaitei gėlėtą apdarą priėmimui, kviečia pasigrožėti ir susipažinti XIX a. pab. kostiumais, jų istorija;
  • dvaro motoristas remontuoja ir savo Technikos dirbtuvėse demonstruoja pažangiuosius dvaro technikos stebuklus, senovinius automobilius;
 • užeiti į Neįprastybių („curiosity") kambarį, kur išvysite, tai, ko dar nebuvote regėję;
 • jaukiai atsipūsti, išgerti kavos ar pasimėgauti desertu Aptiekoje ar Baltojoje pokylių salėje;
 • išvysti nuostabų plėšriųjų egzotinių paukščių kampelį;
 • pašiurpti vieninteliame Lietuvoje Bausmių rūsyje;
 • pasivažinėti keturviete karieta po dvarą (papildomas mokestis);
 • pasisupti žaviojoje senovinėje karuselėje (mažiesiems);
 • aplankyti dvaro ūkį, kur gyvena žirgai, avys, ožkos, triušiai, asiliukas – didis džiaugsmas mažiesiems!
 • išsinuomoti valtį plaukioti Kruojos upe (dėl nuomos kreiptis į Malūnininko namo viešbučio administraciją);
 • išsinuomoti senovinį dviratį greitesnei dvaro apžiūrai (dėl nuomos kreiptis į Malūnininko namo viešbučio administraciją).
 • ir tai dar ne pabaiga jūsų įspūdžiams, potyriams ir patyrimams!

BILIETAI:
SAVAITGALIAIS: visos dienos bilieto kaina suaugusiajam - 16 Eur, moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems - 12 Eur, vaikams iki 7 metų - nemokamai.

ŠIOKIADIENIAIS (VYKSTA DALINĖ PROGRAMA BE SPEKTAKLIŲ IR KONCERTO): visos dienos bilietas suaugusiam - 10 Eur. Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems - 8 Eur. Vaikams iki 7 metų - nemokamai.

EDUKACINĖ-DEGUSTACINĖ PROGRAMA
ALAUS KELIO PAŽINIMAS SU DVARO ŽALDOKU
Niekas nedrįs prieš Žaldoką ginčytis, kad Pakruojis - Lietuvos alaus sostinė! O kai alaus pakaštavosit - tvirtai tam pritarsit!

Pats Žaldokas pamokins, kaip „pirmoką" atpažint, o „antroką" reiks pavirt. Na, „trečiokas" liks mergikėm arba dvaro davatkikėm! Viską patys pamatysit, kaštavosit ir pavirsit!

♦ Sutiktuvės su armoška dvaro Bravore;
♦ Supažindinimas su senovinio alaus gamybos procesu;
♦ Degustuosite tikro Lietuvos alaus tradicijų sostinėje virto - pirmoko, antroko ir trečioko;
♦ Su dainomis ir linksmais Žaldoko pamokymais galėsite paskanauti būtent Jums bravoro krosnyje Žaldokienės iš salyklo keptų ypatingų blynų, pagardintų kanapėmis.

Programos trukmė: 1 valanda;

Kaina vienam asmeniui*: 12 EUR;

* – edukacinė programa vykdoma grupėms ne mažesnėms kaip 20 asmenų.

12 €
Dvaro amatininkai
Vilnos manufaktūra

Vienas iš šimtmečius skaičiuojančių darbų bei amatų, kurį pabandžius pasisemiama žinojimo ir gerų emocijų - avių kirpimas ir vilnos vėlimas. Prieš jūsų akis senovinėmis žirklėmis labai atsargiai, kad nebūtų įkirpta aviai, kerpama nuo jos vilna. Po to nukirptas vilnos kiekis plaunamas, valomas, džiovinamas, šukuojamas, veliamas ir taip sukuriami įvairūs drabužiai, papuošalai, žaislai, apavas ir kita.

Svečiuose pas bitininkę

Nuo ryto iki vakaro triūsiančių bitelių dovanos – klampus medus, spalvingos žiedadulkės, vaškas, bičių duonelė ir pienelis. Pakruojo dvaro bitininkė papasakos, kaip atsiranda šie ir kiti bičių produktai. Taip pat parodys senovinius avilius bei avilį stikliniu rėmeliu – turėsite unikalią progą iš arčiau pažvelgti į sudėtingą ir griežtai sustyguotą bičių gyvenimą.

