FESTIVALIS BAIGĖSI. DĖKOJAME VISIEMS DALYVAVUSIEMS.
IKI KITOS VASAROS!
Pabėkite iš kasdienybės į V. Šekspyro pjesės beprotišką pasaulį, kur Jūsų laukia begalinė jūra žiedų, teatras ir cirkas, mirtini triukai ir gėlių harmonija, neįtikėtini nuotykiai suaugusiems ir pramogos vaikams kiekvieną dieną!
festivalio PROGRAMa
FESTIVALIO PROGRAMA
PASIRODYMAI - KIEKVIENĄ DIENĄ!
Šią vasarą festivalyje grįžtama prie ištakų ir V. Šekspyro neišsemiamo kūrinio - "Vasarvidžio nakties sapnas" - įkvėpusio mūsų gėlių festivalius. Čia vėl džiugina įtraukiančio (immersive) teatro spektakliai ir pasirodymai. Dvaro parkas KIEKVIENĄ DIENĄ virsta viena didžiule scena, kur tarptautinė aktorių ir cirko artistų trupė sujungia gatvės teatrą su juokingais ar net kraują stingdančiais cirko triukais, šokį su pantomima, čia prabyla pats Šekspyras ir lėlių teatras, o fantazija nesuvaldomai maišosi su realybe! O nuostabiausia tai, kad Jūs galite ne tik stebėti, tačiau būti pasirodymų dalimi!

Programos pradžia - kasdien nuo 12.00 val.


Programą su konkrečiais spektaklių ir cirko pasirodymų laikais kiekvienas festivalio lankytojas gauna atvykęs.
atradimai gėlėse ir tarp gėlių
ATRADIMAI GĖLĖSE IR TARP GĖLIŲ
Didžiausias Šiaurės Europoje gėlių festivalis
Į festivalio nesuskaičiuojamus gėlynus ir milijonų žiedų jūras sugrįžta HARMONIJA - pastelinėmis spalvomis, gėlių rūšimis ir galiausiai kvapais. Šios vasaros gėlynuose stebina kiek primirštos gėlių rūšys, tokios kaip, pavyzdžiui, gausa spalvų romantiškosios celiozijos, įvairūs nasturtų, medetkų, serenčių ir saulėgrąžų porūšiai. Netikėtos gėlių spalvos, dar įmantresni pavadinimai ir išvaizda čia pavergia ne tik gėlių mylėtojų širdis. Prie karčiamos Traktierius ragaukite valgomas gėles ir žavėkitės spalvingais daržovių gėlynais.
  DVARO ATRADIMAI tarp gėlių
  DVARO ATRADIMAI TARP GĖLIŲ
  Dvare tarp GĖLIŲ, MENO ir MEILĖS skleidžiasi XIX a. magija, kuri kviečia patirti istorinių nuotykių visą šeimą:

