Dvaro bravoras
Alaus degustacija su dvaro Žaldoku
Apsilankymas autentiškame XIX a. alaus bravore ir jame vykstanti Alaus kelio programa - bene linksmiausia Pakruojo dvare. Ji buvo nominuota kaip geriausia Lietuvos gastronominė 2015 metų programa.

Šiek tiek pakruojietiško alaus istorijos

Pakruojo dvare alus buvo verdamas jau nuo XVI a. ne tik pramogai, paskanavimui, bet ir pardavimui. Pakruojo dvaro produkcija buvo žinoma visame krašte. Iš to gauti pinigiai gana ženkliai papildydavo dvaro pajamas.

PROGRAMOS


Bene vienintelis Lietuvoje Pakruojo dvaro Žaldokas alų verda autentiškuose mediniuose kubiluose ir brandina statinėse. Čia svečiai išgirsta ir susipažįsta su Barono nuostatais ir visame krašte itin vertinamo alaus bei bravoro istorija. Čia Jūsų laukia neįtikėtina alus kelio pažinimo programa. Ekskursijų metu galima pačiam prisliesti prie alaus gamybos paslapčių , degustuojamas įvairiaus stiprumo alaus, pagaminto pagal ilgametes dvaro tradicijas. Nuobodžiauti čia nebus kada, nes ketvirtos kartos aludarių šeima supažindins su kiekviena alaus rūšimi ir papasakos nuotaikingų, niekur negirdėtų tikrų istorijų, kurios nutinka gaminant alų.

PAKRUOJIS-LIETUVOS ALAUS TRADICIJŲ SOSTINĖ

Pats Žaldokas pamokins, kaip „pirmoką" atpažint, o „antroką" reiks pavirt. Na, „trečiokas" liks mergikėm arba dvaro davatkikėm! Viską patys pamatysit, kaštavosit ir pavirsit!

♦ Sutiktuvės su armoška dvaro Bravore;
♦ Supažindinimas su senovinio alaus gamybos procesu;
♦ Degustuosite tikro Lietuvos alaus tradicijų sostinėje virto - pirmoko, antroko ir trečioko ;
♦ Su dainomis ir linksmais Žaldoko pamokymais galėsite paskanauti būtent Jums bravoro krosnyje Žaldokienės iš salyklo keptų ypatingų blynų, pagardintų kanapėmis.

Programos trukmė: 1 valanda;
Kaina vienam asmeniui*: 10 EUR;
* – edukacinė programa vykdoma grupėms ne mažesnėms kaip 20 asmenų.
Parašykite savo kontaktinę informaciją
Jūsų el. paštas
Jūsų vardas
Jūsų telefono numeris