Pas dvaro keramikę

Užsukę pas dvaro keramikę sužinote ir savo akimis išvystate, kaip yra ruošiamas molis, kaip su juo dirbama ir kas galų gale po rankų prisilietimo gimsta. Dvaro lankytojai mokomi ir net raginami savo rankomis pabandyti šį amatą. Nors pagaminti nediduką molinį kūrinėlį ilgai netrunka, tačiau kad jis būtų tvirtas ir tinkamas naudoti, yra degamas 2 kartus, o krosnyje temperatūra sieka apie 1000 laipsnių. Tap pat daug kruopšumo reikalauja ir dekoravimas norimomis spalvomis, piešinėliais.

Pas dvaro siuvėją

Pas darbščiąją dvaro siuvėją gimsta ne tik dailiausi ir įmantriausi aprėdai bei siuviniai visam dvarui, tačiau čia galima sužinoti daugiau apie XIX a. kostiumo istoriją, išvysti pagal nuotraukas atkurtus to laikmečio drabužius. Beje, ji mielai pasidalins pikantiškomis drabužių kūrybos bei kitimo laikui bėgant detalėmis, o dar daugiau sužinosite sudalyvavę jos edukacinėje programoje - "Nėriniuotos nosinaitės istorija", kur laukiami ir mažieji, ir suaugusieji.PAŽINTINĖ-EDUKACINĖ PROGRAMA
Pas dvaro parfiumerį
Šiek tiek istorijos...

XIX a. pabaigoje į Pakruojo dvarą baronai von der Roppai pasikvietė pasisvečiuoti ir parodyti Lietuvos grožį pažįstamą parfumerį Žaką. Pastarąjį sužavėjo dvaras, jo atmosfera, grožis ir gamtos turtai, kuriuos jis puikiai panaudojo naujų aromatų ir grožio produktų gamyboje.
Žako viešnagė Pakruojo dvare truko penkerius metus, per kuriuos jis ne tik kūrė kvepalus, tačiau ir pats augino įvairias žoleles, vietines ir atgabentas iš tolimųjų kraštų, gamino aliejus ir gaivinančius aromatingus vandenis ir kt.

Šiandien Žako laboratorija atkurta ir vėl veikia, viliodama svaigiais kvapais ir grožiui skirtais turtais.

► Parfumerio edukacija pasigaminant savą eterinių aliejų mišinį: 12 EUR/asmeniui. Organizuojama grupėms nuo 10 asmenų.

12 €
Baudžiavos laikų bausmių muziejus
Norintys išvysti, tai ko dar niekur neregėjo, pasiilgę nuo netikėtumo ir baimės pašiurpusios odos - turi galimybę tai pajusti vieninteliame Lietuvoje Baudžiavos laikų bausmių muziejuje. Jame, apšviestame blausia viduramžių požemių šviesa, skambant grandinių žvangesiui, galėsite iš arčiau pamatyti ir išsamiau sužinoti apie senove dvelkiančiais bausmių įrankius ir įrenginius.

Nekaltai skambantys bausmių įrenginių pavadinimai "Ispaniškas ožys", "Ispaniškas batas" po apsilankymo šiame muziejuje Jūsų pasąmonėje turės jau kitas reikšmes.

Galimi privatūs teatralizuoti pasirodymai Bausmių rūsyje.

5 €
Klausimai? Palikite savo telefono numerį ir mes Jums paskambinsime!
Arba skambinkite mums jau dabar!
+370 657 526 93
Sutinku, kad mano pateikti asmens duomenys būtų tvarkomi sutinkamai su Privatumo politika
Dvaro istorija
Pakruojo dvarvietė pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose minima 1531 m. Dvaro įkūrėjas ir pirmasis savininkas buvo Rietavo tijūnas M. Vakavičius, vėliau dvarą valdė V. Martinavičius, A. Koleckis, S. Juškevičius, didikai Zabielos, grafai Miunsteriai. Grafaitei Aleksandrai Miunsterytei 1786 m. ištekėjus už Vilhelmo fon Ropo, dvaras kaip kraitis tapo Ropų giminės nuosavybe.