  Dvaro rūmai. Su Baronaite ekskursijos metu arba savarankiškai atskleiskite dvaro istorijos vingius (pap. mokestis);
  Bravoras. Užeikite į garsųjį Pakruojo dvaro, kaip Lietuvos alaus sostinės, bravorą, kur alus gaminamas pagal senąsias tradicijas ir iki dabar galima pažinti „pirmoką", „antroką", „trečioką";
  Spirito varykla. Aplankykite XVI a. įkurtą Spirito varyklą, kur šiandien, pasitelkus XIX a. unikalius varinius distiliavimo indus, gimsta apdovanojimų verti skoniai;
  Senovinė fotografija ir fotoateljė. Pasidarykite senovinę fotosesiją XIX a. pab. fototeljė, išvyskite vienetinės nuotraukos gimimą!
  Dvaro amatų dirbtuvės (koks konkretus amatininkas tą dieną dirba rasite atvykus įteiktoje programėlėje). Užeikite pas darbščiuosius, gėlių apsuptus, dvaro amatininkus:
  vilnos karšykloje iš spalvingos vilnos veliami gėlių žiedai, namų puošmenos ir aksesuarai;
  • parfumerinėje gaminami gėlių hidrolatai, rožių vanduo ir jaunystės eliksyras;
  • puodžius gamina ir dega bokalus Alaus bravorui, lėkštes ir molinukus karčiamai, dekoruoja augalų motyvais;
  • bitininkė suka saldžiausią bičių suneštą iš gėlių medų, lieja vaškines žvakes;
  • kostiumininkė savo dirbtuvėse siuvinėja Baronaitei gėlėtą apdarą priėmimui, kviečia pasigrožėti ir susipažinti XIX a. pab. kostiumais, jų istorija;
  • motoristas remontuoja ir Technikos dirbtuvėse demonstruoja pažangiuosius dvaro technikos stebuklus, senovinius automobilius.
  • plėšriųjų paukščių skraidinimas/treniravimas greta dvaro rūmų.
  Panoptikumas. Neįprastybių kambaryje išvysite, tai, ko dar nebuvote regėję ir net apie ką girdėję – tamsiosios aristokratų paslaptys, anatomijos teatras ir keistenybių kolekcija iš viso pasaulio...
  Bausmių rūsys. Pašiurpkite vieninteliame Lietuvoje Bausmių rūsyje, kur nusikaltusių laukia giljotina ir net dar šilta elektros kėdė…
  Karieta ir senoviniai automobiliai. Pasivažinėkite žirgais kinkyta karieta ar senoviniais automobiliais (pap. mokestis);
  Technikos dirbtuvės. Pamatykite tikrą garų variklį, kuris buvo išrastas dar XIX a., motorų bandymus ir tarpukario traktorius.
  Dvaro ūkis. Čia gyvena žirgai, žąsys, antys, asiliukas ir net KUPRANUGARIS! Įkurtame Sakalininkystės centre rasite plėšriųjų paukščių kolekciją, kurioje - ir pats greičiausias, ir pats didžiausiaus skraidantis pasaulio paukštis!
  Kai norisi pasaulyje, kupiname gėlių, teatro ir cirko fantazijos bei XIX a. dvaro magijos, likti ilgiau... apsistokite nakvynei!
  YPATINGI PASIŪLYMAI NAKVYNEI JAUKIUOSE DVARO VIEŠBUČIUOSE
  1. Naktis Malūnininko namo viešbutyje dviviečiame kambaryje su sočiais dvariškais pusryčiais ir dviems bilietais apsilankyti Gėlių, meno ir meilės festivalyje - TIK 120 Eur! (galioja darbo dienomis ir sekmadieniais iki rugsėjo 10 d.)

  2. Naktis Centrinių dvaro rūmų viešbučio (pačioje festivalio širdyje!) prabangiame dviviečiame kambaryje su dvariškais pusryčiais ir dviem bilietais į Gėlių, meno ir meilės festivalį - TIK 160 Eur! (galioja visomis dienomis iki rugsėjo 10 d.)

  Būtina išankstinė rezervacija: hotel@pakruojo-dvaras.lt
  KVIEČIAME SAVAITGALIO ŠĖLSMUI!
  DVARO GYVENTOJAI IR SVEČIAI ŽAIDŽIA TEATRĄ:

  12:30 ir 15:30 val. pasiruošimas vestuvėms ir skripto skaitymas* (prie Didžiosios scenos).
  Dvaro gyventojai ir jų svečiai renkasi aptarti būsimų Tesėjo ir Ipolitos vestuvių, kur juos pagauna šekspyriškas įkvėpimas. Svečiai kviečiami tapti jų fantazijų bendrininkais.

  13:30 ir 16:30 val. „Pasimatymo su Šekspyru fantazija"* (Didžioji scena).
  Dvaro teatro aktoriai pristato spektaklį-interpretaciją V. Šekspyro „Romeo ir Džiuljetos", „Hamleto", „Ričardo III", „Vasarvidžio nakties sapno", „Otelo" temomis.

  14:30 ir 17:15 val. Paskutinė scena* (prie Didžiosios scenos).
  Pagaliau dvariškiai susirenka „Vasarvidžio nakties sapno" pabaigos scenai – Paskutinė vakarienė.

  14, 15, 16, 17 val. Meilės ir muzikos saloje* - Miško Fėjos, nuodingiausios gėlės - oro akrobatės pasirodymai.

  TAIP PAT:

  Vyksta trumpi aktorių monopasirodymai, įtraukiantys žiūrovus. Nenustebkite čia sutikę sparnuotą Fėją, Hermiją ar jos mylimąjį Lisandrą, meilės eliksyro apžavėtus Demetrą ar Eleną. Įsijausti į Šekspyro kūrybą padės Šiaulių ir Panevėžio dramos teatrų aktoriai.
  - Spalvingais pasirodymais nustebina cirko artistai.
  - Meilės ir muzikos saloje skamba „Vasarvidžio nakties" simfoninė siuita. Pažvelkite į šekspyriškus veidrodžius dvaro parke, klausykitės V. Šekspyro sonetų prie veidrodžių ir prie Įsimylėjėlių skulptūros. Tad pasiklyskite tarp gėlių ir teatro pasaulio, kur fantazija pinasi su realybe!

