Dvare vasaromis atverčiamas vis kitas V. Šekspyro fantazijos puslapis ir vyksta GĖLIŲ FESTIVALIS "Vasarvidžio nakties sapnas".

Visa, kas gražiausia ir geidžiamiausia pasaulyje visuomet savyje turi dalelę nuodų. Žavėdamiesi gėlėmis mes kartais nepagalvojame ir neįtariame, kad jos gali būti mums nuodingos. Kuo didesnis grožis - tuo jis pavojingesnis - tik jo pažinimas leis mėgautis ir grožėtis!

Tad,
Brangieji ponai ir Mieliausios ponios, raginame Jus pabėgti iš kasdienybės į mūsų magišką, kupiną gėlių, apsuptą nuodų ir istorinių nuotykių bei atradimų XIX a. dvaro gyvenimą!
Nauji atradimai ir patirtys tarp gėlių
NAUJI ATRADIMAI IR PATIRTYS TARP GĖLIŲ
VASARĄ IKI PAT PIRMŲJŲ RUDENS ŠALNŲ GĖLIŲ FESTIVALYJE:

  • milijonai gėlių žiedų gėlynuose, kompozicijose ant žemės, milžiniškose skulptūrose, ant šimtamečių pastatų langų ir sienų;
  • įtraukiantys teatro ir spalvingi cirko pasirodymai po atviru dangumi;
  • naujos, didžiulės, specialiai festivaliui kurtos žymiausių lietuvių menininkų skulptūros su gėlėmis ir tarp jų;
  • nuodingųjų augalų ir gėlių paunksmė, pažintis su jais;
  • įspūdinga gėlių karalystės pilies instaliacija, kurta scenografės Marijos Rubavičiūtės. Tai – atkurtas, vaikystę primenantis XIX a. pab. pramogų parkas šeimai: spalvinga gėlių karalystės pilis, skambantys mugės vargonai, senovinė karuselė ir kitos įtraukiančios veiklos bei eksponatai;
  • atsinaujinę dvaro restoranai su patiekalais, puoštais gėlėmis ir pagamintais iš gėlių;
  • XIX a. pab. dvaro gyvenimo patirtys ir istorinė magija.

VISAS DVARO PARKAS - tarsi raminanti, harmonizuojanti spalvų terapija po atviru dangumi.
ISTORINiai nuotykiai tarp gėlių
ISTORINIAI NUOTYKIAI TARP GĖLIŲ
Dvare tarp gėlių skleidžiasi ir XIX a. magija, kuri įtraukia visa patirti patiems:

Dvaro rūmai. Su Baronaite ekskursijos metu arba savarankiškai atskleiskite dvaro istorijos vingius (pap. mokestis);
Bravoras. Užeikite į garsųjį Pakruojo dvaro, kaip Lietuvos alaus sostinės, bravorą, kur alus gaminamas pagal senąsias tradicijas ir iki dabar galima pažinti „pirmoką", „antroką", „trečioką";
Spirito varykla. Aplankykite XVI a. įkurtą Spirito varyklą, kur šiandien, pasitelkus XIX a. unikalius varinius distiliavimo indus, gimsta apdovanojimų verti skoniai;
Dvaro amatų dirbtuvės (koks konkretus amatininkas tą dieną dirba rasite atvykus įteiktoje programėlėje). Užeikite pas darbščiuosius, gėlių apsuptus, dvaro amatininkus:
vilnos karšykloje iš spalvingos vilnos veliami gėlių žiedai, namų puošmenos ir aksesuarai;
• parfumerinėje gaminami gėlių hidrolatai, rožių vanduo ir jaunystės eliksyras;
• puodžius gamina ir dega bokalus Alaus bravorui, lėkštes ir molinukus karčiamai, dekoruoja augalų motyvais;
• bitininkė suka saldžiausią bičių suneštą iš gėlių medų, lieja vaškines žvakes;
• kostiumininkė savo dirbtuvėse siuvinėja Baronaitei gėlėtą apdarą priėmimui, kviečia pasigrožėti ir susipažinti XIX a. pab. kostiumais, jų istorija;
• motoristas remontuoja ir Technikos dirbtuvėse demonstruoja pažangiuosius dvaro technikos stebuklus, senovinius automobilius.
• plėšriųjų paukščių skraidinimas/treniravimas greta dvaro rūmų.
Panoptikumas. Neįprastybių kambaryje išvysite, tai, ko dar nebuvote regėję ir net apie ką girdėję – tamsiosios aristokratų paslaptys, anatomijos teatras ir keistenybių kolekcija iš viso pasaulio...
Bausmių rūsys. Pašiurpkite vieninteliame Lietuvoje Bausmių rūsyje, kur nusikaltusių laukia giljotina ir net dar šilta elektros kėdė…
Karieta ir senoviniai automobiliai. Pasivažinėkite žirgais kinkyta karieta ar senoviniais automobiliais (pap. mokestis);
Technikos dirbtuvės. Pamatykite tikrą garų variklį, kuris buvo išrastas dar XIX a., motorų bandymus ir tarpukario traktorius.
Dvaro ūkis. Čia gyvena žirgai, žąsys, antys, asiliukas ir net KUPRANUGARIS! Įkurtame Sakalininkystės centre rasite plėšriųjų paukščių kolekciją, kurioje - ir pats greičiausias, ir pats didžiausiaus skraidantis pasaulio paukštis!
KVIEČIAME SAVAITGALIO ŠĖLSMUI!
DVARO GYVENTOJAI IR SVEČIAI ŽAIDŽIA TEATRĄ:

12:30 ir 15:30 val. pasiruošimas vestuvėms ir skripto skaitymas* (prie Didžiosios scenos).
Dvaro gyventojai ir jų svečiai renkasi aptarti būsimų Tesėjo ir Ipolitos vestuvių, kur juos pagauna šekspyriškas įkvėpimas. Svečiai kviečiami tapti jų fantazijų bendrininkais.

13:30 ir 16:30 val. „Pasimatymo su Šekspyru fantazija"* (Didžioji scena).
Dvaro teatro aktoriai pristato spektaklį-interpretaciją V. Šekspyro „Romeo ir Džiuljetos", „Hamleto", „Ričardo III", „Vasarvidžio nakties sapno", „Otelo" temomis.

14:30 ir 17:15 val. Paskutinė scena* (prie Didžiosios scenos).
Pagaliau dvariškiai susirenka „Vasarvidžio nakties sapno" pabaigos scenai – Paskutinė vakarienė.

14, 15, 16, 17 val. Meilės ir muzikos saloje* - Miško Fėjos, nuodingiausios gėlės - oro akrobatės pasirodymai.

TAIP PAT:

Vyksta trumpi aktorių monopasirodymai, įtraukiantys žiūrovus. Nenustebkite čia sutikę sparnuotą Fėją, Hermiją ar jos mylimąjį Lisandrą, meilės eliksyro apžavėtus Demetrą ar Eleną. Įsijausti į Šekspyro kūrybą padės Šiaulių ir Panevėžio dramos teatrų aktoriai.
- Spalvingais pasirodymais nustebina cirko artistai.
- Meilės ir muzikos saloje skamba „Vasarvidžio nakties" simfoninė siuita. Pažvelkite į šekspyriškus veidrodžius dvaro parke, klausykitės V. Šekspyro sonetų prie veidrodžių ir prie Įsimylėjėlių skulptūros. Tad pasiklyskite tarp gėlių ir teatro pasaulio, kur fantazija pinasi su realybe!

* Visi pasirodymai vyksta po atviru dangumi, todėl esant nepalankioms oro sąlygoms jie gali būti perkelti arba atšaukti.
APIE FESTIVALYJE ŽYDINČIAS GĖLES. NET NUODINGAS
· Milijonų žiedų jūra. Dvaro parke ir teritorijoje rasite daugiau kaip 150 gėlių rūšių. Didžiojo gėlyno, šekspyriškojo Asilo skulptūros tempiamo vandenyno spalvų koloritas – balta, violetinė, mėlyna, tamsiai raudona. „Vandenyno vilnims" sukurti naudotos skaisčiažiedžio, dailiojo šalavijo, raudonosios žvaigždūnės, darželinės juodgrūdės, didžiažiedės orlajos, didžiosios cerintės, kininio ratilio, paprastosios kosmėjos, meksikinio žydrūnio, margalapės karpažolės, dantikrapščio amio, paprastosios morkos rūšys ir veislės. Prie rūmų esančius „debesis" puošia kosmėjos, aguonos, rugiagėlės, medetkos, juodgrūdžių, žvaigždūnių, gvaizdūnių, burnočių ir kt. augalų rūšys

· Nuodingųjų augalų paunksmė. Parke, šalia didžiulės raguotos Pako galvos skulptūros rasite nuodingųjų augalų ir gėlių kolekciją. Čia deginantys, sargdinantys ir net savaime užsidegantys egzemplioriai, tokie kaip: vaistinės baltašaknės, paprastosios bitkrėslės, žaliosios rūtos, paprastosios rusmenės, aitrieji šilokai, tabakai, vaistinės žvirbliarūtės, didžiosios ugniažolės, europinės pipirlapės, paprastosios durnaropės, gebenės lipikės, diktonai, fitolakai, pentiniai ir kt. DĖMESIO! Nelieskite ir neskinkite – gali nudeginti odą!