Pakruojo dvarą valdė kelios Ropų kartos: Teodoras (1783-1852), Hermanas (1810-1890), Leonas (1860-1940), Julius (1910-1944).
Pirmieji dvaro pastatai buvo mediniai. Mūrinis dvaro rūmų ansamblis pastatytas 1817-1840 m. iš vietinių medžiagų. Dvaras buvo plečiamas iki 1890 m. Dvaro statybas pradėjo Vilhelmas fon Ropas, vėliau pastatus projektavo ir statė T. Ropas. 1835-1840 m. dvare buvo užveistas didelis angliško stiliaus parkas.
Pagrindinis Pakruojo dvaro ansamblio akcentas – puošnūs dviaukščiai rūmai su portiku ir dorėnų stiliaus kolonomis, piliastrais, kapiteliais, arkomis bei vazomis balkonų kampuose. Rūmai buvo dengti čerpėmis, šildomi krosnimis ir židiniais. Jie buvo pilni meno turtų. Tarp jų ypač įdomi ir reta buvo
vaizduojamosios dailės – tapybos, grafikos ir skulptūros kolekcija. Kolekcijos pradininku laikomas Teodoras Ropas, apkeliavęs Prancūziją, Italiją, Ispaniją ir į dvarą parsigabenęs daug italų, olandų, prancūzų dailininkų kūrinių. Kolekcija buvo pildoma, pardavinėjama, keliavo po Ropų dvarus Lietuvoje ir Latvijoje. Iš parduotų kolekcijos darbų žinomi tik keli, kurie pateko į viešas Vokietijos ir Italijos kolekcijas. Po 1940 m. nacionalizacijos 19 kolekcijos paveikslų pateko į Kauno M. K. Čiurlionio dailės muziejų, vienas paveikslas ir 2 skulptūros – į Šiaulių „Aušros" muziejų.

Greta dvaro rūmų buvo nedidelis sandėlis, arklidės ir ledainė. Vakarinį kompleksą sudarė alaus darykla, pieninė ir kiaulidės pastatai, rytinį – tvartas ir gyvenamieji korpusai, pietinį – du svirnai. Už tvenkinio stovėjo dvaro ūkiniai trobesiai. Nuo centrinių dvaro rūmų, atskirti didžiulio parko, buvo kalvė, smuklė, vėjo malūnas, Pakruojo simboliu tapęs arkinis tiltas – Kruojos užtvanka bei vandens malūnas, sumūrytas iš lauko akmenų ir dolomito.

Dvaro savininkai Ropai valdė apie 6500 dešimtinių žemės. Jau nuo barono Vilhelmo Ropo laikų dvare buvo plėtojamas prekinis ūkis, kuris duodavo daug pajamų. 1866 m. buvo įsteigta dvaro vaistinė, kuri aptarnavo 3956 gyventojus, buvo dvylikos lovų ligoninė. 1897 m. Pakruojyje veikė pavyzdinė kredito draugija, vadovaujama barono L. Ropo, 1909 m. dvare veikė alaus darykla ir garinis malūnas. Po Pirmojo pasaulinio karo Pakruojo dvaras buvo pavyzdinis ūkis, garsėjęs pramonine gyvulininkyste.

Po 1922 m. žemės reformos Ropų ūkis sumažėjo: jiems buvo paliktas dvaro centras ir 300 ha žemės. Dvare buvo atlikta melioracija, toliau plėtojama gyvulininkystė, sodininkystė, bitininkystė. 1940 m. dvarą pagal testamentą paveldėjo Julius Ropas. Per karą dvare buvo įkurdintas vokiečių repatriacijos štabas. 1944 m. J. Ropas su karo pabėgėliais traukėsi į Vakarus ir, matyt, žuvo, nes apie jo likimą nieko nežinoma.

Po karo Pakruojo dvare buvo įkurtas tarybinis ūkis. 1959 m. rūmai buvo remontuojami, juose iki 1979 m. veikė žemės ūkio technikumas, vėliau – žemės ūkio kadrų kvalifikacijos kėlimo mokykla.

Šiuo metu rekonstruotuose Pakruojo dvaro pastatuose teikiamos apgyvendinimo, maitinimo, salių nuomos, renginių organizavimo, aktyvaus poilsio paslaugos, organizuojamos teminės ekskursijos ir pramogos. Siekiame Pakruojo dvaro sodybą padaryti veikiančiu „gyvu" architektūriniu paveldu, kuris būtų skirtas bendruomenei, svečiams ir turistams iš Lietuvos ir viso pasaulio.Susisiekite su mumis.
Simona

El. paštu: renginiai@pilys-dvarai.lt
Telefonu: +37061812298