  * Visi pasirodymai vyksta po atviru dangumi, todėl esant nepalankioms oro sąlygoms jie gali būti perkelti arba atšaukti.
  APIE FESTIVALYJE ŽYDINČIAS GĖLES
  · Milijonų žiedų jūra. Dvaro parke ir teritorijoje rasite daugiau kaip 150 skirtingų gėlių rūšių, nesuskaičiuojamą įvairių dydžių gėlynų kiekį, harmoningais vingiais išpuošusį bene 15 ha teritoriją. Net ir kalbant apie gėles grįžtama prie ištakų - gėlynuose naujoje šviesoje suspindi nepelnytai primirštos darželių gėlės. Festivalio pažiba - įvairiausios romantiškosios celiozijos, pakviesiančios į spalvų ir kvapų kelionę. Gausybe spalvų žavės bei naujai nustebins nasturtos, medetkos, serenčiai ir saulėgrąžos.

  · Valgomos gėlės ir daržovės gėlynuose. Festivalio viena dalis gėlių skirta ne tik grožėtis, o tiesiog... suvalgyti! Ne paslaptis, kad nemaža žiedų gali būti kaip nuostabi, spalvinga patiekalų bei desertų valgoma puošmena. Tad ragaukite dvaro restoranuose patiekalų su gėlėmis! Tuo tarpu prie karčiamos Traktierius nustebins kiek kitokie, primiršto grožio gėlynai - iš daržovių. Jie leis į daržoves pažvelgti ne tik kaip į derliaus davėjas, o ir kaip į gėlynų puošmenas.

  · Pastatų puošyba. Jau ne pirmus metus gėlės festivalyje žydi ne tik kompozicijose, gėlynuose ant žemės, tačiau jomis ir jų kompozicijomis išpuošti šimtamečiai dvaro pastatai, jų sienos, net langai.

  · Gėlių HARMONIJA. Pasinerkite į gėlių ir jų kompozicijų harmoningai suderintas spalvas, kurios veikia raminamai, atpalaiduojančiai. Gėlių žiedų pastelinės spalvos ir aromatai sukurs magišką festivalio atmosferą. Stabtelėkite kasdienybės bėgime, grožėkitės, mėgaukitės!

  · Žiedų valdovai 2023. Šalia Traktieriaus, aplink Obelų sodą, išsidėstę kasmečio gėlių kompozicijų-kilimų konkurso dalyvių kūriniai. Tai – gėlių išlaisvinta fantazija, kūrybiškumas ir šekspyriškos meilės išraiška. Konkurso diena šiais metais sutampa su festivalio atidarymu - jis vyks liepos 1 dieną.

  APIE GĖLIŲ FESTIVALIO SKULPTŪRAS
  V. ŠEKSPYRO PJESĖS FANTASTIŠKAS PASAULIS
  · Asilas-Žmogus. Gėlių festivalio simbolis ir vienas ryškiausių V. Šekspyro romantinės komedijos „Vasarvidžio nakties sapnas" personažų. Pjesėje Pakas paleidžia kerus ir jaunuolį Metmenį paverčia žmogumi su asilo galva, kurį galiausiai įsimyli pabudusi iš miego Titanija. Skulptūros autorius, skulptorius Martynas Gaubas. Aukštis – 9 m.

  · Pakas ant vėžlio. Tai V. Šekspyro pjesėje vaizduojamos Fėjų karalystės gyventojas, elfas, turintis magiškų galių. Jis, sėdėdamas ant vėžlio, linksmina fėjų karalių Oberoną. Autorius – dailininkas, skulptorius Donatas Mockus.

  · Pako biustas. Milžiniškas biustas, apsuptas nuodingųjų gėlių, į kurį galima įeiti ir išvysti gėlių parką elfo Pako akimis. Autorius – žymus menininkas, skulptorius Andrius Petkus. Biusto aukštis – 6 m.

  · Karaliai. Puošnūs gėlėti karaliai greta dvaro rūmų simbolizuoja Oberoną ir Titaniją – elfų karalystės valdovus. Autorius – Donatas Mockus.