· Žiedų valdovai 2021. Šalia Traktieriaus, aplink Obelų sodą, išsidėstę kasmečio gėlių kompozicijų-kilimų konkurso dalyvių kūriniai. Tai – gėlių išlaisvinta fantazija, kūrybiškumas ir šekspyriškos meilės išraiška. I vieta – Glamour gėlės, II vieta – Panevėžio DRMC, III vieta – Joniškio ŽŪM „Meilės purslai".

· Pastatų puošyba. Floristės, floristės Natalijos Učvatovos iniciatyva gėlės dvare šiemet yra ne tik gėlynuose, tačiau ir ant šimtamečių pastatų, jų sienų bei langų.

· Spalvų terapija. Pasinerkite į gėlių ir jų kompozicijų spalvas, kurios veikia raminamai, harmonizuojamai. Stabtelėkite, grožėkitės, mėgaukitės!
APIE GĖLIŲ FESTIVALIO SKULPTŪRAS
V. ŠEKSPYRO FANTAZIJOS PASAULIS
· Asilas-Žmogus. Gėlių festivalio simbolis ir vienas ryškiausių V. Šekspyro romantinės komedijos „Vasarvidžio nakties sapnas" personažų. Pjesėje Pakas paleidžia kerus ir jaunuolį Metmenį paverčia žmogumi su asilo galva, kurį galiausiai įsimyli pabudusi iš miego Titanija. Skulptūros autorius, skulptorius Martynas Gaubas. Aukštis – 9 m.

· Pakas ant vėžlio. Tai V. Šekspyro pjesėje vaizduojamos Fėjų karalystės gyventojas, elfas, turintis magiškų galių. Jis, sėdėdamas ant vėžlio, linksmina fėjų karalių Oberoną. Autorius – dailininkas, skulptorius Donatas Mockus.

· Pako biustas. Milžiniškas biustas, apsuptas nuodingųjų gėlių, į kurį galima įeiti ir išvysti gėlių parką elfo Pako akimis. Autorius – žymus menininkas, skulptorius Andrius Petkus. Biusto aukštis – 6 m.

· Karaliai. Puošnūs gėlėti karaliai greta dvaro rūmų simbolizuoja Oberoną ir Titaniją – elfų karalystės valdovus. Autorius – Donatas Mockus.

· Varlė karalienė. Naujausias M. Gaubo kūrinys dvare. 6 m aukščio skulptūra, į kurią galima žvelgti kaip į varlę, o „šekspyriškomis akimis" – kaip į dailią moterį.

· Širdys. Įvairiaspalvės petunijų širdys puošia kelią į legendomis apipintą Meilės ir muzikos salą.

· Įsimylėjėliai. Po medžiu gulintys ir užsikloję gėlių antklode mylimieji – bunda iš magijos kupino sapno. Autorius – M. Gaubas.

· Gėlių fėjos. Greta Meilės salos iš gėlių išnyrantys moterų siluetai – paslaptingosios karalystės fėjos. Autorius – Evaldas Jasiūnas.

GĖLIŲ RESTORANAI
Pietaukite, vakarieniaukite, atsigaivinkite tarp gėlių!
· Dvaro rūmų restoranas. Tai - XIX a. pab. dvaro virtuvė atgimusi naujai. Mėgaukitės ypatingu laiku (pietumis ar vakariene) žvakių šviesos ir romantiškos istorinės atmosferos apsuptyje.

· Dvaro arbatinė. Pasimėgauti gėlių žiedlapių arbata ir desertais su gėlėmis.

· Karčema Traktierius. Čia patiekalų gamyboje naudojamos dvaro daržuose auginamos daržovės ir žolelės, naminis, senovinėmis tradicijomis remiantis gaminamas, kelių rūšių vietos regiono alus. Mėgaukitės ir gardžiais, kupinais dūmo aromato griliaus atradimais.

· Obelų sodas. Greta Traktieriaus esantis jaunas obelų sodas su išskirtiniais stalais nustebins gėlių ir daržovių gausa bei jaukiu pavėsiu žalumos apsupty.