  · Varlė karalienė. Naujausias M. Gaubo kūrinys dvare. 6 m aukščio skulptūra, į kurią galima žvelgti kaip į varlę, o „šekspyriškomis akimis" – kaip į dailią moterį.

  · Širdys. Įvairiaspalvės petunijų širdys puošia kelią į legendomis apipintą Meilės ir muzikos salą.

  · Įsimylėjėliai. Po medžiu gulintys ir užsikloję gėlių antklode mylimieji – bunda iš magijos kupino sapno. Autorius – M. Gaubas.

  GĖLIŲ RESTORANAI
  Pietaukite, vakarieniaukite, atsigaivinkite tarp gėlių!
  · Dvaro rūmų restoranas. Tai - XIX a. pab. dvaro virtuvė atgimusi naujai. Mėgaukitės ypatingu laiku (pietumis ar vakariene) žvakių šviesos ir romantiškos istorinės atmosferos apsuptyje.

  · Dvaro arbatinė. Pasimėgauti gėlių žiedlapių arbata ir desertais su gėlėmis.

  · Karčema Traktierius. Čia patiekalų gamyboje naudojamos dvaro daržuose auginamos daržovės ir žolelės, naminis, senovinėmis tradicijomis remiantis gaminamas, kelių rūšių vietos regiono alus. Mėgaukitės ir gardžiais, kupinais dūmo aromato griliaus atradimais.

  · Obelų sodas. Greta Traktieriaus esantis jaunas obelų sodas su išskirtiniais stalais nustebins gėlių ir daržovių gausa bei jaukiu pavėsiu žalumos apsupty.

  · Aptieka. Rasite ne tik vaistų, nuodų, „gyvybės vandens" (Aque vitae), tačiau ir aukso medaliais apdovanotų spirito varyklos gaminių, taip pat desertų, karštųjų/šaltųjų gėrimų.

  · Dvaro ūkio kiemas. Čia parduodamos žąsys, antys ir triušiai, kurie auginami dvare, taip pat dvaro daržų gėrybės ir parko gėlės.

  KVIEČIAME PASIKLYSTI TARP GĖLIŲ!
  Nuo pirmadienio iki penktadienio
  DVARO TEATRO TRUPĖS PASIRODYMAI:

  12:30 ir 15:30 val. Visuotinis pasiruošimas vestuvėms ir skripto skaitymas* (prie Didžiosios scenos). Dvaro gyventojai ir jų svečiai renkasi aptarti būsimų Tesėjo ir Ipolitos vestuvių, kur juos pagauna šekspyriškas įkvėpimas. Svečiai kviečiami tapti jų fantazijų bendrininkais.

  14:15 ir 17:15 val. Paskutinė scena* (prie Didžiosios scenos). Pagaliau dvariškiai susirenka „Vasarvidžio nakties sapno" pabaigos scenai – Paskutinė vakarienė.

  14, 15, 16, 17 val.* Meilės ir muzikos saloje - Miško Fėjos, nuodingiausios gėlės – oro akrobatės pasirodymai.

  TAIP PAT:
  - Vyks trumpi aktorių monopasirodymai, įtraukiantys žiūrovus. Nenustebkite čia sutikę sparnuotą Fėją, Hermiją ar jos mylimąjį Lisandrą, meilės eliksyro apžavėtus Demetrą ar Eleną. Įsijausti į Šekspyro kūrybą padės Šiaulių ir Panevėžio dramos teatrų aktoriai.
  - Meilės ir muzikos saloje skamba „Vasarvidžio nakties" simfoninė siuita - pasiklausykite!
  - Pažvelkite į šekspyriškus veidrodžius dvaro parke, klausykitės V. Šekspyro sonetų prie veidrodžių ir prie Įsimylėjėlių skulptūros.

  Tad pasiklyskite tarp gėlių ir teatro pasaulio, kur fantazija pinasi su realybe!

  * Visi pasirodymai vyksta po atviru dangumi, todėl esant nepalankioms oro sąlygoms jie gali būti perkelti arba atšaukti.
  BILIETAI
  BILIETAI
  NUO PIRMADIENIO IKI SEKMADIENIO
  BILIETAI INTERNETU:
  Suaugusiems - 16 Eur/asm.
  Vaikams nuo 5 m., moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems - 12 Eur/asm.
  Vaikams nuo 5 metų reikalingas bilietas.
  Šeimos bilietai: (2+1) - 38 Eur; (2+2) - 48 Eur.
  Papildomas vaikas prie šeimos bilieto - 10 Eur.

  BILIETAI VIETOJE:
  Suaugusiems - 18 Eur/asm.
  Vaikams nuo 5 m., moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems - 14 Eur/asm.
  Vaikams nuo 5 metų reikalingas bilietas.
  Šeimos bilietai: (2+1) - 44 Eur; (2+2) - 56 Eur.
  Papildomas vaikas prie šeimos bilieto - 12 Eur.
  Nuo 18 val. bilietai suaugusiems kainuoja 10 Eur, vaikams nuo 5 m., moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems - 8 Eur. Galima įsigyti tik vietoje.
  Į GĖLIŲ FESTIVALĮ PATENKA NEMOKAMAI: 1. Asmuo, turintis sunkią negalią ir mažesnį ar tolygų 25 proc. darbingumą bei jį lydintis asmuo. 2. Vaikas su negalia ir jį lydintis asmuo. 3. Pakruojo ir Pakruojo krašto dvariškiai su Dvariškio kortelėmis ir jų priklausymą įrodančiais dokumentais. 4. Senjoras/-ė, kuriam/-iai jau yra sukakę 80 m. Jei jį/-ą lydi kitas asmuo, lydinčiam asmeniui reikalingas įsigyti bilietas. Būtina prie įėjimo pateikti negalią ar garbingą amžių įrodantį dokumentą.
  DARBO LAIKAS
  DARBO LAIKAS
  KAIP ATVYKTI?
  KAIP ATVYKTI?
  NETURITE SU KUO ATVYKTI? Jums pagelbės geriausios Lietuvos turizmo agentūros, kurios organizuoja keliones autobusu!

  Lengvųjų automobilių parkavimas yra nemokamas.
  DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
  1. Ar galima į festivalį atvykti su augintiniu?

  Taip, į festivalį mielai laukiame atvykstant su augintiniais, tik jie turėtų būti supažindinti su dvarišku etiketu.

  2. Kada vyksta festivalio programa?


  Festivalio programa vyksta kiekvieną dieną be išimčių nuo 12 val.

  3. Nuo kelių metų vaikui reikalingas bilietas?

  Vaikui bilietas reikalingas, kai jau yra sukakę 5 metai.

  4. Ar festivalio metu galima patekti į centrinius dvaro rūmus?

  Taip, tačiau tai kainuoja papildomai. Tai padaryti galite dalyvaudami ekskursijoje su Baronaite savaitgaliais arba apsilankydami savarankiškai darbo dienomis. Savarankiškas lankymas kainuoja 2 Eur asmeniui. Ekskursijos su Baronaite savaitgaliais vyksta kelis kartus per dieną. Kaina - 5 Eur/asm. Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems - 3 Eur/asm. Bilietus įsigysite rūmų kasoje, Oranžerijoje.

  5. Ar bus galima bilietus įsigyti atvykus į dvarą?

  Taip, bilietus galėsite įsigyti ir renginio vietoje jau atvykę, tik jie kainuos 2 € brangiau nei internetu.

  6. Ar perkant bilietus vietoje yra galimybė atsiskaityti kortele?

  Taip, vietoje už bilietus bus galima atsiskaityti ir kortele.

  7. Ar būtina internetu pirktus bilietus atsispausdinti?

  Bilietų spausdinti nebūtina, galite juos atsivežti ir išsisaugoję savo mobiliajame įrenginyje. SVARBU: atvykus į renginį ir sulaukus savo eilės į jį patekti, bilietas jau turi būti paruoštas jūsų rankose arba šviesti mobiliojo įrenginio ekrane.

  8. Ar visur dvare yra galimybė atsiskaityti kortele?

  Deja ne visur. Kortele galima atsiskaityti karčiamoje Traktierius, kitose maitinimo erdvėse, viešbučiuose. Pas daugumą dvaro amatininkų galima atsiskaityti tik grynaisiais pinigais.
  KONTAKTAI
  Mūsų adresas:
  Parko g. 1, Pakruojo k., Pakruojo r., Šiaulių apsk.

  Informacija ir atsakymai į kilusius klausimus:
  +37065752693
  pagalba@pakruojo-dvaras.lt

  Bilietų rezervacija grupėms, renginių organizavimas ir programų užsakymas:
  +37061812298
  renginiai@pakruojo-dvaras.lt

  Nakvynės dvare rezervacija:
  +37065749700
  hotel@pakruojo-dvaras.lt

  FESTIVALIO DRAUGAI