· Aptieka. Rasite ne tik vaistų, nuodų, „gyvybės vandens" (Aque vitae), tačiau ir aukso medaliais apdovanotų spirito varyklos gaminių, taip pat desertų, karštųjų/šaltųjų gėrimų.

· Dvaro ūkio kiemas. Čia parduodamos žąsys, antys ir triušiai, kurie auginami dvare, taip pat dvaro daržų gėrybės ir parko gėlės.

KVIEČIAME PASIKLYSTI TARP GĖLIŲ!
Nuo pirmadienio iki penktadienio
DVARO TEATRO TRUPĖS PASIRODYMAI:

12:30 ir 15:30 val. Visuotinis pasiruošimas vestuvėms ir skripto skaitymas* (prie Didžiosios scenos). Dvaro gyventojai ir jų svečiai renkasi aptarti būsimų Tesėjo ir Ipolitos vestuvių, kur juos pagauna šekspyriškas įkvėpimas. Svečiai kviečiami tapti jų fantazijų bendrininkais.

14:15 ir 17:15 val. Paskutinė scena* (prie Didžiosios scenos). Pagaliau dvariškiai susirenka „Vasarvidžio nakties sapno" pabaigos scenai – Paskutinė vakarienė.

14, 15, 16, 17 val.* Meilės ir muzikos saloje - Miško Fėjos, nuodingiausios gėlės – oro akrobatės pasirodymai.

TAIP PAT:
- Vyks trumpi aktorių monopasirodymai, įtraukiantys žiūrovus. Nenustebkite čia sutikę sparnuotą Fėją, Hermiją ar jos mylimąjį Lisandrą, meilės eliksyro apžavėtus Demetrą ar Eleną. Įsijausti į Šekspyro kūrybą padės Šiaulių ir Panevėžio dramos teatrų aktoriai.
- Meilės ir muzikos saloje skamba „Vasarvidžio nakties" simfoninė siuita - pasiklausykite!
- Pažvelkite į šekspyriškus veidrodžius dvaro parke, klausykitės V. Šekspyro sonetų prie veidrodžių ir prie Įsimylėjėlių skulptūros.

Tad pasiklyskite tarp gėlių ir teatro pasaulio, kur fantazija pinasi su realybe!

* Visi pasirodymai vyksta po atviru dangumi, todėl esant nepalankioms oro sąlygoms jie gali būti perkelti arba atšaukti.
Į GĖLIŲ FESTIVALĮ PATENKA NEMOKAMAI: 1. Asmuo, turintis sunkią negalią ir mažesnį ar tolygų 25 proc. darbingumą bei jį lydintis asmuo. 2. Vaikas su negalia ir jį lydintis asmuo. 3. Pakruojo ir Pakruojo krašto dvariškiai su Dvariškio kortelėmis ir jų priklausymą įrodančiais dokumentais. 4. Senjoras/-ė, kuriam/-iai jau yra sukakę 80 m. Jei jį/-ą lydi kitas asmuo, lydinčiam asmeniui reikalingas įsigyti bilietas. Būtina prie įėjimo pateikti negalią ar garbingą amžių įrodantį dokumentą.
SVARBU:

Pakruojo miesto ir Pakruojo r. gyventojai su dvariškių kortelėmis (pateikus kartu su asmens dokumentu) į parką patenka nemokamai. Įėjimas - tik pro Kontorą.
Gėlių festivalio bilietai negalioja patekimui į kitus dvare vykstančius renginius.
Pinigai už nepanaudotus bilietus nėra grąžinami.
DARBO LAIKAS
DARBO LAIKAS
KAIP ATVYKTI?
KAIP ATVYKTI?
NETURITE SU KUO ATVYKTI? Jums pagelbės geriausios Lietuvos turizmo agentūros, kurios organizuoja keliones autobusu!

Lengvųjų automobilių parkavimas yra nemokamas.
KONTAKTAI
KAIP ATVYKTI?
Mūsų adresas:
Parko g. 1, Pakruojo k., Pakruojo r., Šiaulių apsk.

Informacija ir atsakymai į kilusius klausimus:
+37065752693
pagalba@pakruojo-dvaras.lt

Bilietų rezervacija grupėms:
+37061812298
renginiai@pilys-dvarai.lt

Nakvynės dvare rezervacija:
+37065749700
hotel@pilys-dvarai.lt

FESTIVALIO DRAUGAI

Pasirinkite datą